Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen iratok kellenek ahhoz...

Milyen iratok kellenek ahhoz ha papírt akarunk írni róla, hogy x ember tartozik nekünk x ezer ft-al? Mégis mit lehetne a szövegbe írni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
kölcsönszerződésnek hívják, ha erre gondolsz. ha komolyabb összeg, akkor érdemes elmenni ügyvédhez, ő hivatalossá teszi, és ha késik a törlesztés, akkor polgári peres úton behajthatod.
2012. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elsőnek is kell az az x ember akinek kölcsön adtatok és ti,meg legalább két tanú.

Iratok pedig személyigazolvány.


A szövegbe pedig


2012.01.10.-én 10 óta 40 perckor én Gipsz Jakab (adatok, lakcím is) 10 forintot azaz tíz forintot határozatlan időre kölcsön adtam Jakab Arankának (adatok, lakcím).

dátum, hely


aláírásotok


Két tanú neve adatai személyigazolvány szám is rajta legyen



Ha határozott időre adtátok akkor oda beírod, hogy meddig.

2012. febr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát nem kevés pénzről van szó. Több százezer ft-ról..
2012. febr. 26. 14:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem ez a kérdés, de ne adjatok kölcsön, mert megbánjátok.
2012. febr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már megbántuk. De nem tudtuk, hogy nekünk kell szaladgálni a pénzért.
2012. febr. 26. 19:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor ügyvéddel mindenképp a papírt. Tudom, hogy szörnyű, de a környezetemben évtizedes barátság és családi kapcsolatok szakadtak meg a kölcsön miatt.Vissza nem tudták adni és még ők voltak felháborodva.
2012. febr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

és legalább rokonnak adtál kölcsönt?

Én tesómnak adtam papírt persze nem írtunk, mert nem gondoltam volna, hogy így átvernek, és most kétszázezrem oda van

2012. febr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem én. Párom. Egy régebbi barátjának és családjának vett fel akit barátnak hitt és szépen átvágta...
2012. febr. 26. 20:41
 9/9 lizzi77 ***** válasza:
Ha utólag gondolod, ebbe nem hiszem, hogy a kölcsönt kapó fél belemegy.Ha becsületes, esetleg belemegy az utólagos szerződés kötésbe, de gondolom, itt már arról van szó, hogy már most nem fizet.Ha szóbeli megegyezés volt csak, akkor több hiteles tanú igazolhatja bíróság előtt, hogy pontosan hogyan történt a kölcsön átadás.
2012. febr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!