Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Toleránsabb akarok lenni! De...

Toleránsabb akarok lenni! De hogyan?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem bírom az időseket. De nagyon nem...


Az egyik nagymamám egy megkeseredett, magába forduló, életunk nőszemély, aki egyedül él, mindig azzal fenyegetőzik, hogy otthonba vonul, amikor felhívom a szülinapján, mindig rosszindulatúan megjegyzi, bárcsak meghalna. Gonosz, és aljas, folyton becsmérli, szidja az anyukámat (a szüleim elváltak), és ha ellenkezni merek, akkor közli, hogy tiszteletlen vagyok. Nem lehet vele beszélgetni, mert mindenből csak azt hozza ki, hogy mennyire rossz neki, mennyire rossz az élet, stb.


A másik nagymamám még aránylag normális volt, hetente 2X felhívtam (vidéken lakik, így ritkán látogattuk). Aztán egyszer csak elkezdte, hogy 20 másodpercenként elmondta, hogy ő nem kell senkinek, és lerázott. Ezt 3 hónapig bírtam, majd nem hívtam többet. Most konkrétan kerül engem. Amikor megszületett a lányom, felhívtam, akkor is gratulált, és rámcsapta a telefont. Küldtem neki postán képeket a gyerekről, meg se köszönte őket. A napokban volt Budapesten, persze titokban, a barátnőjénél, fel sem hívott, hogy megnézze a kicsit. Majd miután 2 hétig itt volt, hazament, és felhívott, hogy miért nem hívtam meg babázni (holott hivatalosan nem is tudtam, hogy itt van, csak szegről-végről tudtam meg). Mindig sír, hogy ő így éhezik meg úgy éhezik, de minden héten vesz új függönyt a konyhába, hogy "a szomszédok ne lássák, hogy szegény".


És látom a nyugdíjasokat a boltokban, ahogyan a kocsikra támaszkodva kirándulnak körbe-körbe, furakodnak, tolakodnak, megállnak a folyosók közepén trécselni, és én vagyok a bunkó, mert nem férek el babakocsival. A buszon anno fel akart állítani egy néni 7 hónapos terhesen, és persze nem tette zsebre, amit tőlem kapott. A kerekesszatyrokat mindig az ÉN lábamon húzzák át, mindig engem löknek fel az ülőhelyért, engem zaklatnak a szomszédék, hogy ezt vagy azt nem érik el a polcon (bár kérdés, hogy rakták oda fel?).



Nem tudok mit csinálni, menekülök előlük, nincs türelmem hozzájuk, inkább odébb megyek, mert félek, hogy beszólok nekik.Mit tehetnék, hogy több türelmem legyen hozzájuk? :(


És kérlek ne írjátok, hogy "jajj de érzéketlen tahó vagy" meg hogy "majd te is leszel öreg" mert ezeken már túlléptem.


Köszönöm előre is.



2012. febr. 1. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Én teljesen egyet értek Veled, nagyon kevés értelmes/kedves idős ember van. Nekem is az itt lakó nagyanyám egy rosszindulatú kelekótya, és elég egyszerű ember... Nem bírom én se őket elviselni hosszú távon, nem szólok hozzájuk, csak akkor ha muszáj... Semmi baj nincs Veled, de ezt nem lehet csak úgy kiírtani belőled, és nem is kell :) Valaki meg a gyerekeket nem szereti...
2012. febr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem vagy toleráns ember. Az ilyen időseket én se tudom elviselni. Mondjuk nekem a papám pont nem ilyen, 70en túl is biciklizni jár, nem az a panaszkodós öregember.
2012. febr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szerencsés vagy :)
2012. febr. 1. 19:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Az hogy a környezetedben lévő idősek kiálhatatlanok az nem jelenti azt hogy nem kedveled általában az öregeket. Ez nagyon erősen személy függő, ha kedves normális idős embert biztos kedvelnél mint egy tuskó paraszt életunt emberkét. Nem benned van a hiba.
2012. febr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 21 vagyok.

Nem szeretem az öregeket.

Nem szeretem a saját korosztályomat se.

A gyerekek áhh arról meg ne is beszéljünk :D

40-50 közötti emberkékkel általában kijövök.

2012. febr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is huszonéves vagyok, és a korosztályommal nem nagyon jövök ki. Talán a 30on felüliek közül néhány emberrel. Sztem azzal meg semmi gond nincs, hogy ha nem szereted a bunkó időseket. az baj, ha a kedves idős embereket nem szereted :)
2012. febr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!