Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezzel a problémával hová...

Ezzel a problémával hová fordulhatok? Gyermekvédelmi, vagy mehetek rendőrségre is? Nem tudom mit csináljak, nagyon félek!

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy már megfordult a fejemben, hogy elmegyek a gyermekvédelmishez segítséget kérni a szüleim miatt, engem már az sem érdekelne hogyha elvennének tőlük.


Az ok: lelki ,,terrorizálás", fenyegetés, kiabálás, veszekedés (de állandóan). Kisebb koromban anyukám rengetegszer felpofozott, akkor sem volt jobb a helyzet.

Azt tudni kell még, hogy anyukámtól félek, de újabban apukámtól is. De nagyon. Ma pl már rendesen remegtem is a félelemtől. De régebben is volt ilyen. Sokat sírok, nem tudom mit tehetnék és hogy egyáltalán komolyan vennének e.


2012. febr. 4. 18:20
1 2
 1/16 ava87 ***** válasza:
100%
A helyi családsegítőt keresd meg szerintem, ott majd el fogják mondani, hogy milyen lehetőségek vannak.
2012. febr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

a helyi gyermekjólétet kell megkeresni, nem a családsegítőt (ott felnőttekkel foglalkoznak és anyagi problémákk), a gyermekjólétben foglalkoznak gyerekekkel. Minden településen van, csak keress rá a googli-ban, hogy nálatok hol van...

Kisebb településeken általában bent van az önkormányzat épületében, nagyobbakban pedig valami különálló épületben...


Ennyiért viszont tuti nem fognak kiemelni... Azon fognak dolgozni, hogy a szüleiddel jobb legyen a kapcsolat...


(egy szakmabeli)

2012. febr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 ava87 ***** válasza:
Bocsi, akkor én gondoltam rosszul. Csak azért gondoltam a családsegítőre, mert szerintem ez még az alapellátásba tartozik, meg mert az a legtöbb helyen van is (mármint a kérdező nem írta, hogy hol lakik).
2012. febr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

a gyermekjóléti is alapellátás még


(a tegyesz, gyerekotthonok, gyámhivatal... ezek már szakellátási intézmények)


de minden esetben a gyermekjólétinek kell szólni, és ha indokolt a szakellátási beavatkozás akkor ők veszik fel a kapszolatot pl.: a gyámhivatallal.

2012. febr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 ava87 ***** válasza:
Ja értem, igazad van, a gyermekvédelmi szakellátással kevertem össze.
2012. febr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, arra én is gondoltam, hogy lehet ennyitől még nem vennének el tőlük.

Annyi még, hogy anyukám kiskoromban sokszor felpofozott ok nélkül, és fenyeget, hogy megtép. Volt pár olyan pillanat amikor attól féltem, hogy megfojt.. Tekintete miatt.

2012. febr. 4. 18:50
 7/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Természetesen senkinek sem lehet indoka, hogy kiskorú gyerekét folyamatosan bántalmazza, és benne félelmet keltsen. ( bár tudok olyan emberről, akinél ez lett volna a jobb. Az emberiség érdekében.) De szerinted, mi lehet anyukád, apukád indoka? Drogozol, cigizel, nem tanulsz?

Mert ugye eddig csak a te panaszodat ismerjük. Szal hogy zajlik egy ilyen helyrerakás?

2012. febr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nincs indok. Anya idegbeteg, ebből kifolyólag mindig felkapja a vizet és kiabál velem. Apukám nyugodt típus, piszkált ugyan, de legalább nem kiabált velem. Egészen máig. De most sem csináltam semmi olyat.

Egyébként tanulni rosszul tanulok-pont az itthoni körülmények miatt, de ezt nem mondhatom el nekik. Semmi cigi, semmi drog, semmi alkohol. Szófogadó vagyok, nem pofázok vissza.

Ha van még kérdés válaszolok.

2012. febr. 4. 19:19
 9/16 anonim ***** válasza:
hány éves vagy nincs egy nagyobb testvéred vagy nagymama akihez egy kicsit elmenekülj vagy valaki akihez még el is engednek a szüleid nem tudod valakinek a családból a segítségét kérni vagy tanár aki kicsit helyre rakja a szülőt például az én lányom volt osztály főnöke arra tanította a gyerekeket hogy nekik is mindenhez vannak jogaik és amikor kicsit felemeltem a hangom mert nem úgy tanult ahogy az kellet volna mindig azt mondta viccesen hogy feljelent a gyámhatóságon te próbáld nem viccesen
2012. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az ilyen környezet hozzájárul ahhoz, hogy a gyerek ne tudjon koncentrálni és egyértelmű a jegyek romlása.

Valószínűleg állami gondozás vagy ideiglenes nevelőszülő lesz a dolog vége.

A legegyszerűbb ha az osztályfőnöködhöz, vagy az iskola igazgatóhoz mész ők tudni fogják hol és kinek kell szólni.

2012. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!