Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gond, ha valaki...

Szerintetek gond, ha valaki csendesebb, visszafogottabb?

Figyelt kérdés

Egy anyós,hogy néz egy olyan menyjelöltre aki csendesebb,visszafogottabb,szótlanabb.

Nem vagyok túl beszédes,szeretek viccelődni, de viszont csendes vagyok.


2012. márc. 23. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Tapasztalataim szerint az ilyen meny-jelöltek életébe szokott beleszólni az anyós. Mert azt hiszi, hogy a menye annyira csendes, hogy úgyse mer visszaszólni.
2012. márc. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Van benne valami igazság. Nálunk hasonló helyzet alakúlt ki sajnos.

Mikor idekerültem ebbe a családba, persze még csendesebb voltam a mostani helyzetnél is, és gy úgy érzem anyósjelölték, és a párom tesója rám kaptak.

Akkor nem szóltam nekik vissza, így ,most már még amúgy sem szólnék.

2012. márc. 23. 11:53
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Ha férfi vagy, akkor szerintem gond.
2012. márc. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Én is elég csendes vagyok, első anyósom sokáig szekált is, mondjuk ő mindenkit irányítani akart, de ugye amint észrevette, hogy én nem szólok vissza (a kezdetekben), akkor rögtön próbált irányítgatni. Én meg azért, hogy ne legyen sértődés és vita, megcsináltam. Aztán mondjuk betellett a pohár és sokszor odamondtam neki. A második anyósom sokkal intelligensebb és jóindulatúbb, bár már vele is volt vitám, Ő is bele akart szólni dolgokba és ezt erőszakosan tette. Én meg olyan vagyok, hogy ugyan csendes vagyok, de ha kihoznak a sodromból és igazságtalan, amit elvárnak tőlem, akkor azért kinyílik a csipám. Mondjuk 2. anyósomnál amikor konfliktusunk volt, ott maximálisan nekem volt igazam, férjem is mellém állt teljes mértékben.
2012. márc. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Én is csendesebb, visszafogotabb vagyok, eddig két barátom családjának voltam rendesen bemutatva. (egyik exem, és a mostani). Engem mindkét család kedvelt, elfogadott, és örültek neki, hogy normális lányt talált a fiuk.
2012. márc. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Nálam is hasonló a helyzet. Én is csendes, visszahúzódó lány vagyok. 6 évvel ezelőtt kerültem Páromékhoz. Párom szüleinél lakunk, de külön lakrészünk van, így szerencsére nem lakunk közvetlenül egy légtérben.

Az elején állandóan azzal piszkált anyós-jelölt, hogy miért az árvaellátásomból adjuk fel az autó törlesztő részleteit, mert hogy ahhoz anyunak semmi köze, az az én pénzem. Ez miatt sokszor el is sírtam magam, mert annyira kis érzelgős voltam. Igaz, elmagyaráztam neki, hogy miért is "közös" anyukámmal az árvaellátásom, de ennek ellenére többször is szekáltak vele. Meg azzal is, hogy adjuk el a hitelért vett autónkat.

Meg még sok minden másba is beleszólt (pl. teregetés, felmosóvíz kiöntése, mosogatás, stb.) De szerencsére azóta lett egy munkahelyem, ahol párszor meg kellett védenem magam, így a 6 év alatt megedződtem lelkileg, és most már simán vissza merek szólni, ha valamibe bele akar szólni az anyós-jelölt. Mert sajna még mindig irányítani akar bennünket.


27/N (párom 33/F)

2012. márc. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Az emberek mindig megérzik ki a gyengébb,és kikezdik.Legyél magabiztos:)
2012. márc. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A csendes és visszafogott emberek - a buta közhiedelemmel ellentétben - egyáltalán nem biztos, hogy gyengék, sőt! Nem az az erős, aki folyton ágál és ordít, hanem az, aki tudja, hogy mikor kell az erejét használni.


És miért foglalkozol az anyóssal? Számít? Hozzá mégy hozzá vagy a fiához? Ha a fiának jó vagy, akkor anyukának ehhez a döntéshez KELL alkalmazkodnia.


Sem férfinél, sem nőnél nem gond, ha csendes, és visszafogott, ha emellé nem alattomos, ostoba, irigy és gyenge. Az az igazi baj.

2012. márc. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kénytelenek elfogadni olyannak amilyen vagy.Néha vedd elő a humorérzéked, az hatásos.
2012. márc. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!