Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet itt tanácsolni?

Mit lehet itt tanácsolni?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, nem vagyok benne a történetben, csak naponta hallgatom a sztorit immár két éve. És már nem tudom mit tanácsoljak a kollégámnak.


Szóval van egy 50 körüli házaspár. A férj a kollégám, így azt tudom, amit ő elmond. Van három lányuk, már mindegyik 30 körüli, van saját családja, máshol élnek. Az anyjuk nem tudta feldolgozni, hogy kirepültek és ő most már felesleges. Ennek az lett a következménye, hogy úgy 6 éve iszik, most már olyan szinten, hogy főzés közben is iszik, ami miatt sikerült felgyújtani a konyhát. Mindenhonnan kirúgják, mert részegen megy be dolgozni. A férj az elmúlt években próbálta leszoktatni, elvonóra vitte, onnan megszökött, az orvosi kezelést visszautasította. Volt pszichológusnál is, aki szerint, ha ő nem akar változtatni akkor nem lehet mit csinálni. Azt nem tudom mennyire járult hozzá, hogy mindkét szülője az alkohol miatt halt meg. Ezt az állapotot végül megunta a férj. El akar válni, csakhogy nem mer, mert a lányai azt mondták neki, hogy ne merjen ilyen szégyent hozni a családra, hogy ő elválik. (Szerintem az sokkal nagyon szégyen, hogy az anyjuk iszik, de hát ez az én véleményem.) És ezt mondják annak ellenére, hogy az egyikük gyereke a kórházban kötött ki, mert a nagymama részegen megverte. A másik leányától meg ellopott 80.000 forintot. A férj pedig lassan az idegosztályra kerül, mert azt sem tudja, hogy mire hazaér egyáltalán lesz-e még lakása. Szerintetek is ekkora szégyen a válás? Mert én nem igazán értem az ilyen hozzáállást. Nekem van egy özvegy édesanyám, de eszembe sem jutna beleszólni abba, hogy kivel van együtt. Legfeljebb, ha kérdezi, elmondom a véleményemet, de a döntés az övé. Szerintem ez nem az én dolgom. És a lányainak sincs semmi köze ahhoz, hogy mit csinál. Vagy én látom rosszul?



2012. febr. 24. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Jól látod. 22 éves voltam, amikor kissé megborult a szüleim kapcsolata és felvetődött a válás is.

Mondtam nekik, hogy a történetből engem tessék kihagyni, mert nekem minden körülmények között az anyám és az apám lesznek, családi állapottól és lakhelytől függetlenül. Ezt bunyózzák le kettejük között, nekem ők a szüleim, nem a házastársaim.


Végül nem váltak el, de azt is megígérték, hogy ha lesz még ilyen probléma, nem hívnak be döntőbírónak többet.

2012. febr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én már rég elváltam volna,a lányai meg ha ennyire odaadóak a messzi távolból,vegyék magukhoz anyucit .
2012. febr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!