Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám kirakhat a házból...

Édesanyám kirakhat a házból JOGILAG?! (Nem fizikailag, hogy kicseréli a zárat, stb. )

Figyelt kérdés

23 éves leszek, egyetemista lány, mellette szeptember óta állást keresek, kisebb-nagyobb sikerrel. Most éppen nincs munkám. Van egy olyan barátom, aki tipikus rosszfiú, és ez anyámnak nagyon nem tetszik, mindent megtesz, hogy szétválasszon minket (pl. nem engedi be a házba, fenyegetőzik, hogyha nem szakítok vele, akkor kirak itthonról, meg ilyenek). Azt várja el, hogy cserébe, mert ő eltart, azt csináljam, amit ő mondd, az legyen a párom, akit ő megenged. (Ő eltart = nagymamám nyugdíjából, apukám tartásdíjából, anyám pasijának pénzéből élünk mindannyian egy háztartásban, mivel anyám összes pénze hiteltörlesztésre megy el.)


Szeretném megkérdezni, hogy megteheti-e, hogyha egyszer elmegyek itthonról, kizár a lakásból úgy, hogy a holmijaim bent vannak? És ha az állandó lakcímem ide van bejelentve, simán bemehet az önkormányzathoz, és kijelenthet? Nem foghatja rám, hogy nem élek itt életvitelszerűen, mert minden nap itthon vagyok, takarítok is, a házimunkában is segítek, eljárok boltba, postára, és erre tanuk is vannak.



2012. márc. 1. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Nem, jogilag nem teheti meg. Nem is tenné meg.

Amikor dolgozol, akkor sem tehet csak úgy utcára, hiszen ott laksz. De amíg nappalis vagy, addig el is kell tartania. Az első diplomádig.

Nme jelenthet ki.

2012. márc. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Édesanyám a tulajdonos, a pasija a haszonélvező. Így sem?
2012. márc. 1. 16:18
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem teheti meg. Ha te be vagy jelentve arra a címre, akkor nem rakhat ki. Az más kérdés, hogy én a helyedben igyekeznék hamar elmenni otthonról, viszont ne a rossz fiúhoz, a magad talpán kell megállnod. Csöbörből vödörbe nem kéne kerülnöd...
2012. márc. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Pontosan ezért keresek munkát már egy ideje, mert nem új keletű a probléma köztem és anyám+pasija közt. És anyám elvette a telefonomat (ami tényleg az övé, csak én használtam, ezért nem is igazán hibáztatom), így még értesíteni sem tudnak, ha megkapnék valami melót.

A pasija már azzal fenyegetett ma, hogy ha kirakom a házból a lábam, akár a sarki boltig, többé nem jöhetek vissza, mert lecseréli a zárakat.

2012. márc. 1. 18:33
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező!

Amiket leírtál, annak okai vannak. Ha te állandóan keresztbe teszel anyukádéknak, akkor magadra vess. A legtöbb szülő tiltakozna az ellen, hogy az ő házába, lakásába rossz emberek járjanak. És ebben az esetben a szülő ítéli meg, ki a rossz ember. Egyébként mitől rossz ez az ember? Iszik, narkózik, lop, csavarog? Mit mondjak: ilyen nálam se sok levegőt szívna.

2012. márc. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem is az a baj, hogy nem engedi be a házba. Megértem. Ő tulajdona, azt enged be, akit akar, ezzel nincs is problémám tulajdonképpen. Azzal van, hogy engem ki akar rakni itthonról, mert 23 évesen nem olyan párt találtam magamnak, aki neki megfelel. Ez szerintem egy kicsit morbid. Nem hinném, hogy keresztbe teszek anyámnak (és a pasijának). Egyetemre járok, ha épp van munka, dolgozok mellette, egyedül én takarítom a házat minden hétvégén, mindenben segítek, amiben tudok és amiben szükségük van rám. Még a pénzüket sem költöm, mert nem kapok zsebpénzt. Annyi a bűnöm, hogy olyan barátom van, akit ők nem szeretnek.


Amúgy annyi a probléma barátommal, hogy most éppen nincs munkája, december óta nem talál munkát (burkoló). Előtte volt, mikor megismerkedtünk, akkor is volt. És most hétvégén belekeveredett egy verekedésbe, mert belé kötöttek. Ennyi a problémája drága anyámnak.

2012. márc. 1. 19:38
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy egy 23 éves felnőtt mebertől elveszik a mobilját?

Költözz el,sürgősen,mert mostapainak lehet az baja hoyg nem vele hancúrozol,és lehet majd rád mászik,előfordult már párszár ilyen.

2012. márc. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha anyád pasija a ház haszonélvezője,akkor bármikor kirakhat,anyukád akarata nélkül is. A haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál. Azt fogad be a házába,akit akar.
2012. márc. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor is, ha ide vagyok bejelentve állandóra, és életvitelszerűen itt lakom? Ergo nem tudják bizonyítani, hogy nem tartózkodok itt, ha mégis szereznek rá tanukat, az okirat-hamisítás lenne.
2012. márc. 1. 22:00
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

nem fura, hogy ezen a fórumon az összes anya, ex-feleség, ex-férj, anyós idiótának és elviselhetetlennek van titulálva, bezzeg azok, akik itt panaszkodnak, angyalok, akik otthon minden körülmény között normális hangnemben beszélnek a Sátánnal, megcsinálnak minden házimunkát, mint Hamupipőke és báránymódra tűrnek?


Szerintem kicsit nézz magadba Kérdező. Nem vitatom, hogy próbálkozol tenni a helyzeted ellen, de nézz magadba, hogy azokon felül, amit itt leírtál (munkakeresés, tanulás, takarítás) hogyan bánsz a veled élőkkel. Nem kell magadat mártírnak vagy túlságosan nagylelkűnek beállítani azért, mert segítesz otthon, tanulsz és munkát keresel, ez a természetes. Amikor anyád előjön ezzel a "menj máshova" témával, akkor neked milyen a fejed? A hangod? A stílusod?


Amúgy meg, tényleg próbálj minél hamarabb albit találni, mindenkinek jobb lesz úgy.

2012. márc. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!