Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám napi szintem összeveszik...

Anyám napi szintem összeveszik velem a számítógép miatt. Nincs igaza, mivel világosítsam fel hogy nem jogosan hisztizik nekem?

Figyelt kérdés

Jó 3 hónapja ezt csinálja,és én már nagyon unom. Én 16 vagyok,ő pedig 40. Kitalálta hogy ő szeretne magának facebook fiókot mert a fiatal kollégái is mind fönn vannak és mondják milyen jó. Már a regisztráció kész rémálom volt, Egyedül akarta csinálni,a segítségem elutasította. Több óra volt mire oda kaffogott h segítsek neki beregisztrálni és képet fel rakni. Megmutattam nekih lehet képet posztolni,zenét,vannak alkalmazások meg minden,hogy lehet ismerősnek jelölni,stb... tehát mindent. A kijelentkezést is megmutattam neki. És igazából ez a legnagyobb baj h nem tud kijelentkezni.

Állandóan az van,hogy ha én gépezek és pl kimegyek inni vagy vmi,ő már ide ül. De ugy hogy én be vagyok jelentkezve. Mire vissza érek azt látom h full ideges hogy én miért nem jelentkeztem ki,velem kaffog,meg hisztizik. Hiába mondom hogy azért nem jelentkeztem ki,mert még használtam és nem vagy mentalista hogy kitaláljam ide akar ülni.Talán ha szól h keljek fel a géptől akkor kijelentkezek. Állandóan ezen van a vita,hogy én még gépezek és ha elmegyek a géptől ő már itt ül,és mivel nem tud kijelentkezni az én facebookomat nézegeti. Hiába mondom neki h ha már oda ül csak úgy akkor lépjen ki,és lépjen be a sajátjába nem teszi meg. Azt hiszi ha bezárja az ablakot,majd ujjat nyit meg ki van jelentkezve. Rám ideges h ő nem tud belépni. 3 hónap alatt mindennap volt h többször is elmondtam már neki hogyan kell csinálni. De alig akar arréb hajolni h akkor én kijelentkezzek,mert már hisztizni kezd h én el akarom zavarni a géptől. Nagyon idegesítő az elöbbi vitánk odáig fajult hogy azt mondta hogy mivel ő vette a gépet e fogja adni. És tudom hogy képes rá,mert a tv-vel megcsinálta már. Eladta a keresztanyáméknak mert én mást akartam nézni mint ő,és ez többször előfordult,összevesztünk így eladta.

És akkor arról nem is beszélek h mikor nem jelentkezik ki és az én facebookom nézi mindig beszól h miért rak ilyen nyomorékságot az ismerősöm,én miért rakok ki ilyet hülyeséget. Miért lájkoltam ezt vagy azt,az ismerö9söm miért lájkol ilyen hülyeséget. nekem miért idővonalas a facebook,jó nagy baromság az stb... Ezt mindig lenyelem neki,mert nincs kedvem hallgatni a hisztijét.


2012. márc. 4. 19:05
1 2
 11/15 Mitmivan? válasza:
100%
Az én anyum is hasonlóan szokott viselkedni, csak más dolgokban. Az a helyzet, hogy kénytelen leszel te alkalmazkodni hozzá, mert valószínűleg nem fog megváltozni. Én már beletörődtem, hogy ilyen. Ne vitatkozz vele mert úgyis te jársz rosszabbul. Legyél vele kedves és legyél nyugodt, ha felállsz a géptől jelentkezz ki és kerüld a vitás helyzeteket. Sok időbe telt mire megtanultam őt kezelni, és mivel ezért kevesebbet veszekedtünk ő is kedvesebb volt velem egy idő után. Tehát a lényeg: alkamazkodj! :D Na pussz
2012. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
32%

Anyukádnak ez újdonság, neked nem.

Azért bénázik vele.

Ennyi.

Ennél nagyobb bajod sose legyen!

Te meg gondolom nem tudnál úgy főzni, mint ő, se háztartást vezetni.

Ő meg ebben jobb.

2012. márc. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Na, ezért jó, hogy nálunk nekem is és a két gyerekemnek is külön-külön gépünk van. Senki sem mászik bele a másik facefiókjába, bár mondjuk én a kisebbik fiamét szoktam azért ellenőrizni. Nem titokban, tud róla, de mivel 11 éves, szerintem most még belefér. A 18 évesét nem nézegetem, sőt, az ismerőseim közt sincs fenn, mert tiszteletben tartom, hogy nem akarja, hogy minden lépését követni tudjam. Egyébként én is elmúltam 40, és tudom használni a gépet, legalább felhasználói szinten. Szerintem ma azért már alap, hogy ennyi idősen, ha mást nem is, de egy programot le tudjak tölteni, tudjam telepíteni, meg tudjak írni egy lemezt, tudjam használni az internetet, stb. És tényleg rém idegesítő, ha valakinek próbálod magyarázni, de csak azt hajtogatja, hogy úgysem érti, és látod rajta, hogy nem gondolkodik, nem olvassa el a képernyőn megjelenő - egyébként magyar - szöveget, hanem megpróbálja azt rögzíteni magában, hogy "jobbra katt, balra katt", aztán ha valami nem ott van, akkor pánikol vagy hisztizik. Az én anyám ugyanezt csinálja, képes felhívni, hogy "valami szöveget írt ki a gép"!! Mondom neki, mit? Hát, azt nem tudja. Felírtad? Nem. Akkor honnan a fészkes fenéből tudjam, mi az?? Á, képtelenség ezen változtatni, tényleg lépj ki minden alkalommal, vagy spórolj a zsebpénzből, szülinapi pénzből, stb. és vegyél egy használt gépet, ami netezésre elég, meg vegyél egy egyszerű routert, és nincs gond.

Amúgy meg én mindig reménykedtem, hogy majdcsak elhal az a hülye szemlélet, hogy amíg nincs keresete egy gyereknek, addig köteles mindenben alávetni magát a szüleinek. Az én fiam sem keres még, sőt, még legalább négy évig nem is fog, de azért nem fogom úgy kezelni, mint valami alattvalót. Oda megy ahova akar, azt néz a tévében amit akar, azt csinál a gépével amit akar. Viszont azért hisztizek, ha koszos lábbal trappol a szőnyegen, mert az független a kortól és a keresettől. Na, megyek, leellenőrzöm a kicsi facefiókját, nehogy behálózza valami pedofil :-)

2012. márc. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mi családunk a net és a gép miatt ment tönkre. Először jött a gép, netünk még nem volt vagy 3 évig utána még, csak CD halmok mindenfele, akkor csak játékokra futotta. Olcsósodott a net, bekötettük, na akkor lett katasztrófa! Pedig nem én a gyerek könyörögtem ki, hogy legyen, eszembe se jutott... nah mind1. Azóta beütött a krah, ment a veszekedés, hogy Apa ezt nem érti Anya ezt nem érti, engedj ide a géphez, nem engedlek stb. Aztán mindenkinek lett lassan saját gépe, szépen mindenki maga tanulta meg amihez érteni akart. Mert annyira függők lettek a szüleim is, hogy a házi feladatot nem tudtam megírni a gépen és kinyomtatni csak este 11-kor, mert 7-től 11-ig könyörögni kellet szaros 5 percért. Mindenhol csak a vita van a gépből. Ez mára társadalmi népbetegség a netfüggőség. Nah a face.. No comment!
2012. márc. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Röviden: Külön-külön gép a megoldás!
2012. márc. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!