Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy családtag temetésére...

Egy családtag temetésére illik sapkát felvenni?

Figyelt kérdés
Holnap lesz a temetés. Szövetkabát lesz rajtam, de nem tudom vegyek-e sapkát. Van olyan hagyományos fekete sapkám (sima fejre húzós fekete [link] ilyen formájú) de van egy fekete kalapom is [link] ilyen formájú. Melyik lenne jobb? 21 éves vagyok. Amúgy nem szoktam kalapot hordani, de a "sísapka" nem illik annyira a szövetkabáthoz szerintem...Csak nem akarok hülyén sem kinézni. Gondoltam arra is hogy esetleg egy kendőt kötnék a fejemre, de az meg időseknek való.
2012. febr. 15. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
bent a ravatalozóba nem éppen,de kint a temetésen amikor hideg van,szerintem nem csak te leszel sapkába.
2012. febr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a kalap sokkal jobb bármikor, bármilyen alkalomra.
2012. febr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Olyan kicsi a ravatal hogy be sem fér mindenki, csak a legközelebbiek: gyerekek, unokák, testvérek. Kb 15 ember fér csak be. Más mindenkinek kint kell állnia majd.


De kalap vagy sapka, vagy kendő legyen?

2012. febr. 15. 12:13
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kalap, ha így néz ki, mint a képen, mindenképp. Fiatalos, meleg, de mégis elegáns.
2012. febr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
sapka vagy kalap,amelyiket szeretnéd,mindkettő jó
2012. febr. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az a fekete kalap sztem jó lesz! Modern, talán meleg is. Kendőt semmiképp.
2012. febr. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem vegyél fel kalapot, ha tényleg ilyen mint a képen! Biztonság esetére vidd el a sapit is, hátha szükség lesz rá, most is viharos, havas szél fúj odakint.

Egyébként nagyon örülök neki, hogy ilyenen gondolkozol, sajnos legtöbben nem néznek magukba és képesek elmenni egy temetésre farmerben, meg átlátszós felsőben, amiből csak úgy virít a melltartó... :(

2012. febr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Olyan nincs, hogy illik. Az legyen rajtad, amiben nem fázik meg a fejed. Komolyan mondom ebből nem szabad ügyet csinálni. Elég nagy baj, hogy meghalt szegény ember, senki sem fogja nézni, hogy mi van rajtad, aki meg azt figyeli, egy temetésen, no comment...


Amúgy az első fekete meleg sísapka, szerintem tökéletes, de ha a kalap is meleg, akkor az is jó. A lényeg, hogy ne fázz.

2012. febr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Azt venném fel, amelyik a melegebb. Egy temetés simán eltart egy órát és tök rossz amikor az embernek a füle fázik. Főleg hogy megint esik a hó...:S
2012. febr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Szerintem akkor elviszem mindkettőt, és majd meglátom mások miben lesznek.


Na igen, alapvetőnek kellene lennie hogy valaki tisztességesen felöltözzön egy temetésre. Pl nemrég Mary Zsuzsi temetéséről láttam felvételeket és "sztárok" úgy öltöztek fel mint akik fellépésre mentek. Leopárd mintás bunda, fülmelegítő, kék koptatott farmer stb.

2012. febr. 15. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!