Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan sajnáljam a testvéremet...

Hogyan sajnáljam a testvéremet? Megpróbálta megölni magát.

Figyelt kérdés

A nővérem 16 éves. A suliból vitték be a kórházba mert beszedett egy csomó gyógyszert és az öltöző szekrény lánccal fojtogatta magát.

Most pszichológushoz jár,és nekünk is el kellett párszor menni.

Hát én semmi sajnálatot nem érzek iránta. Olyan ideges vagyok rá hogy az nem igaz!!

Kiderült,hogy azért akart meghalni mert a pasija otthagyta,meg mert otthon sincs minden rendben. Jó nem élünk nagy lábon,de megélünk. Nem kapunk minden héten új ruhát meg ilyenek,általában csak akkor ha nagy szükség van rá.

Tesóm azt is mondta ott a pszichológusnál h engem jobban szeretnek a szüleink mint őt,és hogy mindig csak én kapok dolgokat,őt nem is szeretik stb... Arra volt kiélezve az egész h mindig csak nekem vesznek dolgokat,ő meg szegény soha nem kap semmit.

Erre lettem igazán ideges. Én kapok mindig mindent? Hiszen mindig az ő levetett ruháit öröklöm meg. Iskolatáskát is meg iskolai dolgokat mindig tőle öröklöm. idén kaptam először sulitáskát, mert a régi elszakadt. Persze azt is elakarta tőlem kérni,mert az övé már 1 éves és az olyan tré. De én nem adtam neki oda,mert örültem h végre van vmi amit én kaptam először. Olyan nagy baj ez? Engem ha 3asnál rosszabb jegyet hozok haza mindig bünteti,szobafogsággal meg ilyenekkel. Neki elnézik. Őt soha nem büntették meg ilyenért. Nem vagyok olyan hű de jó tanuló,keményen küzdök a 3as,4esért. Tesóm a kisujjából kirázza a jó jegyet,csak lusta.


Képtelen vagyok sajnálni őt. A szüleink meg mindenki most körbeugrálja őt,pedig szerintem nem érdemli meg. Amit csinált az önzőség volt részéről. Nem gondolt senkire megint csak magára.


2012. márc. 11. 10:33
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Nekem is sajnálnom kell őt,meg körbeugrálni mert a többiek ezt várják tőlem. Ha nem viszek be neki inni a szobába akkor már mondják h nem tudsz neki ennyit megtenni?
2012. márc. 11. 10:36
 2/40 anonim ***** válasza:
39%
A nővéred simán csak végtelenül önző. Mondjuk nem tudom milyen pszichológus az, aki erre nem hívja fel a szüleid figyelmét. Nem tesznek jót vele a szüleid, ha tovább kényeztetik, sőt, téged is erre kényszerítenek. Mondd meg nekik, hogy ugyanolyan boldogtalan vagy mint a tesód, csak rajtad azért nem látják, mert még nem akartál öngyilkos lenni.
2012. márc. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
39%

Sajnos ismerem ezt a típust. Rosszabb fajta lázadó kamasz.

Nekem is ilyen volt a nővérem: ő a sportcipőt sajnálta a lábamról, az volt a minden amit én megkaptam. Beteg lábbal születtem. Egyszer mikor kifakadt, hogy megint új cipőt kaptam leosztottam: tudod mit? Cseréljünk lábat! Te kapsz márkás cipőt, én pedig tudok majd sportolni, tudok szép cipőket hordani!

2012. márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

A pszichológus csak tesómmal beszélget. Mi azért voltunk egypárszor jelen mert tesómnak el kellett mondani h mit érez irántunk.

Én már akkor legszívesebben otthagytam volna az egész foglalkozást. Még én érezzem magam szarul mert tesóm ilyen önző?

2012. márc. 11. 10:50
 5/40 A kérdező kommentje:

Olyan ideg van bennem h az nem igaz. Legszívesebben úgy megverném tesómat h az nem igaz! De még csak beszólni se lehet neki. Már azért én vagyok a rossz mert beszóltam amikor velem akart be innivalót hozatni h van lábad nem?

Pedig még csak nem is durvát mondtam neki.

Ami a nyelvem hegyén volt az az h a nyakadat fojtogattad nem a lábadat... De ezt persze nem mondhattam

2012. márc. 11. 10:53
 6/40 anonim ***** válasza:
31%

A sajnálat nem egy pozitív érzés. Én utálom, ha sajnálnak bármiért is. Valahogy olyankor olyan picinek érzem magam, sérül a büszkeségem és érzem, hogy nem segít semmit. Én ha valakit sajnálok, akkor tudom, hogy esélyem sincs neki segíteni. Az igazi harcait egyedül kell megvívnia a lelkében. Én csak passzív szereplő tudok lenni, pl. azzal, ha meghallgatom vagy felajánlom a segítségemet.

Te mit éreznél, ha azt mondanám, hogy sajnállak? Sajnálom, hogy nem telik nektek arra, hogy mindenből újat kapj. Sajnálom, hogy a szüleid a beteg nővéredet ugrálják körbe, miközben te is igényelnéd a szeretetüket. Sajnálom, hogy téged keményebben fognak, bár tudom, hogy ettől erősebb ember leszel. Sajnálom, hogy ilyen önző nővért kaptál és nem valaki olyat, aki segít neked a házi feladataid megoldásában meg játszik veled.

2012. márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
31%
Ne legyen lelki ismeret furdalásod,mert nem sajnálod.Ahogy elnézem sajnálja ő saját magát helyetted is.Igazad van,őnző másra sem gondol csak magára.Na az meg egy fiúrét öngyilkos lenni.Neked több eszed van már most, mint neki valaha is lesz.Ne szolgáld ki,nem béna csak lusta.Nem vagy a cselédje...
2012. márc. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
lehet h nem pontosan fogalmaztam a sajnálat szóval. A lényeg az h én nem tudok úgy viselkedni vele mint bárki más. Komoly erőfeszítésbe tellik mér az is h normélisan szóljak hozzá
2012. márc. 11. 10:57
 9/40 anonim ***** válasza:
65%

Én már így ismeretlenül is sajnálom. Szerinted mire kellenek neki a cuccok? Szeretethiányos, ezzel kompenzál.

Az utolsónak is igaza van, nem sajnálni kell, hanem megérteni, elfogadni és támogatni.

2012. márc. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
64%
Ebben a helyzetben semmi mást nem tehetsz mint megpróbálsz minden otthoni bajt kizárni a fejedből és tanulni ezerrel. Magadnak kell megteremtened a lehetőséget arra, hogy innen majd el tudj menni. Mielőtt azt mondod, hogy nem tudsz másra gondolni, csak ezen idegeskedni, próbáld úgy, hogy nem a jelennel foglalkozol, hanem a saját céljaiddal. Azt lásd magad előtt aki leszel, ne azt, amilyen helyzetben most vagy. Zárkózz be a szobádba, gondolkozz, hogy mi szeretnél lenni, és azokat a tárgyakat amikre szükséged lesz tanuld minden erőddel. Aztán kollégium, ösztöndíj, albérlet. Ha van célod, könnyebb a küzdés.
2012. márc. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!