Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erkölcsi kötelessége -e a...

Erkölcsi kötelessége -e a szülőnek erejéhez mérten lakáshoz segíteni a gyerekét?

Figyelt kérdés
Nyilvánvalóvá vált mára, hogy Magyarországon egy átlagos fizetéssel rendelkező huszonéves fiatalnak lehetetlen saját lakáshoz jutni ma Magyarországon kb. 26 éves kora előtt. Tudjuk, hogy nem köteles a szülő segíteni ebben, de vajon erkölcsileg kötelessége lenne -e? (persze lehetőségeihez mérten)
2010. máj. 12. 09:26
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
85%
Nem kötelessége
2010. máj. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
86%

Nem kötelessége. Kötelessége erejáhez mérten kitanittatni szerintem, onnan a gyerek abból, amit kapott (tudást) és amije van (szorgalom, tehetség) teremtse meg magának, amire szüksége van.

Ha van a szülőnek és még ad is, az klassz dolog, de nem elvárható.

2010. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
70%
Régen se volt könnyebb lakáshoz jutni mint most
2010. máj. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

nem kötelessége, de ha egy szülő csak a kötelességét csinálná egy gyerekkel kapcsolatban, akkor azért az gáz lenne....nem feltétlen erre a témára gondolva....

Igazából az én anyám is szinte eladósodott volna, h odaadja a félretett pénzét, én visszautasítottam, mert ez az én és a párom dolga h előteremtsük a kezdő összeget. Gyakran arról van szó, h a fiatalok nem akarnak egy félszobás panelba lakni, mindjárt kacsalábonforgó palotába mennének, mert ugye ők családi házból jöttek....nem tartom helyesnek h ilyenkor a szülőt pumpolják meg....mert ugye sok szülő ilyenkor kötelességének érzi, h segítsen

Ill. én még hoznék egy saját pl-t mert mi nászajándékba kaptunk egy nagyobb összeget a párom szüleitől, itt meg az volt a helyzet h a szülők úgy érezték h a lakás az övéké is és mintha haza jöttek volna, az új lakás függetlenedést jelentene aztán meg a végén az lesz h anyuék albérlőévé válik az ember amellett h egy életre eladósodik, talán jobb otthon amíg nem megy egyedül

2010. máj. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
91%
Ha a szülőnek erkölcsi kötelessége a gyerekét házhoz segíteni, akkor a gyereknek erkölcsi kötelessége eltartani idős szüleit.
2010. máj. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem erkölcsi kötelessége. Ha valakinek segítenek a szülei -önzetlenül- az örüljön neki nagyon, de szerintem ez nem várható el.

Mint ahogy olyanról sem sűrűn hallani, hogy a fiatalok azért költöznek mondjuk a kertes házukból panelba, vagy adják el a kocsijukt, mert a megöregedett, és nyugdíjassá váló szüleiket támagatnia kell. Pedig ez is elvárható lenne, nem?

2010. máj. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2010. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
90%

Nem kötelessége. Viszont ha nem segít, pedig tudna.. hát...

És de igen, régen sokkal könnyebb volt lakáshoz jutni. Vettél fel hitelt, de tudtad, hogy holnap holnapután, és még öt év múlva is lesz munkahelyed. Ma meg vedd fel húsz évre, munkahelyed vagy lesz vagy nem, aztán dögölj bele... Ma ez megy.

2010. máj. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
75%
Nem kötelessége, de vannak szülők(mint pl az enyémek), akik csak ülnek a pénzükön, és semmihez sem kezdenek vele, csak gyűjtik. Az enyémek 20 millión ülnek, és őrzik, mint a szemük világát, miközben a 3 gyerekük közül 2 lakik 50 m2 alatti albérletben. Joguk van hozzá, de én tuti nem lennék ennyire garasos a saját véreimmel. A pénz semmi, a család a minden.
2010. máj. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
80%

Nem kötelesség, de én mindent meg fogok adni a gyerekemnek, ha tudok. Ahogy az én szüleim is mindent megadtak nekem.

Jól írta valaki, az a gáz, ha tudna segíteni a szülő, de nem segít.

2010. máj. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!