Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló anya, kamasz...

Egyedülálló anya, kamasz gyerekkel. Ki fogják rakni a lakásból, a gyereknek nem ad (nem is tud) enni adni. A család segítségétől elzárkózik. A gyereket el akarják venni tőle. Mit tennél?

Figyelt kérdés
Cigi bezzeg mindig van,aki segíteni akar,elhordja. A gyereket nem tudja senki magához venni. Az apa alkoholista munkanélküli. A nagyszülők szíve meg akar szakadni,de nem bírnak semmit tenni,öregek és nagyon betegek. A gyerek óvodás érzelmi szinten van, bukott iskolában,apja után menne kizárólag. Tőlem kérnek segítséget,pedig az anya sokszor elbánt velem,kisemmizett,meglopott. Nagyszüleim miatt segítenék,de legszívesebben nem foglalkoznék vele. Az én anyámról van szó. Régóta külön élek tőle.
2011. nov. 26. 22:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg lehetne oldani, csak a gyereken segítenék.
2011. nov. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A gyereket venném magamhoz. Mást nem tennék.
2011. nov. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A maximum amit segíteni tudok,hogy a családsegítőben beszélek az ügyintézővel,hogy mamámat megnyugtassam. Alig töltöttem a 18-at,nem tudok sokat ugrálni. De nem hiába jöttem el 3 éve lassan. A család nagyon messze lakik,csak telefonon tudnak bármit is tenni. Amúgy az apától tart mindenki,ezért nem is merik bevállalni a gyereket. Amit meg is értek,mert egy agresszív állatról van szó.
2011. nov. 26. 23:18
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A testvéred az a gyerek.Csak és kizárólag rajta segítenék.
2011. nov. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

akármilyen vadállat is az apa a testvéremet akkor sem hagynám éhezni


kérném ahogy had legyek én a gyerek gyámja akkor a juttatásokat én kapnám utána és valahogy csak eléldegélnénk, ha az apa fenyegetőzni mer vagy akár megverni akkor távol tartást kérnék



ha most segítesz a gyereken akkor az örökké hálás lesz neked hogy elhoztad a nyomorból

2011. nov. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyerek? Lehetnél te a gyámja, mivel elmúltál 18. Te merre laksz? Nagyszülők? Mert hja együtt laktok, akkor könnyebb a helyzet. Tudnak a nagyiék segíteni, oké, hogy nem fiatalok, de ha jól veszem ki a szavaidból, a tesód sem olyan pici.
2011. nov. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a testvéred?Mivel nagykorú vagy lehetnél a gyámja.Érdeklődj ennek utánna.
2011. nov. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
13 éves fiú. nem fogom magamhoz venni,ezt most megmondom,mert párommal élek meg egy lakótárssal egy szobás lakásban kb 100ezer forintból,néha itt is alig van. ráadásul elég balhés gyerekről van szó,én nem tudok mit kezdeni vele. Mint mondtam az egyetlen ok,hogy segíteni akarok,az a nagymamám és nagypapám.
2011. nov. 27. 10:42
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Ha hozzászámolnád a családit, és a gyerektartást, Úgy sem lenne (valamivel ) jobb, már ha csak az anyagi oldalát nézzük? Tesóddal nem lehetne valamit kezdeni? Úgyértem, nemcsak a történtek miatt ilyen?

Vagy ha a nagyszüleidhez menne?

2011. nov. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom,miért ilyen, de az elmúlt egy év nagyon durva volt. Én kb azóta nem tartok vele semmilyen kapcsolatot,de nagymamám elmondása szerint folyamatosan az apját hívogatja,keresi,menne hozzá,kijelentette hogy ő vele fog élni és az iskolában is ezt hazudja.mindenáron az apja,miközben a drága apuci hitegeti,hogy jön és elviszi,mikor már 2 éve nem volt képes meglátogatni.

nagyszüleim betegek,és nem is kicsit. napról napra rosszabbul vannak,nem bírnának el vele. nemrég két hetet volt náluk,alig győzték visszafogni,hogy ne folyton az apja után menjen(apuci persze akkor is tett rá,mikor kb 1,5 km-re volt tőle a fia).


A saját életemet nem akarom tönkretenni,bocsi. 3 év után talán lassan eljutunk odáig,hogy kimenjünk külföldre,én tanulok folyamatosan,nullbevételes vagyok,párom tart el. Ő pedig megmondta,nem vállalja be azt a gyereket,amiben teljesen igazat adok neki,van neki anyja,apja,egyéb családja. szenvedtem eleget a család mellett 15 éves koromig,apám ütött vert,anyám is időnként,a gyerek miatt is sokszor kaptam. alig hittem hogy kitörjek. nem vagyok bolond,hogy önként besétáljak az őrületbe.

2011. nov. 27. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!