Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házassági szerződésben ki...

Házassági szerződésben ki lehet kötni, hogy az egyik fél különvagyonát soha, semmilyen ok miatt nem terhelik meg hitellel, vagy bármi más jelzáloggal?

Figyelt kérdés

Résztulajdonról van szó és a tulajdonostárs haszonélvezeti joga van rajta.

Csakhogy szerintem egy banki megterheléssel és hitel-nemfizetéssel a bank tulajdonába kerül az ingatlanrész, haszonélvezettel terhelten. Ami semmiképpen nem kívánatos az ingtlan másik tulajdonosa számára.


2011. nov. 7. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
A haszonélvezőnek is alá kell írnia a hitelszerződést. Nélküle nem is lehet felvenni hitelt.
2011. nov. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ennek örülök! De azért ugye be is kerülhet ilyen kitétel a házassági szerődésbe?
2011. nov. 7. 10:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kötöttem még házassági szerződést, de szerintem a házassági szerződésben nincs semmi, aminek kötelezően szerepelnie kéne benne vagy éppen fordítva, hogy ne szerepelhetne :)

Szerintem amit beleirattok, az lesz benne, a lényeg, hogy hivatalosan legyen ugye megfogalmazva, hogy ne legyen támadható, de gondolom úgyis ügyvédnél kötitek ill. hitelesíttetitek...

2011. nov. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!