Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Befogadnátok-e magatok mellé...

Befogadnátok-e magatok mellé egy középkorú özvegyasszonyt, aki férje elhalálozása után ideg összeroppanást kapott és most lelki problémákkal küzd?

Figyelt kérdés
Többek között nincs hol laknia és szüksége lenne egy korban hozzá hasonló vagy idősebb asszony társaságára, aki maga mellé venné és támogatná őt, beteg nyugdíjával együtt.
2012. febr. 21. 15:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ki ez az asszony? Rokon, barát, utcán szembejött és megkért?
2012. febr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azért is nem írtam,hogy ki,mert aki befogadná,nem ismeri és érdekelne,hogy megértené-e a helyzetét,vagy félne tőle.
2012. febr. 21. 15:15
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért fogadna be valaki egy idegent? :s

Én biztos nem, még ha ez szemétségnek is hangzik...

Ha rokonról van szó, vagy nagyon jó ismerősről, akkor persze más a helyzet, de még így is sok mindentől függ.

2012. febr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyedül is elég idegbeteg vagyok.
2012. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért,mert ő is egyedül van és esetleg a nyugdíjáért.
2012. febr. 21. 15:23
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
olyan lehetőség szokott ilyenkor még lenni,hogy a néni odaenged valakit maga mellé lakni,az illető pedig a lakásért cserébe ellátja a nénit(főz rá,mos rá,vasal rá,takarít,bevásárol,hivatalos ügyeket intéz,kutyát sétáltat,stb. amit kell a ház körül)mindezt cserébe azért,hogy fedél van a feje felett,meg ehet ő is abból,amit a néninek elkészít...ilyen van... egyébként jószántából szerintem hogy valaki ilyent csinálna,az bizony ritka...
2012. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy fiatalok között is elterjedt a társbérlet, nem elképzelhetetlen vmi hasonló életközösség idősebbekkel. Persze csak ha ez kölcsönösen hasznos.
2012. febr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
ja,nyugdíj fejében is van ilyen...én mondjuk ilyent nem vállalok,de szerintem bármelyik szociális otthonban találsz ilyen alkalmazottat,aki privátban vállal ilyent is...és ha szociális otthonban dolgozót kérsz meg,annak van egy olyan előnye is,hogyha a néni egészsége annyira megromlik,hogy már így,segítséggel sem képes otthon meglenni,akkor az illető,aki eddig kijárt segíteni,elindíthatja hivatalból,hivatalosan is az otthonban történő elhelyezés,az oda történő felvétel iránti kérelmet...
2012. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Akárki is lenne az. Megvan nekem a magam baja. Attól még segitenék, ahogy tudnék, de az én házam, az én váram.
2012. febr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Főleg ha nem rokon. A kis nyugdíja meg nem ér annyit, hogyha pár év múlva lerobban, 99 éves koráig pelenkázzam...
2012. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!