Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbocsátanál-e a barátnődnek...

Megbocsátanál-e a barátnődnek miután nagyon megbántott?

Figyelt kérdés
Több hónap elteltével már nem tudok haragudni rá. Nagyon megbántott, és úgy éreztem sohasem tudom többé barátnak tekinteni, amikor egy nagyon közeli családtagom elvesztése után teljesen megváltozott. Nem érdeklődött irántam, pedig tudhatta, hogy nagyon ki vagyok borulva, szóval akkor hagyott cserben, amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá. Anyukám elvesztése után ez nagyon fájdalmasan érintett, de most már egyáltalán nem érzek haragot iránta, szeretném ha megint olyan jóban lennénk. A testvérem szerint bemagyarázom magamnak a kettőnk barátságát, mert csak egyoldalú volt eddig is. Szerintetek? Megbocsátanátok neki? 21L
2012. márc. 21. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Engem is megbántott a barátnőm.10évig jóban rosszban együtt voltunk,aztán történt egy dolog és két éve nem beszéltünk.Már nem haragszom rá de sosem tudnánk olyan jóban lenni mint régen,igy nem erőltetem ezt a dolgot.Valami megtört és ezt nem lehet már helyrehozni.
2012. márc. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Bajban ismerszik meg az igazi barát.


Nem volt melletted a bajban, tehát....


Nekem a kisfiam halt meg, egyetlen 1 barátnőm maradt meg aki kitartott mellettem. Aki ha kellett velem sírt, ha kellett velem hallgatott.



Sajnálom anyudat.

2012. márc. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Először is részvétem.

Ahogy az első írta, ami egyszer megtört, azt nehéz helyrehozni.


Én amikor édesapámat elvesztettem, ugyanezt csinálta egy barátnőm, kb. akkor jöttem rá, csak akkor keresett, amikor valami jó dolog történt vele, hogy eldicsekedjen.

Édesapám halála után kb. leszrt, egyszer írt rám, utána mindig az volt, hogy jaj most nem érek rá.


Főleg ha mások is így látják-tesód is-akkor tuti egyoldalú volt a barátság, nem éri meg foglalkozni azzal a lánnyal!

2012. márc. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem lehet, hogy azt gondolta, hogy jobb, ha békén hagy? Hogy zavarna, ha próbálna kapcsolatot tartani? Lehet, hogy úgy volt vele, hogy hagy neked időt, hogy majd úgyis szólsz, ha túl jutottál a nehezén, vagy egész egyszerűen nem tudott mit kezdeni a helyzettel. Ezt is vedd számításba.
2012. márc. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Ennyi... Én most jutottam el erre a szintre. Hasonló volt a dolog, és most , mikor igazán szükségem lett volna a támogatására, nem volt sehol... Nálunk ez nem az első eset, gyakorta előfordult, hogy nem keresett, de most... Azért nagyon jól esett volna, ha mellettem tudhatom. Azóta nem is keresem, ő sem, szokás szerint, csak ha valami gondja lesz, akkor fog, de zárt kapukat fog döngetni, abban biztos vagyok. Ezért kell különbéget tenni haver és barát között. Örök igazság, hogy mindig a bajban tudja meg az ember, hogy ki tényleg a barátja. Szerintem ha úgy mond, ha hétköznapibb dologról lenne szó, akkor simán egy mosolygással ellehetne ezt intézni, de úgy gondolom, hogy közeli ismerős, pláne egy édesanya elvesztése után alap, gondolkodni sem szabadna azon, hogy keressem, ne keressem, menjek, ne menjek... Úristen. Vagy irtó szőke a barátnőd, vagy egyszerűen NEM barát!
2012. márc. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon máshogy gondolkodunk. Én amikor ilyen helyzetben voltam, egyáltalán nem akartam barátnőzni. Kiültem a vízpart mellé egy padra, és ott megnyugodtam. Hosszú hónapokig csak a férjemre voltam kíváncsi, senki másra. Együtt gyászoltunk, Én így dolgoztam fel. Senki hívogatása, sms-e nem esett jól.
2012. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, de annyi egy barátnőtől alap, hogy biztos, nincs rám szükséged?
2012. márc. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12:15 igen, ez is igaz.
2012. márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A temetésen ott volt, de utána egyszer jött át hozzánk, és akkor is én borultam a vállára és kezdtem zokogni, de azt sem kérdezte, hogy vagyok. Nem mentegetni akarom magam, de amikor ő vesztette el egy hozzátartozóját, végig mellette álltam. Aztán rákérdeztem, hogy miért is távolodott el tőlem és azt mondta, ő várta, hogy látogassam meg! Ez volt az utolsó csepp a pohárban... de most mégis őgy érzem, hogy nem akarom elveszíteni azt a személyt, akivel kiskorunk óta jóban-rosszban együtt voltunk, mindnet megbeszéltünk egymással. Máig nem értem az okot, hogy miért épp akkor fordult el tőlem ,amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá. Az is rosszul esett, hogy amikor felhívtam, hogy anyum meghalt, olyanokat kérdezett, hogy miben halt meg (hirtelen halál volt, agyvérzés)és elszállították-e már a holttestet, stb. Abszolút nem vártam volna tőle hogy ilyen kíméletlenül rákérdez ilyesmikre.
2012. márc. 21. 14:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ezt meg kellene beszélnetek. Te ismered milyen a barátnőd. Én csak találgatni tudok, elképzelhetőnek tartom, hogy úgy gondolta, jobb, ha békénhagy, a "rossz kérdések" pedig lehet, hogy csak úgy jöttek belőle, van olyan ember, aki ilyenkor nem tudja mit is mondjon. Nem hinném, hogy érzéketlenségből mondta, bár én ugye nem ismerem. De a lényeg, hogy ezt meg kellene őszintén beszélnetek, mert egy esetleges félreértés miatt nem kellene egy régi barátságot veszni hagyni.
2012. márc. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!