Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki örököl, és megbontható e a...

Ki örököl, és megbontható e a szerződés?

Figyelt kérdés

Jelenleg a szüleimmel élek,van egy családi házunk.A szüleimnek én vagyok az egyetlen közös gyereke.Apum első házasságából van egy lány,és egy fiú(34,36) és anyukám első házasságából egy fiú (38).A ház az én nevemen van,és apum első házasságából született bátyámén.Mi vagyunk a tulajdonosak,a szüleim a haszonélvezők.Ha egyszer öröklődésre kerül a sor,akkor van esély arra,hogy a többiek megtámadják ezt a tulajdonjogi szerződést?Az összes testvér közül én lakom anyukámékkal,én fogok róluk gondoskodni később,most is én foglalkozok velük.A házra felvett jelzálog-hitelt is én fogom majd fizetni(ha arra kerül sor),én és a szüleim újítottunk fel mindent a házon,a portán,a bútor,és minden részlet a legkisebb dolgokig nekem és a szülőknek köszönhető!Az összes bútort,tárgyat én vettem,és sorolhatnám.Továbbá van egy autónk,ami anyum nevén van,de én használom.Ezt ki örökölheti?Automatikusan osztozkodik majd rajta az összes testvér?

A kérdést azért tettem fel,mert érdekelne,hogy amiért én és a kedves szüleim megdolgoztunk,az majd később engem illessen,és ne olyan személyeket,akik nem tolták le a közelbe se a képüket,még akkor sem,amikor súlyos egészségügyi állapotokról volt szó...továbbá a főiskola mellett keményen megdolgoztam mindenért,hogy minden meglegyen!Édesanyámék a mai napig(55 és 57 évesek)keményen dolgoznak.Ezek a dolgok anyumékat is érdeklik!21/L



2012. febr. 27. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mivel a ház a tulajdonotok nem lesz témája a hagyatéki tárgyalásnak. Nem rész e az örökségnek.

A szüleid életükben azt csinálnak a vagyonukkal amit akarnak. Odaadják 2 gyereküknek, vagy akár elajándékozhatják, az örökösöknek nincs beleszólásuk.

2012. febr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az autó nekem lett véve,de anyum nevén van a biztosítás miatt!Akkor ezt sem követelhetik?
2012. febr. 27. 19:15
 3/14 anonim ***** válasza:
Jól írja első válaszoló. A ház azoké, akik nevén van, azaz tied és a bátyádé. Sosem kerül be a hagyatékba, mivel a szüleidnek semmi köze hozzá tulajdonjogilag. A szomszéd háza sem lesz a szüleid hagyatéki eljárásának a tárgya, mert ahhoz sincs semmi közük. A többi testvérednek nincs is mit megtámadnia. Az autó mivel anyukádé, így az összes gyerekét illeti majd, illetve ha apukáddal közösen vették (azaz nem örökölte anyukád, nem örökségből vette, nem a saját lánykori tulajdonának árán) akkor az közös apukáddal, mindegy, kinek a nevén van, így a szüleid összes gyerekének jár belőle.
2012. febr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Pont beleírtál. Ha nem a te neveden van, akkor arra nem hivatkozhatsz, hogy neked vették. Anyukádé, és kész.
2012. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Eltartási szerződés?
2012. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
???
2012. febr. 27. 20:29
 7/14 anonim ***** válasza:
Köttök a szüleiddel egy eltartási szerződést amibe benne van h az autó,meg az ingóságok(tehát minden ami kell ) a lakásban téged illetnek mivel halálukig gondoztad őket
2012. febr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
de ehez ügyvéd kellene
2012. febr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát ha ennyi az ára,akkor meglesz!És a végrendelet?Mármint anyum ír egy végrendeletet,amiben rám hagyja a kocsit...
2012. febr. 27. 21:47
 10/14 anonim ***** válasza:

A bátyád része sosem lesz a tiéd. Amíg egyik szülőd él, addig a bátyád nem tehet semmit, mert a haszonélvezet életfogytig tart. Ha mindkét szülőd meghal, a bátyáddal kell megegyezned, hogy kifizeted őt a házból, vagy eladjátok és a tulajdonjog arányában részesültök az árából. Az autós példát mondjuk nem értem, ha csak nem halálos beteg az anyud, akkor még úgyis vesznek helyette másikat, azt majd a nevedre íratják és kész.

Amúgy nagyon furcsa így kívülállóként olvasni, hogy a szüleid a halálra készülve azzal vannak elfoglalva, hogyan semmizzék ki a saját gyerekeiket a hagyatékból. Négy gyereket világra hoztak, abból háromnak enyhén szólva is lesz@rják a fejét. Talán nem a semmiért nem dugják a közelbe sem a képüket. Gondolom, nem most kezdődtek a problémák. Szép gyerekkora lehetett a féltestvéreidnek.

2012. febr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!