Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Baranyai családnév az...

A Baranyai családnév az cigány? és az Orsós?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 16:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Baranyai vagyok. Illetve a férjes nevem Baranyai. És nem vagyunk cigányok.
2012. márc. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Akik Baranyaik/Orsósok azokat nem szerettem volna megbántani...akit sikerült azoknak meg bocsánat! És köszönöm a válaszokat
2012. márc. 18. 10:57
 13/16 anonim ***** válasza:

Orsós eredetileg magyar név, csak a cigányok átvették. Vannak falvak, ahol csupa magyar Orsós van.

A Baranyai is lehet "magyar" , de valószínű ez magyarosított név, tehát bármilyen nemzetiségű lehet.

2012. márc. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Baranyai családnévről amit tudni lehet:

Hellyel való kapcsolatra, azaz birtok-, lakó- vagy származási helyre utaló családnevek. Idetartoznak a táj- és megyenevekből, helységnevekből, víznevekből keletkezett, valamint a településrésznevekből, földrajzi köznevekből alakult családnevek:

A Baranyai családnév Baranya megyéből keletkezett.


Amit az Orsós névről tudni lehet:

Társadalmi szerepre, helyzetre utaló családnevekbe tartozik. Altípusa:

Foglalkozásra, tisztségre, munkaviszonyra, tevékenységre utaló családnevek – a foglalkozás, tevékenység, illetve ezek eszközének vagy eredményének megnevezésén alapuló családnevek:

Orsós név foglalkozásból eredő családnév. 1460-as évektől feljegyzett foglalkozás (Orsós) és ebből eredő családnév..

(hobbiszinten családnév kutató vagyok évek óta)

2013. aug. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

ma 02:05

Még valamit. Mind két családnév régi magyar családnév..

2013. aug. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
71%
Én Orsós vagyok, 100%-ban cigány, és én nagyon büszke vagyok rá.
2016. ápr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!