Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kit választanátok? (Kérdésed...

Kit választanátok? (Kérdésed túl rövid. )

Figyelt kérdés

A suliban (főiskola) nemrég összehaverkodtam egy sráccal az évfolyamunkról. Nagyon értelmes, humoros srác. Közeledik is felém, de egyelőre csak barátkozunk, eegyütt ebédelünk, sétálunk. Most éppen színházba hívott. Nagyon jól érzem vele magam, csak egy a baj: a többiek a szakról eléggé utálják. Mikor megkérdeztem, mi a gáz a sráccal, annyit mondtak, hogy beképzelt, "úrizál", hülye, nyomul minden csajra. Nos, ezek közül néhányat én is tapasztaltam. Nagyon gazdag családja van, ezért gyakran tűnik nagyképűnek, és valóban nyomulós de én leállítottam. (a színháznál is nagyon kedvesen felajánlotta, hogy hozhatok barátnőt, tesót, ha kényelmetlen vele kettesben mennem). Egyébként meglepő, hogy a gazdagságával annyira nem dicsekszik, bár néha tényleg nagyképű megjegyzései vannak, viszont: emellett nagyon rendes, figyelmes. Ha látja, hogy rosszul vagyok, rossz a kedvem, odajön, mond pár kedves dolgot. Segít a háziban (jobban tanul, mint én), és tényleg nagyon tájékozott, jó beszélgetőpartner. Nem tudom, tetszik-e, tartanék attól, hogy párkapcsolatom legyen vele, de havernak, barátnak szerintem jó (ezt vele is megbeszéltük ugye).


Viszont mióta ezzel a sráccal lógok, a többi évfolyamtársam kezd elfordulni tőlem. Nem szeretnék kirekesztett és népszerűtlen lenni, de egyre többen kerülnek. Pedig igazából egy a srác ezeket az embereket is haverként tartja számon, tök nagy szeretettel beszél róluk, sőt tisztelettel is, ha én utálkozok valakire a háta mögött, még ő állít le engem, hogy ne legyek ilyen fúria másokkal, nem rossz emberek...


Plusz: az évfolyamomban nem igazán találom a helyem, eddig ezt az egy embert leszámítva eléggé csalódást okoztak az emberek (harmadik féléves vagyok, és relatíve kevesen vagyunk a szakon), sok az álságos lány, akiket inkább kerülök, akármennyire sikerül magukat "jó ember"nek beállítani mások előtt, nekem volt pár ronda bekavarásuk.


Szóval: kit válasszak? ezt az új szárba szökkent barátságot (persze óvatosan!), vagy próbáljak távolodni a sráctól, hogy ne rekesszenek ki? mert persze vannak az évfolyamon normális emberek is, akik kedvesek, de ennek ellenére hajlamosan megítélni valakit arról, hogy kivel van vagy nincs jóban.


21 lány


2012. febr. 24. 00:38
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az évfolyamtársaid irigyek rád,mivel ezzel is lekörözted a konkurenciát,manapság jó barátokat szerezni ritkaság.
2012. febr. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szerintem próbáld meg elmondani az értelmesebb évfolyamtársaidnak, hogy nem ismerik igazán a srácot, és még ha "nagyképűsködik" akkor sem biztos, hogy direkt csinálja, lehet, hogy az, ami nekünk luxus, az neki, a családja miatt, nem az, hanem természetes, ezért kicsit furán jön le a dolog. Egyébként pedig, ha úgy érzed, hogy tartalmas barátság lehet belőle, ami a fősulit is túl éli, akkor érdemes lehet lemondani a többiekről.

A mi szakunkon sincsenek túl sokan, alakultak is ki klikkek, de én nem vagyok az a társasági ember. Csak két emberrel lettem igazán jóban, és abból is tudom, hogy az egyik addig tart, amíg nem nyomják a kezünkbe a diplomát, a másikra még van esély, hogy tovább tart, reménykedek :)


22/L

2012. febr. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Döntsd el, hogy barátra van szükséged, vagy ismerősökre!
2012. febr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a srácot választanám. A csoporttársaidra nem szorulsz rá, hiszen ez a srác is tud neked segíteni a tanulásban. Diploma után a csoptársak szétszélednek, de vele lehet, h együtt maradtok. 28L
2012. febr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Továbbra is jóban leszek a sráccal és meglátom mi sül ki belőle. :)
2012. febr. 24. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!