Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztségben nevet adni?

BFM kérdése:

Keresztségben nevet adni?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak tavasszal tervezzük a keresztelőjét, viszont az lenne a kérdésem, hogy a keresztelés során a keresztszülők szoktak nevet adni a gyereknek?

Én keresztanyuka vagyok és én adtam a keresztlányomnak, viszont nem tudom, hogy ez mennyire gyakori, ill. mennyire templom függő?!


2012. márc. 4. 15:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Én még nem hallottam ilyesmiről. A pap megkérdezi, mi legyen a gyerek neve, de ez formális. Ha a gyereket születéskor Józsinak nevezték el, nem fogják azt mondani a keresztelőn, hogy Konrád.
2012. márc. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A keresztlányom Jázmin és én a Glória nevet adtam neki a keresztségben, de most hogy mondod a pap automatikusan Jázminnak akarta, de én rákérdeztem, hogy nem lehetne e más...

Szóval a kérdésem még áll... :)

2012. márc. 4. 15:17
 3/16 anonim ***** válasza:
Ahány ház, annyi szokás. Mifelénk a szülők szoktak nevet adni. Templomfüggő csak annyira lehet, hogy ha jösz egy Nintendó, Winnetou, vagy Kevinkosztner névvel, a pap páros lábbal fog kirúgni.
2012. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Adhatsz neki nevet, de attól még az anyakönyvben az marad a neve, amit a szülök adtak.

A templomban lehet adni MÈG EGY nevet, de azt illik elöre a szülökkel is megbeszélni meg a pappal is.

2012. márc. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kisfiamnak különleges neve van, viszont a keresztségben Lászlónak szeretnénk...
2012. márc. 4. 15:24
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

A kislányom neve Alíz. Mivel ilyen nevű védőszent nincs, így választottunk neki. Szent Borbála a védőszentje. Kereszteléskor Alíz Borbála néven szólította a kislányt, a szertartás Könyörgés részében pedig Szent Borbálához is fohászkodott.

A fiam neve Zsombor lesz, de keresztelőkor a Dániel nevet választjuk, Szent Dániel lesz a védőszentje.

2012. márc. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%

15.33!


Szerintem nem kötelező másik nevet választani csak azért, mert nincs olyan nevű szent. Tehát szerintem maradhat a gyerek neve Dzsedi, de a védőszentje - mondjuk - Szent Lukács lesz.

2012. márc. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

A keresztségben attól függetlenül is lehet a kiválasztott név a neve, ha nincs védőszentje. Ezt azoknak címzem, akik azt írják, x meg y nem lehetett, mert nincs szentje. Ilyen nincs, legalábbis a katolikusoknál biztosan nem.

Nálunk bérmáláskor kell olyan bérmanevet választani, aminek van szentje.

2012. márc. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%

Én katolikus vagyok, Henriettnek hívnak.

Tudtommal elsőáldozásnál "kap" a gyerek egy nevet, ami a védőszentjének a neve, de ez nem kerül bele a hivatalos papírokba.

A nővérem így lett Anita Anna, én meg Henriett Magdolna (Anyám után-mert Henriettnek nincs védőszentje).

Bérmáláskor a bérma szülő nevét "illik felvenni", ennek sincs nyoma a személyiben...

A bérmakeresztanyám Andrea, bérmáláskor viszont Rebekának szólított a pap, mert én ezt választottam.


A keresztelés során a keresztszülő nem szokott nevet adni a gyereknek. Szerintem.

2012. márc. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nem az elsőáldozásnál kapnak nevet, hanem bérmálásnál. És bármely név lehet, aminek van szentje, de sok helyütt a bérmakeresztapa vagy bérmakeresztanya nevét szokták választani. És ez a név valóban nem szerepel hivatalos papírokban, csak az egyház tartja számon.
2012. márc. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!