Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a családomma...

Hogy értessem meg a családommal, hogy én nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, és szinte minden találkozáskor megkérdezik, hogy mikor fogok végre gyereket vállalni. Már nagyon zavarnak ezek a kérdések, rengetegszer elmagyaráztam nekik, hogy én nem érzem képesnek magam arra, hogy felneveljek egy gyereket. Szerintem ez egy hatalmas felelősség és úgy érzem, nekem nem menne. Más is van ezzel így? Persze előfordulhat, hogy néhány év múlva máshogy fogok ehhez a kérdéshez hozzáállni, de addig is hogyan szereljem le a családomat?
2012. febr. 7. 16:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó egyszerű: "Nem érzem késznek magam arra,hogy gyereket vállaljak". Mantrázd a családodnak napi háromszor.

Na, de komolyra fordítva a szót: Szerintem, ha összecsődíted a famíliát, vagy egyenként -mindegy- elmagyarázod nekik, hogy nem akarsz még szülni, és megkéred őket, hogy ne imádkozzanak a fogantatásodért, akkor meg fogják érteni. Vannak nők, akik nem szülnek, bár az utódnemzés, mint olyan, természetes és egy gyönyörű dolog, senki nem kötelezhet arra téged, hogy szaporodj és sokasodj. Lehet, hogy még nincs itt az ideje és pár év múlva már te is akarod.

Jól teszed, hogy nem vállalsz gyereket a bizonytalanságod okán. Ha úgy érzed, hogy ez egyelőre számodra baromi nagy felelősséget jelent, amit nem tudsz viselni, hát ne ess teherbe, nem szégyen az! Sőt, felelősségteljes gondolkodásra utal.

2012. febr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Mond azt nekik, hogy a nőgyógyász szerint nem lehet gyereked.
2012. febr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem mond nekik azt hogy majd válaszolsz a kérdéseikre egy év múlva. Addig hagyjanak békén. Nyersz egy év haladékot.


Amúgy engem is halálra idegesítenek ezzel a kérdéssel. De már rutinból "kikapcsolom" az agyam, amikor kérdezik, és mondogatom, hogy majd, majd, majd....

2012. febr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőlük, hogy mért kérdezik.

Ők akarnak netán gyereket? Akkor mér nem szülnek maguknak egyet? Ne téged zaklassanak már. Ha úgy érzed hogy kell, akkor lesz. Egyelőre még nem érzed úgy.

2012. febr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős sztori. Én 24 éves vagyok, párom 34, 7 éve vagyunk együtt.

Nálunk otthon engem cseszegetnek, hogy neki már ideje lenne apának lenni, meg elég régóta együtt vagyunk stb.

Náluk ő az önző állat, mert én már biztos akarok gyereket, csak nem merem neki elmondani a hozzáállása miatt!

Nem képesek felfogni, hogy mi a kettőnket érintő döntésekben MINDIG közösen döntünk, és ebben az esetben is tökéletesen megyegyezik a véleményünk, hogy MÉG nem kell gyerek. Később mindketten szeretnénk legalább egy porontyot, de nem most!

Egyébként nálunk hullámzó a dolog, van hogy naponta téma, de van hogy hetekig fel sem merül.

Régen mindig "kényszernek" éreztem, hogy védekezésképp magyarázatot adjak, hogy most ezért nem aktuális, most azért, de már erről is leszoktam. Nemes egyszerűséggel közlöm, hogy " . . . mert nem akarom, és kész! Téma lezárva!"

2012. febr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Mondd azt nekik,hogy akkor,ha Magyarország olyan lesz,mint a tejjel-mézzel folyó Kánaán és az utcakövek tortalapból lesznek.

Vagy:akkor ha Magyarország végre kijut a foci VB-re és meg is nyeri.Arra aztán várhatnak...

Engem szerencsére itthon nem nyaggatnak,hogy 25 évesen mikor megyek végre férjhez,helyette megkapom a kolléganőimtől.Már unom őket,egész nap csak a drága "urukról" meg a főzésről tudnak beszélgetni.Ilyenek nekem ne dumáljanak.

2012. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Az én rokonaim sem képesek felfogni. Már rengetegszer mondtam, hogy nem lesz gyerekem, de hiába. egyszer talán felfogják majd, vagy megunják.
2012. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

A családnak meg lehet egyszerűen mondani, hogy ne zaklassanak ezzel, mert fárasztó és talán kínos kérdés ez neked. Majd ha eljön az ideje, szólsz, ha meg soha nem jön el az idő, akkor meg pláne ne kérdezősködjenek. Tapintat is van a világon. S a gyerektéma, sokszor az.


A kevésbé közelieknek pedig, ha már veszik a bátorságot és konkrétan rákérdeznek, akkor lehet válaszként egyszerűen visszakérdezni: s te/maga mikor szülsz/szül, vagy mikor szülöd a következőt? Ez akkor sül el igazán viccesen, ha mondjuk egy 50 éves Mari néni az illető. Lényeg, hogy így talán rávilágítasz, hogy a kérdés valójában túl intim, s attól, hogy a korban vagy, még nem kell elvárás legyen a gyerek.


Régebben engem is bosszantottak ezzel.

Üdv, egy 3 gyerekes anya

2012. febr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyanbénák az emberek h nem tudnak mit mondani, és kínos zavarukban ilyen közhelyekkel bombázzák a fiatalokat. Van aki azt hiszi az az élet redje. De könyörgöm mindenkinek? Én ilyenkor az unalmas házasságról, a sok nyőgről szoktam beszélni ami a gyerekkel jár,meg a sok gyereket lerázó szenvedő szülőről...Aztán magukra ismernek, és inkább nem kérdezgetnek. Bunkóság! De szerintem is az a legjobb ha visszakérdezel kínos kérdéseket.
2012. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Á, nem fognak békén hagyni. Ha nincs gyereked, akkor ezzel piszkálnak, ha teherbe esel, akkor mindenki jön azzal, hogy mi lesz a neve (Leokádia vazze), fiú vagy lány? Közben rémtörténeteket mesélnek a keresztanyjuk szomszédjának a hugának a volt osztálytársáról, akinek fogyatékos gyereke született.

Rákérdeznek, hogy van-e aranyered (igen, ilyen is volt), fáj-e a kakilás. Ha megszületik a gyerek, akkor idegenek kérdezik meg az utcán, hogy van-e tejed, szopikál-e a babuka. Ha igen, akkor az baj, mert a gyereknek már csülkös bablevest kéne ennie, bezzeg Karcsi bácsi 1 évesen csak úgy falta a rántotthúst és 95 évesen halt meg!


Ha nem anyatejes a baba, akkor a tápszerre úgy néznek, mintha aljas indokból mérget itatnál azzal a szerencsétlennel.


Amúgy ha van rajta kardigán, akkor azt nézik, hogy nincs-e melegkiütése, ha nincs rajta kardigán, akkor egy felelőtlen anya vagy, akinek csoda hogy él még a gyereke és nem kapott tüdőgyulladást (bezzeg Karcsi bácsin mindig volt kardigán, és ő 95 évig élt!)

Nekem egy vadidegen házaspár nézte

meg a gyerek lábát (boltban, sorban állás közben nyúltak a babakocsiba), hogy nem hideg-e, mert a pasinak állandóan fázik a lába. Mindezt augusztusban amikor 40 fok volt.


És persze a szokásos kérdés még akkor, amikor az újszülött első gyermekedet tartod a kezedben a kórházban: mikor jön a kistesó? Hány gyereket szeretnétek?



Amúgy meg nagyon fiatal vagy még. Ennyi idősen nem is kell kijelenteni, hogy nem lesz gyereked, de azt sem hogy lesz vagy 5. Ahogy jön és majd a pároddal közösen döntötök. A családnak pedig tedd fel a kérdést, hogy akkor megveszik-e a pelenkát, bevállalják-e a gyereket ha dolgod van, felkelnek-e éjszaka hozzá ha sír, és kifizetik-e neked a különbséget, amivel kevesebb pénzed lesz. Ha nem, akkor mindenki a saját farkincájával verje a csalánt.

2012. febr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!