Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismerkednél egy ilyen férfivel...

Ismerkednél egy ilyen férfivel? Szimpatikus, de hallottam rosszakat róla.

Figyelt kérdés

30 éves apuka. Előző kapcsolatából (nem házasság) van egy kisfia, asszem 4 év körüli.

A szóbeszéd szerint nem sokat foglalkozik a fiával.

Megkérdeztem a férfit, ő azt mondta hogy tényleg ritkán látja a gyereket, de nem azért mert nem törődik vele.

Elmondása szerint sokszor az albérletet alig tudta kifizetni, nem volt pénze buszjegyre hogy elmenjen a gyerekért. Amikor pedig elment érte, a gyerek nem akarta őt látni. Meg van róla győződve, hogy az anyuka neveli ellene a gyereket.


Nem tudom ki mond igazat: a férfi, vagy a gyerek anyjának az ismerőse akit ismerek.

Velem nagyon kedves, őszinte és úgy érzem megvan köztünk az a bizonyos bizsergés.

Az, hogy anyagilag hogy áll egyáltalán nem érdekel. Számomra a pénz nem annyira fontos, a lényeg hogy dolgozik, a munkáját jól végzi.

Nincs káros szenvedélye, nem tűnik egy vadállatnak.


Csak nem tudom mi az igazság a gyerek dologgal kapcsolatban. Láttam róluk pár közös fényképet(durván 100at) nekem úgy tűnt imádja a kisfiát.


2012. márc. 13. 09:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Ha az ember mindig azzal törődne, hogy ki mit mond.....

Szerintem ha együtt lesztek, akkor látni fogod a valódi énjét.

Sajnos az is gyakori, hogy az anyuka az apa ellen neveli a gyereket, akkor meg sajnos nem kell csodálkozni.

2012. márc. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Én már sétáltam így a "vesztembe". Megismerkedtem egy sráccal nagyon kedves volt, aranyos, de mások figyelmeztettek, hogy nincs rendben minden vele. Persze nem hittem el. Később pedig kiderült, hogy nekik volt igazuk. Neki is van már egy gyereke más nőtől, nem törődik vele.

Szerintem egy szülőnek kötelessége lenne törődni a gyermekével, még ha nem is vele él. Ócska kifogás bármit mond igazából. Ha szeretné a fiát, nem törődne bele, hogy az anyja neveli ellene.

Én "vigyáznék" vele a helyedben.

2012. márc. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%

Ha az anya az apa ellen neveli a gyereke,akkor az apa NEM TEHET SEMMIT!

Nem kell feltétlenül az anya ismerőseinek hinni. Az ilyen anyák meggyőzően tudják szidni a gyerek apját.

Ismerd meg jobban,de nem kell feltétlenül hamar összeköltözni.

2012. márc. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Dehogynem tehet. Ha annyira érdekelnél feljelentheti a nőt, hogy nem engedi a gyereke közelébe. Ha meg engedi, és valóban imádja a gyerekét, igazi apakén viselkedik vele, akkor a gyerek is kíváncsi lenne rá, várná a találkozást, nem tudná az anyuka annyira eltántorítani, a gyerekek a tapasztalatuk után ítélnek. Ha meg nem szeret az apukájával lenni, tök mind1 mit mond az anya. Ne mondja nekem senki, hogy az apa egy tehetetlen, ha valóban szereti a fiát.
2012. márc. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én exférjem is azt hangoztatta hogy soha nem adom oda neki a gyereket, tiltom tőle ezért nem látogatja stb.

Még a barátnője üvöltve fel is hívott telefonon, hogy bíróságra megy és elveteti tőlem a gyereket, mert én ezt és ezt csinálom....

Nem mondom, csak kicsit akadtam ám ki... Azonnal felhívtam az exanyósomékat és elmondtam nekik mi történt, mit szólnak hozzá. ExApósom úgy kiosztotta a csajt hogy többé a szemembe se mert nézni, szerintem akkor világosították fel a valóságról...


Az igazság?

Soha egy rossz szót nem szóltam a gyereknek az apjára, sőt inkább együtt beszéltük meg hogy apa miért viselkedhet velünk így. Drága kincsem hallotta egyszer a rádióban hogy amerikai tudódok arra jutottak hogy aki gyakran iszik sört annak csökkennek az agysejtjei stb. És így megnyugtatta magát hogy apa szokott sörözni és biztos azért nem foglalkozik vele mert egyre kisebb lesz az agya és nem tud gondolkodni.

4 éves volt amikor elváltunk, most 11.

7 év alatt egyetlen egyszer sem érdeklődött a saját lánya iránt. Ha találkozik vele az apai nagyszülőknél (akik imádják és hétvégente van hogy ott is alszik náluk) soha még csak nem is köszön a saját gyerekének.

Most már ott tartunk hogy a lányOMAT nem is érdekli az apja, tudja mennyire hazug, megbízhatatlan egy alak.

Csak azt sajnálom hogy szegénykémnek erre rá kellett döbbennie és ezt kellett megtapasztalnia.

De! Soha nem neveltem ellene, soha nem szóltam hogy egy fillér gyerektartást nem ad, soha nem szidtam az apját. Mindig mindent normálisan az ő nyelvén beszéltünk/beszélünk meg.


Úgyhogy azért ne higyj vakon abban hogy egy ismeretlen férfi mit mond. Tudod, messziről jött ember azt mond amit akar.

2012. márc. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A saját megérzéseidre hallgass, ne a külsősök károgására!
2012. márc. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha Ti jól megvagytok, de nem tudod pontosan azt sem, hogy hány éves a gyerek, akkor arra lehet következtetni, hogy a téma nem központi, tehát apuka magasról tesz valóban a kicsire.

Ha egy 4 év körüli gyerekhez ritkán megy el, akkor azt sem tudja szegény kölök, hogy ki a fene zaklatja.

Anyuka egy négy évest nem tud ellennevelni, hiszen még nem látja az összefüggéseket.

Szerintem csak annyit lát, hogy a semmiből néha előkerül egy számára "idegen" aki kiragadja a biztonságos környezetéből egy időre, és az anyját ott kell hagynia.

Egy gyereknek se lehet ez leányálom. Apukának kicsit felelősségteljesebben kéne gondolkodnia!

Talán az se ártana, ha 30 évesen lenne buszjegyre pénze. Gondolom ha erre sincs, a gyerek eltartásához se járul hozzá.

A helyedbe én elgondolkodnék azon, hogy mennyire kedves aranyos, és azon is, hogy milyen szinten felelőtlen, és mennyire van 30 évesen másokra utalva. Mondjuk mennyire lenne a te pénztárcád a központi kérdés. Ahogy elnézem azonkívül, hogy vegetál semmit nem ér az élete.

2012. márc. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A gyerektartásra rákérdeztem, azt mondta minden hónapban levonják a fizetéséből a pénzt.

Minimálbérre van bejelentve, ha abból még lejön 15-20 ezer ft (csak tippelek, nem tudok pontos összeget), akkor a maradék 50 ezerből nem lehet könnyű megélni.

Egy ismerősöm egyedül él albérletben, azt mondta ő sem tud kijönni havonta a min.bérből.

2012. márc. 13. 10:11
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk együtt, csak 3x randiztunk. Azt mondta idén lesz 4 éves a kisfia. (Nem mondta meg napra pontosan)
2012. márc. 13. 10:12
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Na és ha ellene neveli, az jó jel? Ugyan miért teszi? Ha ennyire haragszik rá, annak oka van. Ált. az, hogy otthagyta őket, mint macskát sz....Egy kihűlt, mindkét félnek terhessé vált kapcsolat megszűnésének mindkét fél csak örül, elválnak jóban, barátságban, és azt mondják: hú, megszabadultam, kezdődhet az új életem. Ahol nem ez van, ott bizony az anyuka nagyon csereben lett hagyva, meg lett alázva, és ezért most haragszik. Nem csak a szóbeszéd támaszthatja alá, milyen az apuka, hanem az ex viselkedése is. Az én férjemről is van sok kép, amin ölelgeti a gyerekeit, aztán képbe jött egy új nő, onnan már csak könyökkel odébbnyomta őket, ha zavarták a levelezésben... Most az sem érdekli, ha éheznek, éveken át nevelte őket, most hajítja őket a szemétbe.
2012. márc. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!