Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen elveszik a kedvem a...

Teljesen elveszik a kedvem a főzéstől, de azért "elvárják" hogy főzzek? Mit csináljak, főzzek vagy ne?

Figyelt kérdés

Eddig anyukám fözött mindig,én sosem. Most az anyukám belázadt és azt mondta h mivel dolgozok,meg minden nem csak az ő feladata főzés,és már jó pár hete csak vasárnap főz.

Én elkezdtem fözögetni több kevesebb sikerrel. Ám elegem van abból hogy minden 2-3. nap boríthatom ki a kaját csináltam amit csináltam,mert senki még csak megsem kostolja! Ugy unom,totál elveszik a kedvem a főzéstől. A tesóm is mikor anya nem főz inkább rendel magának vmit,mint h egy kicsit egyen abból amit én csináltam. Anyukám is inkább neki áll magának krumplit sütni de még csak meg sem kostolja.

Ha nem fözök és és rendelek én is magamnak mikor anya nem főz akor hamar elfogy a pénzem,ha meg fözök akkor csak én eszem,és hiába csinálok tök kevés adagot 2-3 nap után boríthatom ki mert vagy megromlik vagy már a 3. nap nekem sincs kedvem azt enni.


2012. febr. 21. 11:01
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
már mondtam tesómnak is meg anyukámnak is legalább kosoltják meg h jó e... de még csak meg se teszik. Tök rosszrul esik.. semmi kedvem így fözögetni
2012. febr. 21. 11:35
 12/22 anonim ***** válasza:
ha anyud rizst csinált a hús mellé és már nem maradt csak hús másnapra, akkor te ne csinálj másnap megint rizst, habnem csinálj almaszószt, sóskát, vagy krumplipürét. Ha nem eszik meg a kaját amit főzöl akkor valamit rosszul csinálsz. Meg ne főzz mindenkinek csak magadnak. Egy adagos kaját is lehet csinálni nem kell mindig 8 főre főzni.
2012. febr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nem értem a családodat, ez nagyon nagy bunkóság. :( Nálunk akkor is megennék, ha borzalmas lenne, főleg egy kezdő főző esetében, nemhogy még elvenni a kedvét... Ezt el sem tudom képzelni!

Sajnállak, de egyet tehetsz: magadra főzöl, és nem foglalkozol velük! A leendő(?) párod majd értékelni fogja, hogy tudsz neki főzni, én meg irigyellek és tisztellek, ugyanis én egyáltalán nem tudok. :D

2012. febr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

keveset csinálok egy fél bögre rizst csináltam meg csak...

de meg se kostolják,meg semmi. Én soha nem főztem elötte és nem merek olyan nagy kajákat csinálni. Főleg így h semmi sikerélményem nincs hogy meg sekostolják azt az alapot amit csinálok én

2012. febr. 21. 11:43
 15/22 anonim ***** válasza:
Szia. Igazából már minden jó tanácsot leírtak, amit én is írtam volna, így én csak azt kérdezném, hogy hány éves vagy és tesód mennyi, hogy anyukád ennyire kaffog a kajacsinálás miatt? Jó én megértem, hogy fiatal kora óta főz (gondolom) és elege van belőle, de visszagondolva, anyukám sosem durrogott, amikor főzni kellett, hiába voltam már felnőtt, amíg velük laktam nem volt ilyenből vita. Természetesen aztán amikor elköltöztem, azóta magam főzök, de sosem csinált volna ilyet anyám, hogy akkor nem főz inkább....
2012. febr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
én 22 vagyok tesóm meg 25 éves
2012. febr. 21. 12:09
 17/22 anonim ***** válasza:

Mondjuk így a korotokat nézve anyukátoknak van igaza.

De amiket meg elmondasz így meg neked. Tényleg nagy bunkóság hogy nem esznek belőle, nálunk ilyen soha nem volt. És anyukád hibája ha felnőtt fejjel a gyerekei nem tudnak vagy csak most kezdenek főzni. Engem már 5.es koromban elkezdett főzni tanítani.

1, kérdezd meg hogy miért nem eszik belőle

2, ha rossz akkor mond meg neki tanítson meg főzni

3, ha meg jó akkor osszátok fel a hetet 3 felé és mindig lesz aki főz

Mondjuk anyukádnak nem kellene semmit csinálni mikor tanít, csak mondani hogy hogyan és figyelni.

Ezt a kérdést rendezni kell, meg kell kérdezni hogy konkrétan mi a baja a főzésen kívül. Mikor anyum is néha belefáradt a főzésbe ( mert szakács) akkor nagyon tudott örülni mikor kajával vártam haza. Ha meg el is volt mosogatva akkor meg tényleg jó napja lett. Szóval meg kell beszélni komolyan.

Ha meg végképp nem lehet vele szót érteni akkor én nem biztos hogy ennék az ő főztjéből.

Te dolgozol vagy tanulsz?

2012. febr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Hát gyönyörű anyukád van, mit ne mondjak! Lusta disznó, ez a véleményem! Az én édesanyám mindennap főz, 3 műszak mellett is meg tudta oldani, ha meg nem úgy jött ki a lépés, apu is megfőzött, meg mikor otthon laktam, én is. Az a dolga, hogy ellássa a családját, ha amúgy is csinál magának mindennap kaját, micsoda görénység, hogy a tiéd meg a kukában végzi...

3 után ér haza, hogy oda ne rohanjak! Anyu 12órázás mellett is tudott főzni, érdekes! Pedig akkor hajnali 4 után ment el otthonról és este 7-re ért haza! Éjszakás héten meg Délután 4-től reggel 7-ig nem volt otthon.

Komolyan, nektek mennyi pénz megy el kajára így, hogy te elfőzöd a hozzávalókat, ami a kukába megy, a tesód meg kaját rendel? Remélem, nem adsz bele ebbe a kasszába semmit a fizetésedből! Mivel írod, kiétkű vagy, én megoldanám a helyedbe, hogy tényleg pici adagokat csinálok, amit egymagam meg is eszek, ha nem fogy el, lefagyasztanám, de ezekkel nem közösködnék anyagilag.

2012. febr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
61%

Hát gyönyörű anyukád van, mit ne mondjak! Lusta disznó, ez a véleményem!


Ilyen véleménnyel lenni másokról nem szép dolog. A te anyukád minden nap főz az övé meg nem, nincs ebben semmi kivetnivaló.

Van neki két felnőtt gyereke egy 22 éves és egy 25 éves, ennyi idősen már sokan nem otthon laknak és nem az anyjukat szidják, hogy nem nyalja ki a pics.jukat.


A kérdező 22 éves koráig a kedves anyuka megfőzött persze, hogy beleunt abba, hogy kiszolgálja a két felnőtt gyerekét. Szeretne ő is pihenni munka után és nem a konyhába rohanni.



Kérdező itt az internet előtted vannak nagyon egyszerű receptek és tessék új dolgokat is főzni, főzz csak annyit amennyi neked elég és így nem kell kidobnod a harmadnapos kaját. A tesód meg rendel magának hát egészségére az ő pénze megy el hamar nem a tied.


Ha anyukádat megkérnéd biztosan segítene a főzésben és így ő is enne belőle. Kérd meg, hogy főzettek együtt, hogy megtanuld az alap dolgokat.

2012. febr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
de pont ezt az h anyukám még csak nem is hajlandó megkostolni h megmondja a véleményét róla!
2012. febr. 22. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!