Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, mit tennétek, ha 17...

Szülők, mit tennétek, ha 17 éves fiatokra panasz érkezne, hogy rendszeresen szemtelen a tanáraival szemben, visszabeszél nekik, és a magatartása megengedhetetlen?

Figyelt kérdés
2012. márc. 9. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
közölném vele hogy azt csinál amit akar, és unintelligennek tartom, amiért 17 évesen nincs benne annyi felelőségérzet, hogy rájöjjön, hogy ezzel örökretönkre teszi az életét, mert nem lesz munkája. ja és meg mondanám neki, hogy érettségi után mehet ahova akar, mert nem fogok eltartani egy semmirekellőt aki még annyit nem tett meg hogy tanuljon és tisztelettel beszéljen a tanáraival.xd kb ennyi
2012. márc. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Felszólítanám,hogy viselkedjen felnőt módra,ha meg gyereknek érzi magát elvenném a telóját,internet stb.
2012. márc. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
megkérdezném,hogy miért
2012. márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valami oka csak van ?! Leülnék vele beszélgetni erről. Otthon hogyan fegyelmezitek ? Vagy otthon nincs vele baj ? Ez sem mindegy.
2012. márc. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az osztályban rajtam kívül mindenki pofátlanul tiszteletlen a tanárokkal szemben. De ezzel is én járok rosszul mert pl az osztályfőnök mindig rajtam vezeti le a feszültséget, mert tudja, hogy én nem fogok visszaszólni neki.
2012. márc. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Minden kamasszal szót lehet érteni. Kösse le a tanár a figyelmét, vagy olvasson utána a korosztályra jellemzőknek. Nagy adag humorérzék, türelem nélkül nem megy semmi.


Ettől függetlenül a vadhajtások nyesegetése, a keretek tisztázása a szülő dolga elsősorban. Lázad, az volna baj, ha nem tenné.

El fog múlni idővel.:)

2012. márc. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hehe, remélem, anyuék már kiheverték, hogy nekem mióta iskolába jártam (vagyis 7 éves koromtól kezdve) minden évben volt beírás, egyre sűrűsödtek, intők, figyelmeztetések, képzeljétek, még szóbeli figyelmeztetést is kaptam: az ellenőrzőmbe írással. :D szóval égetnivalóan rossz kölyök voltam, pedig a tesóim mind jó kölkök, de mire gimnáziumban végzős lettem, annyira benőtt a fejem lágya, hogy egy darabot sem szereztem. szégyelltem is. amúgy a háttér: igenis megneveltek, hihetetlenül szeretnivaló szüleim vannak, akik mindent megtettek/tesznek az érdekében, hogy tisztességes, becsületes ember váljon belőlem, de rettentően önfejű, lázad, nagyszájú kamasz voltam, ez ellen meg még ők se tehettek sok mindent. persze szidást azt kaptam... gimiben már annyira nem, megnézték a beírást, megvonták a vállukat, néha kinevették, de nem tulajdonítottak neki jelentőséget. nem raboltam, nem öltem, azt pedig tudták, hogy elég tiszteletlen vagyok-ahogy velük is az voltam.


mostanság "törlesztem" ezeket, sokkal jobban odafigyelek, hogyan viselkedem velük és sokkal inkább megbecsülöm őket. :)


szóval szerintem aggodalomra nincs nagy okod, főleg fiú esetében, ez szinte rendhagyó, csak éreztesd vele, hogy ha így viselkedik, a jövőben nem lesz sok jóban része, az embernek tudnia kell befognia a száját és nem visszaszólni mindenkinek, mert nagy nagy hátrányban lesz, hiába okos, tehetséges, szép, stb. (saját bőrömön tapasztaltam meg, milyen az, ha elkönyvelnek). de vallszeg tényleg be fog nőni neki is a feje, de a ti dolgotok, hogy megszabjátok neki, mit lehet és mit nem.


21/L

2012. márc. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Karóbahúzás!
2013. jan. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es, nagyon tetszett a válaszod és az önkritikád. :)
2014. júl. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!