Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem szereti ha sminkelem...

Anyám nem szereti ha sminkelem magam. Hogyan győzzem meg, hogy én ezt szeretném? Azt mondja: Ilyen idősen még ne sminkeld magad!

Figyelt kérdés

14/L

Már egy csomó velem egyidős (vagy fiatalabb!) sminkeli magát. Egyik nap is hazajöttem a suliból úgy, hogy barátnőm kisminkelt órák után, és anyám elkezdi, hogy: Ki vagy sminkelve??!!


2012. febr. 6. 10:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Nem vagy egy maradi.

De tényleg.

14 évesen minek? Csak azért, mert a többiek is sminkelik magukat?

2012. febr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Beszéld meg vele, hogy miért is nem szeretne sminket? Lehet, hogy azt hiszi, hogy már pasizni akarsz meg ilyenek. És ha rájön, hogy Te ezzel csak szép akarsz lenni, semmi több, lehet hogy már nem is fogja zavarni.


Meg persze használj nagyon gyenge sminket, akár csak egy kis szempilla spirált. Az tényleg kevés. Szóval ne teljes sminket alapozóval stb. Meg aztán a sok smink, sok vegyi anyag nem tesz túl jót az arcbőrödnek.


28 éves lány vagyok amúgy. :)

2012. febr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem fogsz szeretni, de: igaza van anyukádnak (nem anyádnak)! Ilyen fiatalon minek a bőrödre kenni mindent. Max. egy kis barnítós hidratáló krém és diszkrét szájfény ami jól áll a 14 éves lányoknak. Meg ha fura formájú a szemöldököd, akkor kozmetikussal szedesd ki! Ha pattanásos a bőröd, arra vannak szárító korrektorok.

Ne akarj a többiek után menni, ha semmi baj a bőröddel! Ha most elkezded az alapozó-púder-pirosító kombinációt, akkor a bőrödnek annyi lesz 20 évesen. Higgyél nekem!

28L

2012. febr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

ma 10:19!


Aláírom, amit mondasz. Alapozót, púdert hírből sem ismeri a bőröm. Most töltöttem a 30-at, mindenki 20-21 évesnek néz...

2012. febr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! :) Nem vágyom arra, hogy úgy nézzek ki, mint akinek bevertek. Csak szájfény, szempillaspirál, szemceruza, és szemkontúr. Ezeket szeretném. De ő irtózik ezektől is. Szerencsére nem vagyok pattanásos, és a szemöldökömre is mondták már kozmetikusok, hogy szép a formája.
2012. febr. 6. 10:25
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Ráérsz vele!

Én ennyi idősen, mint te, a körmöm szerettem volna kifesteni. Anyukám megkérdezte, hogy most diszkóba járok vagy iskolába? Tök igaza volt.

2012. febr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Az extra sminket szerintem csak buliban használd.Én hétköznapokra ezeket szoktam:

-szemceruza

-szempillaspirál

-szájfény

-szemhéjfestéket is néha


Az alapozót , korrektort , pirosítót nem szoktam használni csak ha buliba megyek.

2012. febr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Ezek, amiket felsoroltál, lehet hogy tényleg sokak így elsőre. Mármint anyukádnak.


Legyen csak először pl. szájfény. Vagy amit gondolsz, de egyszerre csak egy. Azzal talán anyukád is megbékél.

2012. febr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Igaza van édesanyádnak! Bár mindenki a saját kárán tanul... Egyébként nem kellene iskolában lenned?
2012. febr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is kicsit korai lenne még,hogy sminkeld magad.Esetleg egy kevés szempillaspirál és valami szolíd színű szájfény.A többivel ráérsz még!Gondolom 14 évesen nem jársz még discóba,iskolába meg egyébként sem mehetsz sminkben,tehát mi értelme lenne komoly sminket csinálni?Én 22 éves vagyok,szoktam sminkelni,de hétköznapokra,munkába csak szempillaspirál+szájfény.Hétvégén,ha bulizni megyek,akkor csinálok rendes sminket.Itthon pedig egyáltalán nem sminkelem magam.

Ne sértődj meg,de szerintem nagyon gáz,amikor egy fiatal 13-14 éves lány magáraken egy kiló sminket.Egyrészt ebben a korban az ember hajlamios túlzásba esni és a végeredmény inkább ront a megjelenésen,mint javít,másrészt pedig valóban árt a bőrödnek ha gyakran sminkelsz éés gondolom nem akarsz 20 éves korodra 40-nek kinézni!

2012. febr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!