Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az gond ha a szüleimmel nem...

Az gond ha a szüleimmel nem tudok hétköznapi dolgokról beszélgetni?

Figyelt kérdés

Két hónapja nagyon minimálisat beszélgetek a szüleimmel. Éppen a legszükségesebb dolgokat tudják rólam hogy mit csinálok, kikkel barátkozok. Igaz múltkor próbálkoztam beszélgetni velük de nem nagyon jött össze. Hogyan tudnám ezt helyre hozni? Velük élek még.

22/F


2012. jan. 23. 20:57
 1/7 DarkChii ***** válasza:

Hát válaszolni nem tudok, de megnyugtatlak: nem vagy egyedül. Mi sem beszélgetünk, főleg anyuval, megkérdezi milyen volt a meló és ennyi. Hát talán az az oka, hogy alapjában véve zárkózott család vagyunk. Talán nálatok is ez lehet. Ne akarj egyszerre nagyot markolni, csak váltsatok pár szót, szokjatok hozzá, hogy kommunikáltok egymással. :-)

23/L

2012. jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Körülbelül nálam is ez van hogy megkérdezik milyen volt a meló és kész. Mondjuk hogy így bele gondolok lehet hogy a meló miatt beszélek velük keveset mert nem sokat találkozunk.

De neked nem furcsa vagy nem érzed magad hülyén emiatt. Mert én úgy érzem magamat mert eddig többet beszélgettünk.

2012. jan. 23. 21:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, amióta én "elköltöztem" otthonról (hétvégére hazajárok a lakásból, meg szünetekre is, szóval tulajdonképpen csak hétköznap nem találkozunk), sokkal többet beszélgetek pl az apámmal, mint korábban. Egyrészt, mert több közös témánk lett (pesti élet), másrészt meg mert az egész bútorvásárlós, lakberendezős mizéria miatt sok időt töltöttünk együtt. Eléggé örülök neki, mert kb 11-2 éves korom óta a kapcsolatunk annyi volt, hogy Szia. Szia. Elmehetek ide? Nem. Szia. Szia. Még most is groteszk, de azért fejlődünk. Anyával kevesebbet beszélek, vele kicsit úgy érzem, mintha eltávolodtunk volna egymástól, nincs annyi idő beszélgetni, mint középiskolában volt. Pedig vele volt (és van) jobb kapcsolatom. Kicsit olyan érzés, mintha öntudatlanul is "irigyelné", hogy egyetemre járok. Ő imádott egyetemista lenni, nagyon szerette azt az életet és a mostani életét meg nagyon nem szereti. És igazából vicces, mert én simán cserélnék vele... Na mindegy. Szóval szerintem az, hogy nem vagy otthon eleve sokat elvesz a beszélgetési lehetőségekből. Egyébként meg kezdj el beszélni. Bármit mondasz, érdekelni fogja őket. Kezdjétek az időjárással, aztán asszociációs lánc.

19/l

2012. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 DarkChii ***** válasza:
Hát nekem is fura, de inkább rossz érzés, mert most abban a korban/helyzetben vagyok, amikor szükségem lenne egy idősebb, tapasztaltabb nő tanácsára. De egyébként mikor fősulira jártam és csak hétvégente voltam itthon, akkor nekünk is jobb volt a viszonyunk, többet beszélgettünk. Talán az hogy egymás nyakán élünk, túl sok konfliktushelyzetet okoz és emiatt romlott meg a viszonyunk. Merthát mindketten mást gondolunk a dolgokról és ez látszik a hétköznapi életben is...
2012. jan. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ahogy elgondolkoztam arra jutottam én is hogy lehet azért nem beszélgetek sokat mert kerülöm a nézeteltéréseket.
2012. jan. 25. 10:21
 6/7 DarkChii ***** válasza:
Talán az is elgondolkodtató lehet hogy miért lehetne konfliktus a mindennapi beszélgetésből? Az én esetemben arra jutottam hogy teljesen más az értékrendünk és a világlátásunk, ezért olyan nehéz mindez.
2012. jan. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is erre jutottam hogy más a világnézetem mint a szüleim.
2012. febr. 1. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!