Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktatok télen köhögve...

Szoktatok télen köhögve náthásan betegen suliba menni?

Figyelt kérdés
Vagy tán téged is zavar ha osztályodba így járnak be, aztán megfertőznek
2012. febr. 16. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
szoktam,muszáj mert nniy az anyag hogy otthon fekve nem tudnám pótolni... és az osztálytársaim többsége olyan hogy nem hozná el nekem a füzetét,még ha kérdezem mi volt a lecke akkor se mindig vélaszolnak. Alig várom vágezzek
2012. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Engem mindig beküldtek betegen,csak akkor maradhattam otthon,ha lázas voltam.
2012. febr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Naná. Míg nem volt igen komoly bajom, nem maradhattam csak úgy otthon. Így is ha lebetegedtem, apám előtt titkolni kellett, ha nem voltam suliba, mert jött volna a leb*szás, hogy kamuzok.

Most meg hogy dolgozom, már rohadt nagy betegen is kénytelen vagyok munkába járni, mert kell a pénz és nem akarom, hogy kirúgjanak.

2012. febr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nálunk kettő három bnőm jár be így és kezdjük elkapni tőlük, nem tartják ilyenkor a két lépés távolságot
2012. febr. 16. 14:51
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Ha az aktív időszakot ki is pihennék, egy jó hétig még fertőzőek lennének. Két teljes hetet pótolni pedig eléggé húzós.

Munkahelyen sem lesz másként. Ősszel kezdtem, nyeltem a coldrexet, hogy a próbaidőben ne kelljen táppénzre mennem. Így is volt hőemelkedésem. A férjem 38 fokos lázra bekap egy aszpirint és megy tovább.

2012. febr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Hála Istennek szinte soha nem vagyok beteg, nem is tudom mikor voltam utoljára pl lázas, vagy mikor volt egyáltalán hőemelkedésem. Nagy ritkán van, hogy pár napig tüsszentek, meg folyik az orrom, de semmi egyéb.

Én viszont megmondom őszintén, nagyon tud zavarni, ha valaki betegen ott rám köhög, rám tüsszent! Ma is a buszon a mögöttem ülő hölgy még oda is hajolt a nyakamba és ott trüszkölt. Undorító. Én megértem, hogy mindenkinek dolgozni kell menni, meg iskolába, de ha másokat is meg tud fertőzni akkor igen is maradjon otthon.

2012. febr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Hónapok óta így járok dolgozni...
2012. febr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha erős az immunrendszered, nem kapod el tőlük.

Ha meg nem, és ugye így tél végén elég kevés ember van jó erőben, akkor a buszon is hasonló esélyeid vannak valamit benyalni, szóval nem biztos hogy rögtön ők tehetnek róla, ha te is kezdesz lebetegedni.

Felesleges másokat okolni szerintem elkerülhetetlen, főleg aki nagy közösségekbe jár.

2012. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Édesapám orvos. Sokan azt hiszik, hogy én akkor lógok amikor csak akarok, hiszen csak ír egy igazolást. Na, ez nem így van. 38°C-os lázat kell produkálnom ahhoz, hogy megessen rajtam a szíve és itthon maradhassak. Vagy vírusos hasmenést, mert az ugye neki sem lenne jó, ha összef*snám magam már suliba menet. De ha csak tüsszögök, folyik az orrom, fáj a torkom vagy köhögök, akkor irány a suliba. Kapok egy levél antibiotikumot, azt meg szedjem. Én nem félek amúgy a megfertőzéstől, nem szoktam senki közelébe bújni, sem hozzáérni, sem inni utána, így nem valószínű, hogy elkapok bármit is. Meg egyébként is erős az immunrendszerem. Amikor én vagyok beteg, akkor is ügyelek arra, hogy a lehető legkevésbé fertőzhessek. Csak zsebkendőbe tüsszentek, kézfertőtlenítőt hordok magamnál, a taknyos zsepiket nem rakom le a padra, a barátnőimnek nem adok puszit, és tartom a két lépés távolságot.
2012. febr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

Apukád orvos, és minden kisebb megfázásra antibiotikumot szedet veled???

Az igen...

2012. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!