Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki a feleségéről csak...

Ha valaki a feleségéről csak negatívan tud nyilatkozni mások előtt van-e erkölcsi alapja elvárni a menyétől, ohgy tisztelje az anyóst?

Figyelt kérdés
Após mások előtt az együtt leélt 35 év ellenére csak negatív felhanggal tud nyilatkozni. Közben ha más mond valamit ilyen értelemben kis kakasként lehurrogja, illetve megsértődik. Véleményem szerint nincs sok erkölcsi alapja arra,ohgy elvárja másoktól,ohgy tiszteljék a feleségét ha ő sem képes erre.
2012. febr. 16. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ez olyan dolog hogy en is mondok negativ dolgot a testveremre akar masok elott is viszont ha mas "bantotta" akkor megvedtem es kiakadtam. ez lehet kicsit oyan mint az onkritika, hogy kritizalod magad masok elott de ha mas kritizalna teged az fajna.
2012. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A tiszteletet nem elvarni kell, hanem kierdemelni.

Ha pedig valaki kierdemli a tiszteletemet, akkor tisztelem ot, fuggetlenul masok velemenyetol.

2012. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én első találkozáskor is megadom a tiszteletet mindenkinek, függetlenül attól, hogy nem ismerem. Ez alap.
2012. febr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem az első találkozás a lényeg.. engem is úgy neveltek...
2012. febr. 16. 13:46
 5/14 anonim ***** válasza:

Minden embernek jár a tisztelet.

Jó, nem mindenkinek, mert a rablógyilkosoknak, tömeggyilkosoknak, másokat tönkretevőknek nem jár.

Úgy értem, ha valaki egy átlagos ember, nem jobb és nem rosszabb másoknál, annak jár a tisztelet.

Alapból.

Mert ember, ahogy én is, és mindenki más.

2012. febr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

sokan nincsenek tisztaban a tisztelet fogalmaval.

Kedves #5, neked mit jelent ez a szo?

2012. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ha igazán tisztelné a feleségét nem nyilatkozna így róla mások előtt...... mert ezzel csak lejáratja.....


Vannak a férjemnek olyan tulajdonságai amiket nem szeretek benne.. de eszembe se jutna ezeket mások előtt állandóan hangsúlyozni, ez által róla negatívan nyilatkozni.....

Ez az igazi tisztelet...

2012. febr. 16. 15:34
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez nem tisztelet, hanem joerzes es tapintat.

A tisztelet az, amikor valaki valamilyen teren olyat tesz le az asztalra, ami peldaerteku, es ezert felnezel ra, es ezt kı ıs fejezed.

2012. febr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha te így érted akkor én ezt az illetőről nem igen mondhatom el..... :(
2012. febr. 16. 17:53
 10/14 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo. Akkor kell csak tisztelned az anyospajtast, ha az o nevelesenek koszonheto az, hogy a ferjed olyan, amilyen. Illetve ha most is olyan o, akire szivesen tekintesz, mint (leendo) nagymama.
2012. febr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!