Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki úgy vette fel a férje...

Aki úgy vette fel a férje nevét, h férj családnév + saját keresztnév, megbánta? Kap megjegyzéseket miatta? Szereti? Meg tudta szokni?

Figyelt kérdés
köszi!
2011. dec. 20. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyik legjobb megoldás.


Azt nem értem, miért kell foglalkozni az esetleges megjegyzésekkel ? Mindenki úgy dönt, ahogy neki tetszik.


Én azért figyelnék arra, hogy illik-e a vezetéknév az én keresztnevemhez.

2011. dec. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Én így vettem fel, mert 28 évesen még úgy gondoltam, hogy nem akarok senkinek a -néje lenni.

Most, 35 évesen, 2 gyerekkel megbántam, igen.

Pl. a szomszédasszony megkérdezte, hogy miért nem a férjem vezetéknevét kapták a gyerekek. Sokan azt hiszik férjnél sem vagyok 2 gyerekkel. (Bár ezt nem értem, van, aki egyáltalán nem változtatja meg a leánynevét.)

A házasság után tudtam meg, hogy a családom vérig sértődött. Mert ha már nem akarok -né lenni, akkor miért nem hagytam meg a leánynevemet.

Mellesleg, ha -né+leánykori nevedet használod, akkor előbb-utóbb úgyis úgy fognak hívni, hogy a férjed neve, plusz a te keresztneved.

2011. dec. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2. ha te így vetted fel, akkor hogyhogy nem kapták a gyerekek is ugyanezt?


nekem csak azt hiszik h ez a leánykori nevem, de hivatalos helyen úgyis megkérdezik a leánykorit is és tisztázódik. Szerintem is a legoptimálisabb megoldás, amit tehettem, kíváncsi vagyok még válaszokra, előre is köszönöm, meg az eddigieket is!

2011. dec. 20. 12:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Több mint 1 éve volt az esküvő, férjem vezetékneve+né meg a lánykori nevem, de így sem szoktam még meg. Olyan furcsa még 1 év után is, sokszor azt veszem észre, bemutatkozás után, hogy már megint lehagytam. És méga névsorban is köépről hátra kerültem...
2011. dec. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem vettem fel a férjem nevét sehogyan. És semmi gond nincs, és nem is volt. Én jól elvagyok az én nevemmel:)) Az mindig az marad, akármi történik.
2011. dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én először felvettem -néként, aztán külföldre mentünk, nem értették, nem tudták kimondani stb. akkor felvettem csak a férjem családnevét. Most úgy hívnak, de otthon a lánykorimat használom. A szivemben valahogy ragaszkodok hozzá. Nem is tudom miért akartam a férjemét, hiszen ő sem sértődött volna meg, ha maradok lánykorin. Valahol úgy éreztem valahol azért szerepeljen a nevemben is (pedig mennyire nem fontos) ja, meg talán külföldön ezt szebben ejtik.
2011. dec. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én így vettem fel. Nem bántam meg. Soha nem akartam né lenni. Eredetileg a két vezetéknév összekapcsolásán gondolkodtam, de túl hosszú lett volna, így maradt a férj vezetékneve, mert szerettem/szerettünk volna közös nevet. Szeretem is. Már mondták többen, hogy szép nevem van, ilyenkor a férjem nevében is megköszönöm. :)

2011. dec. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
2. vagyok. Az asszonynevem: a férjem vezetékneve+ a keresztnevem. Egyesek pl. ezt azért nem szeretik, mert ennyi erővel akár tesók is lehetnénk, semmi nem mutatja, hogy a férjem. A gyerekek természetesen a férjem vezetéknevét kapták, ami ezáltal az enyém is.
2011. dec. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha választani kellene én tuti meghagynám a saját nevemet. 1, mert szeretem, 2, mert ne a nevemet vegye el, hanem engem. :) Anyukám is Kovács Jánosné formátumban használja a nevét és azt mondja nem szereti, mert senki sem tudja a nevét. Abban az időben sokan vették fel úgy a nevüket, hogy pl.: Kovácsné Kis Ilona....Mondjuk ez egy fokkal jobb,mert legalább a saját neved is benne van és jelzi, hogy férjnél vagy..de szerintem hosszú. Én tuti, hogy kiharcolom, hogy a saját nevemet megtarthassam, az meg nem érdekel ha más azt hiszi, hogy nem vagyok férjnél. :)
2011. dec. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

En a férjem csalàdi nevét vettem fel és az utónevem maradt. Elõször nekem is né-vel lett anyakönyvezve (teljes névvél),de ez külföldön nem megy ahol élek.Mindig azt hitték, hogy a férjem neve szerepel, pl.ùtlevélben is.

Aztàn névvàltoztatàst kértem.A férjem csalàdi neve elõtt a Mme. (né)szerepel a nevemben.

2011. dec. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!