Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet változtatni az...

Meg lehet változtatni az ilyen embereket?

Figyelt kérdés

A párom anyukájáról van szó. Nem akarom bántani, nem is az a kérdésem célja.

Tipikusan az az ember, aki mindig mindenkinek mindent, de ő soha senkitől semmit...Már több mint 4 éve csinálja ezt és sokszor érzem, hogy megyek falnak...

Ha viszek egy tál sütit, nagy nehezen fogadja el, jönnek a kifogások és akkor mikor megyek haza tuti ő is ad valamit, mert ugye "meg kell hálálni". De bármivel így van, ha viszek a kertünkből egy kis paradicsomot, már megkérdezi mennyi pénzzel tartozik, mikor mondom, hogy semmivel meg van sértődve. A szülinapokról, karácsonyokról inkább nem is beszélek...sem arról, hogy engem meghívnak nyaralni, de a nyaraláson egy fagyit se vehetek pl. a "sógórnőmnek" mert az már milyen, hogy én költöm a pénzemet?!

A hétvégén volt a párom szülinapja, egy óriási tortát sütöttem, hogy jusson mindenkinek belőle. Mindenki evett a tortából (persze előtte fél órás prédikáció, hogy minek kellett, mennyit költöttem stb. stb.). Szóval mindenki evett a tortából, majd mi a párommal visszautaztunk az egyetemre. Mikor pakolok ki majdnem hanyat estem, az egész tortát ahogy volt felpakolta nekünk, még a párom húgának se vágott le bár egy szeletet, mert "ugye azt én vittem, a miénk"?! Úgyhogy egy hétig tortát ettünk, szegény "sógornőm" meg felhívott, hogy nem maradt otthon torta...:-S

Lehet ezen változtatni? Lehetséges, hogy pár év múlva nem mindig a "hálálkodáson" járjon az agya? Esetleg változhat eljegyzés után a dolog?


2012. febr. 24. 11:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nem,ő ilyen. Vannak ilyen emberek,igyekeznek nem tartozni senkinek.
2012. febr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
hogy egyeseknek semmi se jó...és most nem rád célzok
2012. febr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
egyébként a tortából neked kellett volna levágni egy jó darabot, hogy ezt itthagyom nektek, a kicsit pedig mi visszük haza.
2012. febr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem fog megváltozni soha. Az anyám pont ilyen. Ha kap egy zacskó babot a szomszédtól, másnap süt cserébe egy tepsi süteményt, meg utána még 1 hétig visz az ebédből.

Jobb lesz, ha hozzászoksz. Ahogy öregszik majd, egyre rosszabb lesz :(

2012. febr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én nem is tudtam, hogy a torta fel van pakolva, lent volt a kocsiban mire lementem én egy szeletet se vittem volna el, meg se gondoltam.

Arra pláne nem gondoltam, hogy az egészet felpakolja...

2012. febr. 24. 11:37
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég... Én a helyedben ezentúl nem vinnék semmit. Így nincs értelme.

Mondjuk én tényleg nem szoktam vinni semmit anyóséknak. Ő meg pakolja nekünk a kajákat. Legutóbb derült csak ki, hogy miért: ő egészen eddig azt hitte, hogy én nem szoktam főzni. Eddig is egy hülyegyereknek nézett, de itt telt be a pohár, hogy ő komolyan azt hitte, hogy én 3 éve vajas kenyérrel etetem a fiát. Aztán felvilágosítottam, hogy MINDEN NAP főzök, mindig van itthon főtt étel... Aztán csak nézett nagy kerek szemekkel.

2012. febr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Megváltoztatni egyetlen embert tudsz: saját magadat. Ha valaki meg AKAR változni, esetleg tudsz segíteni neki, ha hatással vagy rá.
2012. febr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
meg kell neki mondani hogy az hogy igy viselkedik az neked serto. es ha adsz valamit azt szivbol adod nem varsz erte halaajandekot. szerintem ha tudatositod benne hogy ezzel teged bant meg nagyon akkor talan valtozik.
2012. febr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én hagynám a francba, ez legyen a legnagyobb gond.
2012. febr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen emberek, megváltoztatni nem tudod, de szerintem ez azért nem olyan nagy probléma. Udvariasságból mondja.
2012. febr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!