Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám mért csinál minden kicsi...

Apám mért csinál minden kicsi problémából hatalmasat? (lent. )

Figyelt kérdés

Év elején valamikor betört a számológépem kijelzője. Mondom magamban nem mondom el neki,mert alapból hamar a plafonon van az öreg,erre ma megtalálta(mert nem dobtam ki) és tökre fel kapta a vizet, hogy mi történt vele meg stb., és nem hiszi el, HOGY BAROMIRA NEMTUDOM!

Hiába próbálom elmagyarázni neki hogy hogyvolt,csak csóválja a fejét,hogy "áááh ezt nem hiszem el,kamuzol"........


Szerdán baromi rossz napom volt,minden balul sült el(és ez sajna nagyon megviselt) erre ezzel vár: "Mért vagy ilyen búvalb@szott?"

Mondom neki mi történt, erre "Hát amikor én ilyen idős voltam,nekem nem voltak ilyen gondjaim.."

Ez volt az a mondat amikor elszakadt a cérna. Ledobtam a táskáma földre,és elkezdtem mondani "Persze,mert te olyan tökéletes ember vagy, hogy neked sosincs szar napod, minden überkirály, és fülig ér a szád, de ha nekem van ilyen napom,már probléma,és egyből szívózol vele!"

Ami ezután történt,nem mondanám el,mert gondolom kilehet következtetni...(nem vert meg, csak lehúzott egy pofont,ellökött,és bement a szobájába...én meg mivel baromi ideges voltam, amivel nemtudok semmit kezdeni..-sírtam.)


Minden munkámban a legapróbb hibát is akkorává fújja, hogy az nem emberi...

Elegemvan már ebből,beszélni meg nem merek vele erről,mert a végén én húznám a rövidet.



Apám 63 éves,én 16/f vagyok. Lassan kezdek bedilizni, mert ezt már nagyon nem bírom.

Bocsi hogy ilyen hosszúra sikeredett, de ezt muszáj volt leírnom...


2011. nov. 12. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Apukád is túlreagálja a dolgokat, és Te is. Te kamasz vagy, ezzel nem tudsz kezdeni, ez egy pár évig még ilyen lesz. Viszont apukád 63 évesen már nem fog változni, neked kell alkalmazkodnod.

Tudom, hogy nehéz, de próbálj 10ig számolni, mielőtt kimondasz valamit, akkor is, ha ideges vagy. Így elkerülhetsz pár vitát.

És kitartás, nemsokára jobb lesz :)

23 N

2011. nov. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a nagy kor különbség is szerepet játszik abban, hogy ő nem tud megérteni téged. Az ő korabeli kamaszkorú gyerekek is lázadoztak viszont nem voltak ilyen nagyszájúak mint a mostaniak.

Neked sem kéne feltétlenül ilyenkor beszólogatnod neki.

Inkább menj be a szobádba aztán bőgd ki magad.

Tudom, nehéz a kamaszkor. Nekem is van egy veled egyidős, illetve nálad idősebb fiaim és bizony néha ők is ám elvetik a sulykot a beszólongatásaikkal és persze ők is mondhatnák azt, hogy az idegeire megyünk az apjával együtt mikor osztjuk nekik az észt.

Az édesanyád ilyenkor nem vesz a védelme alá? Mert az Anyák általában engedékenyebbek, ( legalábbis nálunk)

Lehet hogy legbelül, ha nem is mutatja ki, de büszke lehet rád. Nem érdemes felkapni a vizet. Ő már nem fog megváltozni, már csak a kora miatt sem. Viszont a békés együttélés végett neked kéne valahogy elfogadni őt, tisztelni elvégre mégis az apukád!

2011. nov. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó- Anyum általában nincs itthon,amikor ezek történnek.
2011. nov. 12. 16:09
 4/6 zkriszti3 ***** válasza:
100%
Apukád elfelejtette,hogy ő is volt gyerek.Ha lázadni mert volna ugyanazt kapja amit te.Ugyanúgy vannak nehézségei de a tieidet nem tudja kezelni.Az ütés és elvonulás ezt jelenti.
2011. nov. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De egy csomó dolgot sokkal egyszerűbben meglehetene oldani! Annyira idegesítő már.. -.-
2011. nov. 12. 16:34
 6/6 zkriszti3 ***** válasza:
Sok felnőtt inkább elmenekül minthogy szembenézne a problémákkal.
2011. nov. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!