Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te szoktál segíteni a rászorul...

Te szoktál segíteni a rászoruló családokon?

Figyelt kérdés
Gondolhatunk itt tűzifára tartós élelmiszerre ruhákra bármire.
2012. febr. 10. 14:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
26%
egyszer adtam adományt..200 ft ot de már azt is bánom
2012. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Ugyanis már lassan én is rászoruló vagyok...
2012. febr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sajnos nem. Egyrészt ugyanis annyim nincs, hogy adomonyozni tudjak, de azért annyira szegény sem vagyok, hogy ne tenném meg. Az összes kinőtt gyerekruhát, cipőt, babakocsit, ágyat, bútort, mindent, ingyen odaadtuk egy olyan családtagnak, akiknek ezt még használtan beszerezni is nagy érvágás lett volna. Így én se vateráztam el... ergo úgy fogtam fel, mint adományt.
2012. febr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%

Karácsonykor a tescoban lehetett adományozni tartós élelmiszert, akkor megtettem.

Egyébként az ilyen sms-es, telefonhívásos adományokban nem hiszek, hallani, hogy a vörösiszap katasztrófa károsultjai sem kapták meg és rajtuk kívül mások sem. Szóval ilyennek nem dőlök be, vagy pl. ha bekopogtatnak hozzánk adománygyűjtők, szintén nem adok, mert nem tudhatom nem vágnak-e át...

2012. febr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen,a ruháimat félrerakom mindig és elviszem egy szegényebb családnak.
2012. febr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy ismerősömék nagyon szegények.. segélyt azért nem kapnak mert 100ft-tal túl lépik a határt. Már áramuk sincs. A lánynak a kinőtt ruháimat adtam oda, (volt ami csak egyszer volt rajtam mert megtetszett, megvettem de már akkor kicsi volt). Meg az anyukájával elmegyek vásárolni ha ott vagyok és én fizetek. (És ilyenkor általában sütit szokott sütni köszönetképpen.)
2012. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem segítek, mert nincs miből.

Hajléktalanoknak mindig adok pénzt, mert az csak pár száz forint, ha elissza, hát elissza, úgy sincs más öröme...


De segítenék, ha lenne lehetőségem.

Viszont nem úgy, hogy átutalom a pénzt, vagy egy szervezethez viszek adományt, mert annak a pénznek vagy adománynak nagyon sokszor lába kél.

Láttam, sajnos, hogy az árvízkárosultak adományait viszik haza a segélyszervezet dolgozói.

Elvitték a jobb ruhákat, a tisztálkodó szereket, a rászorulóknak meg maradt, ami maradt...

Ellopták, na!

Nem tudom szebben mondani.


Személyesen segítenék, bevásárolnék időseknek, kaját, meg fát, ilyesmi...

De semmiképp nem úgy, hogy adok egy összeget a helyi szervezetnek.

Nem biztos, hogy oda kerülne, ahova szánom.

2012. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

Ismerősökön igen. Sajnos mivel nem vagyok túlzottan eleresztve anyagilag, így csak apró dolgokban, ha van olyasmim, amit oda tudok adni valakinek, akkor odaadom, vagy segítek elintézni az elintéznivalókat. Aki külföldre megy dolgozni - egyre többen vannak sajna -, annak lefordítom a pályázatát, vagy egy esélyes munkánál a munkaleírást. Aztán mivel nagyon fontosnak tartom, hogy tájékozott legyek az aktuális dolgokban, információval is segítem azt, aki kéri. Ez egészen apró dolgokra is igaz (pl. ha van egy jó akció a tescoban, akkor mondom a barátnőmnek, hogy most érdemes menni vásárolni), de nagyobbakra is, pl. segítek bárkinek kiválasztani, melyik bankot, biztosítót válassza. Nem vagyok ügynök, csak el tudom olvasni az apróbetűt is :)

Ezek apróságok, de azért például egy jól megválasztott bankszámla egy év alatt tízezres nagyságrendű megtakarítást jelenthet! Szóval ha úgy vesszük, úgy adok tízezreket a másiknak, hogy az nekem egy fillérembe sem kerül.


Egyébként régebben a szüleim azt csinálták, hogy "örökbe fogadtak" egy árva afrikai kisgyereket, havonta küldtek neki pénzt, meg karácsonyra, születésnapjára ajándékot, a gyerekről meg kaptunk képet és ő is küldött ajándékot, kis apróságokat, de nagyon aranyos volt :)

Azt tervezem, hogy később én is támogatok majd így egy gyereket. Most is megtenném, de jelenleg sajnos anyagilag magam is támogatásra szorulok :(

2012. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%

"Egy koldus, aki minden nap éhezik

Aki hálát ad, ha néha még létezik

Egy botra görnyedve,

A szeme már mélybe könnyezve

A civilizációtól elszörnyedve."


"Egy gazdag, aki új autóra vár

Akinek akkora ház jutott, mint az egri vár

De egyszer az is romba dől

Ekkor a bánat majd megöl

Nem menekülhetsz te sem a sorsod elöl."


"Neked a tengerpartra jegyváltás

Neki ötven forint a megváltás

A szépet talán visszasírja

De minden nap közelebb a sírja

Kartonpapír, hotelszobák

Lépcsőház, meg a nagy lakás

Az életemmel mit érek el?!

Lehet a jövő koldusa épp most énekel."


"Egy koldus, aki napról napra él

Aki áldja Jézust, ha nem közelít a tél

Alszik padokon, réteken

Mindegy hétfőn vagy pénteken

Nincs hely jelölve neki a térképeken."


"Egy gazdag, aki mindent megtehet

A Holdon akár villákat is vehet

Neki a kényelem lételem

De belül megfakult érzelem

Úrrá lehet rajta is a félelem.."


…."lassan eljön a megváltás

a halál lesz majd a sebváltás

Az életemmel mit érek el

Lehet a jövő koldusa épp most énekel."

2012. febr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi a suliban szoktunk pénzt gyűjteni nekik. És havonta más rászoruló család kapja meg. Ez kb 40 ezer Ft. Nem sok de ez is valami...
2012. febr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!