Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérheti e a férjem a gyerektar...

Kérheti e a férjem a gyerektartás csökkentését?

Figyelt kérdés
1998-ban megvolt a válóperük akkor a fizetése 20%-át állapitották meg.Azóta fizeti rendszeresen.Van 2 közös gyermekünk egy (2 és egy 10 éves) de sajnos a fiam tartósan beteg és ráadásul 2009-ben diagnasztizálták a márványcsont betegséget nála.Kérhetjük e a gyerektartás csökkentését?Hozzáteszem hogy abszolút már a 15 éves lánya el sem hajlandó jönni hozzánk.Azt se tudjuk hogyan tanul.
2012. márc. 1. 12:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
23%
kicsit ködös az egész
2012. márc. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Ezt nem sikerült jól megfogalmazni!

Mind a két fél kérheti a gyerektartás összegének a felülvizsgálatát (attól függetlenül, hogy növeltetni, vagy csökkentetni szeretné ezt az összeget).

2012. márc. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%
Fogalmazd meg, hogy mi is értsük! Ki nem megy? Hány gyereke van férjednek?
2012. márc. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%
a férjed lánya nem akar elmenni hozzátok?? és?!
2012. márc. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
71%

Ezután utánna kell járni, mert közben nektek is született gyereketek, elvileg öket is megilleti ugyan az a pénz.


Azért azt hozzátenném hogy apuka elsö lánya hogy nem látogatja álltalában apuka hibája, mert egy gyerek föleg tini ritkán keresi csak úgy a másikat. és ez tlegtöbbször apuka hibája.

2012. márc. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

5-s vagyok


teljesen egyértelmü a kérdés. csak ti nem tudtok olvasni. elsöre nekem is össze folyt, de aki elolvassa másodikra is és nem olvas mellé közben akkor megérti.

2012. márc. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
22%

Nem értem... 1998-ban elváltak.


2002 körül született az első közös gyerekük, 2010-ben a második... Ez hogy?

2012. márc. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet kérelmezni a csökkentést. Felülvizsgálják, aztán vagy csökkentik vagy nem. De mivel az utolsó megállapítás óta újabb 2 gyereket eltart az apuka, így jó esély van rá. Nem tudom mennyit fizet most a férjed, de egy minimum összeg alá nem csökkenhet a gyerektartás. Bértől, és egyéb kiadásoktól függően.
2012. márc. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
1998-ban elvált az előző feleségétől, ebből a házasságból van a 15 éves lány és utána akar kevesebbet fizetni. Át kellett olvasni vagy kétszer...
2012. márc. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre nekem is az jött le, hogy elváltak, majd lett 2 közös gyerek, és a lány nem jön. de másodikra összeállt. Kérni lehet, persze, de hogy mit ítélnek meg, azt mi nem tudjuk.
2012. márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!