Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni? (Többi lent)

Mit lehet tenni? (Többi lent)

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak.Anyának is van barátja és apának is van barátnője.Ez mind jó és szép,de apukám és a barátnője gyereket szeretnének.Igen ám,de apukám nem fizeti a gyerektartást sem,ami ugye nekem járna.Így kérdezem én,hogy hogyan fog felnevelni egy gyereket,ha még nekem sem fizeti a gyerektartást.Lehet azt hiszi,hogy lekenyerez,mert tudja jól,hogy imádom a gyerekeket.Régebben,amikor szüleim még együtt voltak rengetegszer mondtam,hogy szeretnék kistestvért,mégis egyke vagyok.Apa megkérdezte,hogy mit szólok az ötlethez.Én megmondtam neki,hogy nem szeretném,ha lenne neki másik gyereke,mert akkor még annyi figyelem és szeretet sem hárulna rám,mint ami eddig volt.Ezen ki volt akadva,hogy én most miért nem örülök ennek,amikor régebben mennyire szerettem volna.Igen ám,de az RÉGEBBEN volt.De nem érdekel,ha azt hiszi,hogy ezzel lekenyerez,akkor súlyosan téved.Ha megszületik,majd lesheti mikor megyek ki hozzájuk.És tudom,hogy a gyerek nem tehet semmiről,ezért nem fogom utálni,de azért jobban örülnék,ha nem lenne.Nektek erről mi a véleményetek?Szerintetek kinek van igaza?
2012. márc. 23. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez apukád dolga, neked semmi beleszólásod.

Azm meg, hogy nem fizet gyerektartást, az anyukádra és apukádra tartozó dolog, ha nekik nincs emiatt gondjuk, akkor semmi baj.

2012. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj,de igen is van beleszólásom.Apukám nem fizeti a gyerektartást,pedig nem ártana,és anyukám sem bánná.Különben pedig külföldön dolgozik,havi egyszer,ha hazajön szeretném apukámmal tölteni,nem pedig a gyerekével.Csak apukámmal meg a barátnőjével egy kicsit,de semmiképpen sem a másik gyerekkel.Nem fogok úgy bánni vele,mintha a testvérem lenne,pedig félig az lesz.De nem,akkor sem lehet gyereke,megígérte,hogy nem lesz!
2012. márc. 23. 21:44
 3/9 anonim ***** válasza:
ne hisztizz
2012. márc. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Hát nem sokat tehetsz.....


Személy szerint felelőtlenségnek tartom, ha valaki úgy vállal gyereket, hogy a meglévőt sem tudja felnevelni.

De nem a te döntésed, hogy lesz-e gyerek vagy nem.


Ha még együtt lennének anyukáddal, mi lenne más? Több idő jutna rád? Több figyelem? Nem hiszem.

A másik: azt írod, a pénz miatt nem akarod, hogy apukád gyereket vállaljon, neki viszont nem ezt mondtad. Akkor mi az igazság?

2012. márc. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
21:59!Légyszíves minél gyorsabban húzd el a csíkot,mert nagyon idegesítő vagy.Én nem hisztizek,csak apukám egyszer majdnem tönkre ment,és egyáltalán nem akarom,hogy az ne adj isten az utcára kerüljön a gyerek miatt!22:11:Az az igazság,hogy mind a kettő miatt nem akarom,de apukámnak csak az egyiket említettem,mert nagyon húzós beszélni vele a pénzügyekről,bár lehet,hogy van spórolt pénze és abból akarja eltartani,de már hogy lenne,ha nekem sem fizeti a gyerektartást,mert állítólag neki nincs pénze.CSP-ből meg GYES-ből nem lehet felnevelni egy gyereket.És igen,én is felelőtlenségnek tartom.
2012. márc. 24. 07:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát az már az Ő gondja,hogyan fogja fel nevelni.Igazad van azért,külföldön dolgozik tőled meg sajnálja kicsit jobb legyen?Kötelessége lenne fizetni utánad.Madár távlatból szeret téged.Szerintem ennyire fogja szeretni a másikat is.Egyébként mondd meg neki,nem vagy te fényevő.Az egy dolog van anyukádnak párja,de nem az ő feladata eltartani téged hanem apádnak.
2012. márc. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van Kedves utolsó !Érzem,hogy szeret,meg imádja a gyerekeket is.
2012. márc. 24. 08:05
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagy m.csokság tőle, hogy új gyereket vállal, amíg téged sem bír elvileg nevelni. Hogyhogy arra a másikralesz pénze?. Előbb fizessen nektek, és ha marad, abból finanszírozhatja az új gyereket. Elképesztő, komolyan. Én nem ide írnám, hanem mennék feljelenteni gyt fizetésének elmulasztása miatt! Kötelező fizetnie, ez nem adomány!(Tényleg azt gondolhatja, jópofizik neked havi egyszer, aztán megússza a gyerektartást.)
2012. márc. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Érzem,hogy szeret.Meg amúgy is imádja a gyerekeket,de azért ez felelőtlenség.Állítólag nincs pénze,azért nem fizet.Na de GYES-ből meg CSP-ből nem lehet felnevelni egy gyereket.Ha már nekem nem fizeti a GYT-t,akkor már nehogy gyereket vállaljon,ha ennyire nincs pénze.
2012. márc. 24. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!