Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy készüljek fel a halálára?

Hogy készüljek fel a halálára?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Keresztanyukám sajnos rákos..rengeteg áttétje van,már mozogni sem bír.Napi 24 órás felügyeletet biztosítunk neki,mert nem lehet egyedül hagyni.Egyre rosszabb az állapota,néha kavarja a dolgokat,egyre többet alszik,nem eszik...tudjuk,hogy innen már nincs visszaút,de azért mindent megpróbálunk.Fájdalmait eddig a 100as tapasszal el tudtuk nyomni,de már az sem elég.Már feladtuk a reményt,hogy valaha is meggyógyulhat...de iszonyú látni,hogy minden egyes nap egyre jobban épül le.A héten már levágtuk kopaszra a haját,mert már csak foltokban volt neki...Napjában többször megyek hozzá,és mindig figyelni kell vesz-e még levegőt..akárhányszor csörög a telefonom mindig összerezzenek,hogy azért hívnak,mert meghalt...Október óta ez megy,első Karácsonyunk volt,hogy nem volt velünk,már fél éve nem jött hozzánk,nem látom egy nap százszor biciklizni...nem látom mosolyogni,már a szemei sem olyan huncutak...Ha valami miatt nem tudok elmenni hozzá egy nap,megőrjít a lelkiismeret-furdalás,hogy mi van,ha többet nem lesz rá lehetőségem?! 21 éves vagyok..nem voltam október óta sehol,mármint társaságban.Itthon vagyok,háztartást vezetem,mert anyuék reggel elmennek dolgozni,onnan mennek keresztanyumhoz,egészen estig,aztán megy az ápoló,aki éjjel vele van...Nem akartam ilyen hosszúra írni...Mégis ezt hogy lehet túlélni nekünk? Hogy lehet felkészülni,hogy bármikor meghalhat?

Előre is köszönöm!21/L


2012. márc. 16. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom! és azt is hogy erre nem lehet felkészülni,illetve meg lehet próbálni, de mikor bekövetkezik, mégsem olyan lesz,mint amire készültél! Kitartás!
2012. márc. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ilyenkor mit írni. Azt gondolom, hogy tanulmányozd a szakirodalmat a gyászról. Nagyon sokat fog segíteni, ha megpróbálod felkészíteni magad.

Tudom, hogy kegyetlenül hangzik, de "legalább" fel tudsz rá készülni. Nem lehet most könnyű neked, sok erőt és kitartást kívánok.

2012. márc. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbálhatsz felkészülni,de mégsem fog menni.

Tavaly átéltük ezt,nagybátyám 40 se volt,és ebbe halt bele.Borzasztó.Leirhatatlan.

Álmában ment el,sokat szenvedett addig.


Ilyenkor nektek kell erősnek lenned,neki a legrosszabb.

Kitartás.


Idővel enyhülni fog,még akkr is ha amikor bekövetkezik,azt érted hogy te is belepusztulsz.

2012. márc. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom! :( Erre nem nagyon lehet felkészülni. Már bele gondolni is rossz....
2012. márc. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

igazán felkészülni nem lehet.

én 18 évesen vesztettem el a papám, keresztapám testvérét és egy barátomat (mindegyikük rákos volt).

az vigasztalt valamennyire hogy legalább nem szenvednek tovább.

de a mai napig szinte várok valamit, telefonhívást, vagy hogy meglátom őket valahol... ésszel talán fel lehet fogni hogy már soha de szívvel nem.

21/L

2012. márc. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom.

Nem tudsz felkészülni rá. Látod, az sem jó, ha sokáig szenved, akinek mennie kell, az is borzasztó, ha az esemény hirtelen következik be.

Amit tehetsz, hogy amikor nála vagy, megfogod a kezét, elmondod neki, mennyire szereted, és mennyire hiányzik, amikor nem tudtok együtt-lenni. Érteni fogja, és érezni a szereteted. Neki most arra van a legnagyobb szüksége, hogy érezze, vele vagytok még akkor is, ha éppen otthon végzed amit kell, és nem mellette ülsz.

Felkészülni a halálára nem tudsz! Éreztesd vele a szeretet addig, amíg örülni tud neki! Tégy meg mindent, hogy az utolsó napok, órák minél könnyebben teljenek nála. Búcsúzz el tőle, és szived mélyén engedd el! Kérd a sorsot, ha már így alakult, ne szenvedjen sokat.

2012. márc. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Gondolj bele abba, hogyha Ő elmegy akkor akkor jobb helyre kerül, nem fog szenvedni. Nagyon régen az emberek örültek, ha valaki meghalt, mert bebocsátást nyert a mennyországba, angyalokhoz, szellemvilághoz, melyik nép miben hitt akkor és örültek, hogy már nem szenved. Nem azt mondom evvel, hogy örülj, mert ennek nem lehet örülni!!! DE legbelül vigasztald magad avval, hogy neki akkor már nem fog fájni semmi. Vége a szenvedéseinek, Isten hívta őt véghezvitte azt ami a földi feladata volt.

A lelke örökké élni fog és egy ember addig él amíg földi halandó emlékszik rá!

2012. márc. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Még valami: Kérdezzétek meg tőle szeretne-e papot, meggyónni vagy feloldozást kérni. Én ha egyszer kerülök ilyen helyzetbe nagyon örülnék ha valaki feloldozna.
2012. márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!

Privátban kaptam egy írónő nevét,aki ilyen könyveket ír,azt hiszem nagy hasznomra lesz " Ideje a meghalásnak" című könyv,legalábbis a könyvismertető alapján.Mégegyszer azt is köszönöm!

Nem csak a helyzetben belegondolni rossz,hanem abban,hogy mi lesz ha ő már nem lesz?!...

2012. márc. 16. 21:56
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Tudod mi lesz?

Bármikor olyan helyzetbe kerülsz az életben, hogy szükséged lenne a tanácsaira, csak gondolatban kell őt hívnod, kérned, hogy segítsen, és segíteni fog. Nemcsak érezni fogod azt, hogy veled van, hanem egyszerűen a problémád megoldására is megkapod a szükséges segítséget!

Mindig veled lesz! Ezt sose feledd!

2012. márc. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!