Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok ugyanazt a nevet?

Adnátok ugyanazt a nevet?

Figyelt kérdés
Volt kolléganőm nagyon szép, különleges, nem szokványos nevet adott a kislányának 2 éve. Nekem már akkor nagyon nagyon tetszett mikor meghallottam, azóta pedig már annyira, hogy Én is ezt a nevet szeretném adni. Pár ismerősöm mondta, hogy szerinte ebből nagy harag lenne, biztos hogy a volt kolléganőm megharagudna Rám ezért. Jóban vagyunk, nem járunk ugyan össze, de levelezünk, néha beszélünk telefonon. Szerintetek említsem meg neki, hogy mit szólna ha Én is így nevezném el a lányom, vagy hagyjam inkább, ne szóljak egyáltalán. A nevet nem írnám le, lényeg, hogy nagyon egyedi, nőies, igazán szép név. Nekem nagyon tetszik, és a vezetéknevünkhöz is nagyon illene.
2012. febr. 7. 22:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%
Szard már le! Ha ezen megsértődik,akkor hülye!
2012. febr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%
Sztem mindenki olyan nevet adjon,ami tetszik.Engem nem érdekelne kinek a kijét hívják úgy.Aki +ilyenért +haragudna ássa el magát.Na de komolyan!Te +haragudnál?
2012. febr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%
Ha utánozni akarod az gáz. Ha tőle függetlenül is ezt a neved akarnád adni a gyerekednek akkor simán, nincs benne semmi kivetni való. Csak tényleg az a kérdés, hogy vajon előtte is tetszett e már a név, vagy csak miután a kolléganőd ezt kitalálta?
2012. febr. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én nem haragudnék meg ezen, nem is jutott volna eszembe, hogy esetleg ebből harag lenne, míg egy két ismerősöm nem mondta volna, hogy szerinte ebből "összetűzés" lesz. Azért kérdeztem meg, itt sokan olvassák, hogy mi erről a vélemény?!

2012. febr. 7. 23:02
 5/22 A kérdező kommentje:
23:01 Sajnos, utánzásnak tűnhet. Előtte nem hallottam még a nevet, és azóta sem. Már amikor meghallottam, akkor nagyon tetszett.
2012. febr. 7. 23:09
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem egy kolléganő nem olyan közeli, hogy gond legyen belőle hogy ugyanúgy nevezed el a kislányod. Még ha unokatestvér lenne vagy ilyesmi, de végülis csak egy távoli ismerős. De azért említsd meg neki ha úgy könnyebb lenne a lelkednek. Mondjuk említsd meg neki hogy XY neveken gondolkozol, és legyen közöttük az a név is. És figyeld a reakcióját. De szerintem ezen nem sértődne meg senki. Sőt, még talán elismerésként is venné, hogy ennyire tetszik az a név, hogy szerinted ilyen jó ízlése van.
2012. febr. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a név amúgy?
2012. febr. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
23:11 Köszönöm szépen a tanácsod, Én is valami hasonlóra gondoltam. Egyébként a kislány nagyon tündéri, kis cserfes, barátságos, bájos kislány, ezáltal a név is még jobban tetszik.
2012. febr. 7. 23:20
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
Én csak közeli hozzátartozók - apa, anya, testvér, nagyszülők, testvér gyerekei - neveit nem adnám, de szerencsére amik nekem tetszenek a leginkább, azokat nem viseli senki a családban :) Kollégánál vagy távolabbi rokonnál nem érdekelne. Ha viszont ennyire egyedi az a név, és előtte nem is találkoztál vele, lehet, hogy rossz néven venné, de az is lehet, hogy külön elismerésként, ahogy az egyik válaszoló írta. Én is azt tanácsolom, amit ő: említsd meg neki, milyen neveken gondolkoztok, és figyelj.
2012. febr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%
Olyan nevet adsz a babádnak, amilyet szeretnél! Hogyha nem akarsz a kolléganődnek meglepetést okozni, hogyzd szóba, hogy "képzeld, nálunk is szóba jött hogy XY-nak foguk hívni a babát!"
2012. febr. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!