Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet felkészülni egy...

Hogyan lehet felkészülni egy szerettünk halálára?

Figyelt kérdés

Sajnos józan ésszel tudom, hogy fel kéne készülnöm a legrosszabbra. De amikor megpróbálok belegondolni az egészbe, rögtön elkezdek sírni, hogy mennyire hiányozna, milyen rossz lenne nélküle.

Aztán meg azon kapom magam, hogy körülbelül gyászolom, amikor meg se halt. :(


Hogy kell ezt csinálni, mert fogalmam sincs. Nem erősítem magam, csak gyengítem így. :(


(Kérlek ne kérdezzetek részleteket, mert egyelőre nagyon fájdalmas lenne erről írnom)


Köszi


2011. aug. 21. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék felkészülni rá. Tudom, akkor búcsúzni se lehet, de ha mindig úgy élünk vele, hogy kimutatjuk a szeretetet egymás iránt szerintem nem is kell a búcsú.Beleroppanék, ha haldokolni látnám őket...
2011. aug. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Mondj el neki/ kérdezz meg tőle mindent amit szeretnél, hogy ha már nem lesz veled ne emésszen hogy "ezt még úgy elmondtam volna neki" mert már késő lesz. Bár nagyon nehéz, tudom mert ugyan ebben a helyzetben vagyok. Légy erős!
2011. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Együttérzésem! Legyél sokat vele, mellette csendben, rá figyelve - és majd ő alakítja a beszélgetést. Lehet, hogy csak csendben, kezét fogva szeretne lenni Veled. Ő jobban tudja. Az úgy jó. Ő már többet tud, a kapu közelében átlátni a túloldalra..

(ha gondolod, írj mailt)

2011. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A halál ugyanúgy természetes része az életnek, mint a születés. A gyászban nagyon sok az önsajnálat. És velem most mi lesz nélküled? A mi gyászunknak ez a legnagyobb kérdése. Túl erős érzelmi köteléket rakunk egymásra és a gyász idején érzett bánattal ezt még tovább erősítjük, elérvén ezzel azt, hogy a távozóban lévő léleknek is megnehezítjük a dolgát.Pedig az itt maradónak az lenne a dolga, hogy segítse az elmenőt megbékéléssel és szeretettel távozni.
2011. aug. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért annyit még hozzátennék, hogy a szerettem nem biztos, hogy meghal. (Szóval nem egy utolsó stádiumban lévő rákos betegről van szó) Egyelőre élet-halál között lebeg, és sajnos nem is lehetek vele akármennyit..
2011. aug. 21. 13:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a helyzetben voltam lassan egy éve.Az én szerettem rákban halt meg és még az utolsó nap is reménykedtem.Nem lehet rá felkészülni, halála előtti hetekben nagyon sokat sírtam és még most is.Nem tudom elhinni, hogy nem lesz velem többé.
2011. aug. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon régen mifelénk az volt a szokás, hogy ha valaki hosszú útra indult, a következő szavakkal búcsúzott: ha mégis történne velem valami, és már nem jönnék vissza, őrizzetek meg engem JÓ emlékezetetekben.
2011. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Így utólag azt válaszolnám neked,hogy sehogy sem lehet felkészülni egy ilyenre.Legfontosabb az,hogy elmond neki,mennyire szeretted és legyél mellette,amennyit csak lehet!Mutasd ki neki a szeretetet az utolsó napjáig.Ennyi mindössze,amit tehetsz.
2012. ápr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!