Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltöznél olyan férfival,...

Összeköltöznél olyan férfival, akit nem rakhatsz ki majd akkor sem, ha esetleg nem jön össze az együttélés?

Figyelt kérdés

Konkrétan arról van szó, hogy semmi vagyona sincs, csak a nettó 100 ezer forintos fizetése. Ezenkívül semmi. Szóval nem teheted ki, mert ebből nem tud még egy albérletet sem kifizetni, legalábbis ezen a környéken. Felmerülhet a kérdés, hogy most hol lakik. A veje abból él, hogy van 5 lakása, amiket kiad. Ebből az egyikben lakik, persze ingyen, de ha kiköltözik, akkor az is ki lesz adva fizető vendégnek. Örökölni nem fog semmit. Saját lakása sosem volt. Addig egy albérletben élt, amíg többet keresett. De az a munkahely megszűnt, most meg csak ennyit keres.

Én az a típus vagyok, aki mindig végigveszi az összes lehetőséget, és hát nekem az is eszembe jut, hogy lakva lehet bárkit megismerni, de ha kiderül, hogy együtt lakva már nem jó, akkor sem tudom kirakni. És nem tudok továbblépni, ez már végleges lesz. Tudom nem arra kell gondolni, hogy mi lesz ha nem jön össze, de nem mindenkivel lehet együttélni, és semmi garancia nincs arra, hogy vele lehet. Nekem saját lakásom van.

Mit tennétek?



2012. márc. 9. 11:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen ne agyalj. Elvégre olyan nincs, hogy nem rakhatod ki. Ha külön mennétek, akkor költözzön olyan helyre, ahol meg tud élni a havi 100 ezréből.
2012. márc. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem tudod kirakni?

És akkor együtt élnél vele életed végéig?


Amúgy meg felnőtt ember, gondolnia kell erre is. És ha a veje egyszer beintene, hogy kell a pénz és már nem lakhat ingyen?

2012. márc. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Összeköltöznék igen!

Hogy miért? Mert szeretem és vele akarok élni. Nekem is saját lakásom van, a párom költözött hozzám. Nem is foglalkoztat az hogy mi lesz ha nem működik. Mi lenne? Elköltözne és kész. Ha összevesznénk akkor már kicsit se érdekelne merre, hova megy.


De nagyon boldogok vagyunk 8 éve, és remélem ez így is marad amíg élünk.


Semmire nincs garancia. De azért ne szalaszd el a lehetőséget hogy boldog légy.

2012. márc. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Ezt beszéld meg vele előre mindenképp. Hogy mindenféle kérlelés, sajnáltatás nélkül kiköltözik, ha nem jönne össze a kapcsolat, mondjuk 1 hónapon belül, vagy ahogy megállapodtok.

Olyan nincs, hogy nem rakhatod ki. Értem én, hogy sajnálnád, de olyan nincs, hogy valaki jó szívére apellálva elfoglalunk önkényesen egy lakást. És onnantól kezdve a volt párunknak nincs önálló élete, mert mi beköltöztünk. Ez vicc. Ha fájó is, adott esetben ki kell tenni a lakásból, de legjobb ezt előre letárgyalni, hogy erre nem lesz szükség, hanem önként elmegy, ha nem jönne össze a kapcsolat.

2012. márc. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy számolnék el a lelkiismeretemmel, ha én kiraknám, és nem lenne hová mennie. Ez a baj.
2012. márc. 9. 11:46
 6/22 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokból azt szűrtem le, hogy sajnos túl jó szívem van. Ezek szerint keményebbnek kellene lennem, ha esetleg nem jön össze.
2012. márc. 9. 11:48
 7/22 anonim ***** válasza:

Ha tényleg így van, hogy nem tudnál elszámolni magadnak, akkor ne költözz vele össze!

Mert úgysem tudnád kitenni, "hála" a jó szívednek. Áldozattá válnál, hiszen szenvedned kéne egész életedben egy rossz kapcsolatban. Ha ilyen típus vagy, nehogy összeköltözz vele! A saját érdekedben!

2012. márc. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Mégiscsak igaza volt annak, aki azt mondta nekem, hogy a jó szívem fog a sírba vinni. Ezek szerint saját magamat kell megváltoztatnom. Hát megpróbálom.
2012. márc. 9. 11:54
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Partnerre vágysz, nem társbérlőre és nem púpra a hátadon. A szabályaid egyértelműek. Amíg mindketten jól érzitek magatokat ebben a kapcsolatban addig együtt vagytok, ha egyikőtöknek már nem megfelelő akkor szakítotok. Érthető, hogy te maradsz a lakásodban, ő pedig költözik. Hogy hová? Azon még ráér gondolkodni. Szereted? Ha igen, akkor ne azon töprengj, hogy mi lesz a szakítás után. Lehet ,nem is lesz szakítás, és akkor feleslegesen töprengtél. Ölellek szeretettel.
2012. márc. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű:szereted,összeköltözöl vele és kész.De ha elmúlik,akkor kirakod.Ez egy hülye kérdés.
2012. márc. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!