Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül van olyan...

Családon belül van olyan "szabály" hogy "múltkor te hívtál telefonon, most nekem illik"?

Figyelt kérdés
Karácsonykor hívott az egyik rokonom. Én szilveszterkor, aztán januárban mert szülinapja volt. Úgy voltam vele, hogy most már hívjon ő ha eszébe jutok. Erre ma azt mondta mikor találkoztunk, hogy "Te is felveheted a telefont, ne várd hogy mindig a másik hívjon". Mondtam hogy legutóbb is én hívtalak, erre azt mondta hogy csak védem magam. Karácsony előtt tényleg volt hogy hívott, de ált. egyszer ő, egyszer én. Valahogy kialakult hogy 2 hetente felváltva hívtuk egymást.
2012. febr. 29. 22:39
 1/9 yuda ***** válasza:
100%

Amit írtál, az általánosan igaz, de nem szabad olyan szigorúan venni. Nyugodtan lehet hívni egyoldalúan kétszer, háromszor. Végülis azért van kapcsolat elvileg, mert kedvelitek egymás nem? Ha így van, akkor nem számít annyira ki keresett kit legutóbb, mert akarod a kapcsolatot, kíváncsi vagy rá. . .

Persze ha egyoldalúvá válna, én sem folytatnám, csak azt akarom mondani, nem szabad ezt ilyen szigorúan venni, hogy most én, utána te, újra én. . .

2012. febr. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen szabály nincs, a rokonokat nem KELL felhivni, legfeljebb szokás.
2012. febr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekem rosszul esett sokszor, hogy volt hogy hívtam és nem ért rá. Na nem ez esett rosszul, hanem azt mondta hogy majd később vagy este vagy valamikor visszahívlak. És nem hívott vissza. Vártam 1-2 napot, és felhívtam újra. És ez a majd visszahívlak szöveget milliószor eljátszotta. És akkor már úgy voltam vele hogy nem hívom mert minek. De mikor ezt felhoztam nem emlékezett rá, szóval simán kinézem belőle hogy tényleg nem emlékszik arra hogy hívtam...
2012. febr. 29. 22:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Ilyenkor örülök annak, hogy a szüleim nem tartják szinte senkivel a kapcsolatot. Annyi sok barátom idegeskedik a hülye rokona miatt...

Szerintem lehet többször hívni, de azért gy idő után tényleg nem néz ki olyan jól, ha mindig csak az egyik fél hívja a másikat. De ez nem csak rokonokra érvényes. Barátoknál is elég hülyén mutat.

2012. febr. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a párommal is úgy vagyok, hogy amikor nem vagyunk együtt, akkor egyik este ő hív, a másikon én. Így a költségeket jobban megosztjuk.

Egyébként ti ritkábban beszéltek, így itt a költségeknek nem olyan nagy. Szerintem akkor tartsd a felváltva hívást, ha neki így jobb.

Nem íratlan szabály,csak praktikus.

2012. márc. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szabály erre nincs!

Volt idő amikor mi telefonáltunk az egyik rokonunknak, hogy mi újság stb.... ő meg lusta volt felvenni a telót, hogy minket felhívjuk.

Na ezek után úgy döntöttünk, hogy mi mindig kerestük őket, ha akarnak velünk beszélni hívjanak ők, mi már nem fogjuk.

2012. márc. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ááá! :) Engem anyósom borít ki ugyan ezzel!

Ő állandóan hívogat minket (ingyen beszélünk) de nekünk nem nagyon van rá igényünk és időnk se, hogy hívjuk őt. Nem tudunk miről beszélgetni..

Ő majdnem minden nap hív, olyankor hallgatunk nagyokat a telefonba, majd elköszönünk. :)

Sokszor mondja, hogy én miért nem hívom őt, de most hogy mondjam meg neki, hogy hív Ő elégszer engem, egy.. kettő, 15 percen keresztül minden egyes nap ugyan arról beszélünk, és lefutjuk a felesleges köröket (jól van mindenki, minden rendben, senki sem betegedett meg tegnap óta, mindenkit puszilunk stb.) illetve hallgatunk nagyokat..Ehhez nekem semmi kedvem!

De ha ő annyira szeretné, akkor hívjon! :)

2012. márc. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szabály erre nincs. Nálunk is úgy alakult, hogy pl a nagyim, akit imádok, szóval mindig ő telefonál, én alig hívom. Mert őt délelőtt lehet jobban elérni, és eléggé korán fekszik le aludni. Én meg minden délelőtt futkosok a dolgom után, mint a mérgezett egér, és akkor csak akkor telefonálok, ha muszály. Mire eszembe jut, szegény mamám meg lefekszik aludni. Így sokszor napokig, hetekig kattog azon az agyam esténként, hogy másnap mindenképpen felhívom, de másnap megint bent vagyok a szokásos taposómalomban, és a telefon elmarad. Ezért sajnos ő felhív vagy 10-szer, mire nekem egyszer eszembe jut még időben.
2012. márc. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én nem is tartom a rokonaimmal a kapcsolatot. nem nagyon van közös témánk, anyám néha ünnepekkor megereszt egy pár perces jópofizást, ennyi bőven elég.

sztem felesleges ezen görcsölni. ha élne még szegény nagyim, akkor őt természetesen minden nap felhívnám. a távolabbi rokonok nem érdekelnek.

2012. márc. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!