Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen elveszik a kedvem a...

Teljesen elveszik a kedvem a főzéstől, de azért "elvárják" hogy főzzek? Mit csináljak, főzzek vagy ne?

Figyelt kérdés

Eddig anyukám fözött mindig,én sosem. Most az anyukám belázadt és azt mondta h mivel dolgozok,meg minden nem csak az ő feladata főzés,és már jó pár hete csak vasárnap főz.

Én elkezdtem fözögetni több kevesebb sikerrel. Ám elegem van abból hogy minden 2-3. nap boríthatom ki a kaját csináltam amit csináltam,mert senki még csak megsem kostolja! Ugy unom,totál elveszik a kedvem a főzéstől. A tesóm is mikor anya nem főz inkább rendel magának vmit,mint h egy kicsit egyen abból amit én csináltam. Anyukám is inkább neki áll magának krumplit sütni de még csak meg sem kostolja.

Ha nem fözök és és rendelek én is magamnak mikor anya nem főz akor hamar elfogy a pénzem,ha meg fözök akkor csak én eszem,és hiába csinálok tök kevés adagot 2-3 nap után boríthatom ki mert vagy megromlik vagy már a 3. nap nekem sincs kedvem azt enni.


2012. febr. 21. 11:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Ne főzz! Vagy főzz egy adagot vagy max. kettőt, amit szívesen megeszel! Én nem csinálnék ebből problémát, egyszerűen nem főznék ha ebben a szituban lennék...
2012. febr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 bánomisén ***** válasza:
96%
Ha muszáj főznöd, mert nem győzöd pénzzel a kajarendelést, akkor főzz, ami megmarad, azt fagyaszd le, jól jön majd akkor, amikor nem lesz kedved főzöcskézni. A többiek ezek szerint ellátják magukat, nincs szükségük arra, hogy rájuk is főzz.
2012. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Csak annyit főznék, amennyit én megeszek. Ha pedig épp nem lenne kedvem főzni, nem főznék.
2012. febr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

nagyon keveset csinálok mindig amennyit én megeszek meg ha akar vki tudjon enni kostolót,de én is amugy is keveset eszek így még 2-3 napig is ott a kaja amit csinálok.

Ha nem fözök és megkérdezem anyukám h holnap fözöl akkor kaffog velem h ő senkinek nem a cselédje elege van abból h mindig rá várjuk a főzést.

Tesóm meg nem főz ő ha nem anya főz akkor rendel vmit. Pedig igazán megkostolhatnánk,semmi sikerélményem nincs. Nekem izlik és ennyi. De még egy kanállal se esznek belőle. Anyukám meg folyton panaszkodik hogy mennyire utálja mikor hazaér meloból és éllhat neki 3kor kaját csinálni,de ha én csinálok még csak nem is eszik belőle.

2012. febr. 21. 11:08
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Főzz annyit ami neked elég..Ha 2-3 nap múlva te is kidobod a saját mennyiségedet,akkor

1.pocsékul főzöl,és ezért nem tudod megenni

2. megint 6 emberre főztél.

2012. febr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
a fagyasztás még eszembe se jutott! Köszi ez jó ötlet!
2012. febr. 21. 11:09
 7/22 A kérdező kommentje:
pl anyukám hétvégén csinált rizst meg hust,a köret elfogyott hús még maradt én csináltam hozzá még rizst egy fél bögrényit,de tesóm inkább kenyérrel ette a hust,mint hogy egy kanálnyi rizst evett volna. pedig jó lett
2012. febr. 21. 11:10
 8/22 A kérdező kommentje:
anyukám meg mikor megötte munkából neki állt hozzá krumplit sütni,meg mondta h már megint neki kell kaját csinálni magának nem igaz hogy itt van két lány és egyik se tud csinálni semmit. Mondtam hogy csináltam rizst,de nem is foglalkozott vele. pedig aztán tényleg nem volt sok,de ma már ki kellett borítanom,pedig ma még ettem is belőle
2012. febr. 21. 11:12
 9/22 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Nekem is magamnak kell főzni. Egyszerű a recept: ha olvasol egy 4 adagos kaját, akkor csak 2 adagot csinálsz meg, abból te 2 nap ebédelni tudsz. Kevesebb pénz, kevesebb idő. A kajafőzés így megy, általába 48 órán belül meg kell enni a romlandóbb kajákat, pl ami tejes, tejszínes (mondjuk tejszínes csirkepöri). Ami hossazbb ideig eláll, azt eheted 72 óráig, pl töltött káposzta.

Amiből pedig tudsz lefagyasztani, abból csinálj mondjuk 4 adagot és abból kettőt el tudsz tenni későbbre.

Sok sikert!


22/L

2012. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%
utolsó vagyok: másik meg. ha anyukáddal meg a kajafőzéssel van gondod, akkor miért nem neki mondod el hogy neked tök sz@rul esik hogy főzöl de még meg se kóstolják??? legalább kóstolja meg, mondja meg hogy sz@r vagy nem sz@r. jó kajára nem mondunk ilyet, de kérd ki a véleményét. lehet a te ízvilágoddal van baj és nekik nem ízlik, azért nem eszik meg. ha megkérdezed tőle hogy hogy csináld, akkor még talán segíteni is fog!
2012. febr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!