Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy egy anya jobban...

Lehet, hogy egy anya jobban szereti az egyik gyerekét?

Figyelt kérdés

Mér jó ideje figyelem a dolgokat , és mindíg úgy tűnik , hogy anyukám jobban szereti a bátyjámat mint engem.Jó , ez kicsit durván hangzik , de: bármit elront egyből rám ripakodik hogy biztos én voltam , de olyanokért is, pl leejt egy tojást,ezen feldühödik és egyből az én szobámba jön be üvöltözni mondjuk alról , hogy véletlenül amikor fehéreket mostam kimaradt a kedvenc blúza.apropó.ilyenekért kiakad amikor annak is örülhetne , hogy mosok takarítok , kaját csinálok és emellett 4-5 tanuló vagyok.E közben a tesóm nem tesz semmit a háztartás érdekében , de még hátráltatja is azt ... amikr mag bemegyek a szobájába , hogy pl. kihozzam a szennyest , vagy a koszos tányérokat akkor rám ordít ... nekem kell a bátyjámnak nasit hozni innivalót stb. hozzá bármikor feljöhetnek barátok , anyu az ő haverjait mindig szívesen látja (vasz nekik sütit inni) pedig ők nem cdsinálnak semmit csak pl. videójátékoznak , meg meg gitároznak (ricsaj) anyu rám még azért is ki van akadva , ha valaki feljön tanulni jó , abbahagyom értitek ... ez a helyzet Normális ez?Mit tudjak csinálni?

13/L


2012. febr. 20. 17:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
kimatadt , hogy csak 3-man élünk együtt
2012. febr. 20. 17:16
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Egy szerelem gyereket biztos jobban szeret az anyja,mint egy olyat aki nem szerelem alatt fogant.

2012. febr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon is lehet, hogy jobban szereti egyik gyerekét az anya, csak nem lenne szabad ennyire éreztetni, sőt egy anyának mindkét gyerekét egyformán kellene szeretni. Ez igazságtalan szerintem, dehát sajnos az élet ilyen. Sajnálom, kedves kérdező!
2012. febr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
termeszetesen lehet.szivás teso.engem mindig jobban szeretett anyukam,mint a testveremet.de ez azon mulik,h valaki szerelemgyerek-e,vagy sem.ez novekves kozben alakul ki....
2012. febr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Lehet, hogy nagyon rossz tanács, de én biztos nem hagynám magam, legalább megkérdezném, hogy pontosan mért csinál ilyeneket. Egyébként szerintem gyakran előfordul, hogy az anyák kivételeznek a fiukkal, nem tudom miért, régen ez mindenholl így volt, a lánynak kellett mindent csinálni. Szóval nem ismerem anyukádat, ezért nem is tudom, hogy reagálna, de én hasonló helyzetekben mindig szólok, hogy ez igazságtalan, aztán lehet vitatkozni. És azt nem írtad le, hogy a tesóddal milyen a viszonyod, mert ha jó, ő is tudna segíteni, ha nem, az elég kellemetlen, mivel egyedül maradsz. Minden jót :)
2012. febr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Tudod,mióta világ a világ a lányokkal szemben mindig más elvárások vannak otthon, mint a fiúkkal. Ebben semmi rendkivülit nem látok. Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy édesanyád jobban szereti a bátyádat, csak azt, hogy jobban kényezteti. A kettő nem ugyanaz. Hosszú távon te vagy a nyertes, mert megtanulsz háztartást vezetni, meg alkalmazkodni, no meg a személyes igényeidet háttérbe szorítani. Valamikor majd hasznát veszed. (Mellesleg el tudnád-e magadról képzelni, hogy te csak üldögélsz és közben édesanyád takarít? Ugye, hogy nem. Na látod! )
2012. febr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok a bátyámmal, ő a "kis" kedvenc nem csak anyám szemében, hanem az egész rokonság őt dicsőíti, de ez van. Az eredmény az lett, hogy kiköltöztem külföldre.

19/L

2012. febr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálaunk is ez van.. Én ezt annak tudtam be, hogy én jobb vagyok mint bátyám, és ezért tőlem sokkal többet vár el. De azért nálunk is volt ilyen hogy hozzá jöhetnek hozzám meg nem, és én meg mondtam neki, hogy szar érzés. Igazából én már megszoktam :)) együtt kell vele élni. sok szerencsét :D
2012. febr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet. Én is hasonló cipőben járok, de nem panaszkodom, mert nincs rá okom. Anyukám nagyon szeret, és ezt ki is mutatja, de valahogy úgy érzem, hogy a bátyámhoz jobban ragaszkodik.
2012. febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A szülő egyszerűen képtelen egyformán szeretni mindegyik gyerekét,csak ezt nem szeretik bevallani. Azt a ygereket szeretik jobban, amelyik jobban hasonlít a szülőkre( ugyanolyan kék a szeme,mint apáé, ugyanolyan jól táncol, mint anya, ugyanolyan kis duci, vagy épp csinos, ugyanolyan jól sakkozik, stb. Szóval aki jobban hozza a szülők génjeit. Én speciel egyikükre se hasonlítok. Meg is van az eredménye.
2012. febr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!