Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben az anyóssal?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron náluk laktam pár hétig, ők hívtak, mert a szomszéd faluban dolgoztam. Előtte pár hétig nálunk pihentünk a barátommal.

Barátom nővére fúrni kezdett (tök normális, barátságos voltam vele, segítettem sütni, takarítani, nem tudom hogy mért csinálta)

Közben én dolgoztam, néha a hobbimra is időt szenteltem, szóval reggel 6 körül elindultam, és este 6-7 fele értem vissza hozzájuk. (a meló miatt 3 órát kellett utazni...)

Erre kitalálták, hogy én utálom őket.

Próbáltam velük beszélni, de nem lehetett, egyre csak azt mondták hogy nincs velem bajuk. Ha barátom kérdezi, akkor is ezt mondják. De érzem hogy nagyon utálnak, teljesen hidegen viselkednek velem. Barátommal is beszéltem erről, szerinte nem csináltam semmi nem helyénvalót.

Mit kéne tennem hogy elfogadjanak? Azt tudom h megszeretni nem fognak, de én fél évig próbálkoztam, jópofiztam, segítettem ha ott voltam, meg minden, de ma már eljutottam odáig, hogy nem merek átmenni hozzájuk. És ez így hosszútávon nem tartható.


Mit tudok tenni hogy kicsit normálisabb legyen a helyzet?


2012. márc. 11. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokat. Nagyjából annyi, hogy elfogadod a helyzetet.

Csak 1 + tanács: Ne akarj mindenáron megfelelni.Ha úgy gondolod, senkinek nem ártasz, nem pletykálkodol, vagy a viselkedésed nem zavar másokat, ( csúnya vagy sok, fárasztó beszéd) akkor nem kell tenned semmit és nem is kell azzal foglalkozni, hogy valakinek valami nem tetszik.

Ez más, az élet minden területére vonatkozik.

2012. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha mindenáron meg akarnak utálni, akkor nem kell sok "vétek", hogy meg is utáljanak. Nekem ez a tapasztalatom.

Csináld a dolgodat, mosolyogj rájuk, de hagyd őket szépen békén. Mást nem tehetsz.

2012. márc. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De akkor mit csináljak? Menjek át hozzájuk ugyan úgy mint eddig? Mintha mi sem történt volna?

Már nagyon sok alkalommal nagyon alámtettek...

2012. márc. 11. 13:53
 4/7 anonim ***** válasza:

En amit tennek a helyedben,.az az hogy ismet leulnek a baratommal errol a dologrol beszelgetni ,.es mivel te is felnott ember vagy akinek erzesei vannak,igy nem leszel szar ember ha kinyilvanitod a velemenyedet,.minel jobb vagy valakihez annal rosszabb lessz,.es ha ezt a parod se latja be hogy igyekszel tisztelni a csaladjat o utanna ,.akkor en a helyedbe at se mennek!!mert ahogy te tiszteled oket mint a szerelmed szuleit ugy ok is megtehetnek ezt,.ne akarj mindenkinek megfelelni legyen az a parod szulei!!ha most nem harcolod ki magadnak a tiszteletett ,akkor kesobb meg durvabb lessz a helyzet.

csinald azt amit eddig csinaltal,.es amit hallassz toluk az egyik fuleden ki a masikon be.,add meg nekik a tiszteletett de csak tavolrol!!

2012. márc. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kitalálom: anyósod szeretett téged az elején.

Nálam hasonló a helyzet, anyósom annyira megkedvelt, hogy magukhoz költöztetett.

Pár hónapig minden tökjó volt, majd anyós lánya (aki egyébként tök normális) hirtelen féltékenységi rohamot kapott, és addig szövegelt a hátam mögött, míg anyós is megutált.

1 évet bírtam ki együtt de mivel sajnos a párommal nem volt pénzünk teljesen külön költözni, egy telken maradtunk.

Így visszaállt a családi béke, de a hely alkalmatlan a huzamosabb ittélésre, így lassan költözhetünk :(

2012. márc. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"ez így hosszútávon nem tartható. "


Dehogynem!

Vannak olyanok, akik minden ok nélkül a földbe döngölnek...


Nálunk is hasonló a helyzet.

Párommal 3 éve élünk együtt, de másfél éve nem látogattam meg őket.

Kb. 40 km-re laknak.


2 éve nyáron anyós olyan ocsmány módon viselkedett velem, és a családommal, hogy én többet nem leszek rá kíváncsi.



28/n


(Ja, egyébként kisbabát szeretnénk. Még nem tudom, változik-e a helyzet a baba miatt. Részemről nem...)

2012. márc. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5.!

Nagyon hasonló a helyzet, szintén jóban voltunk az elején, csak a lánya elkezdte mondogatni neki, hogy én beszólogatok, meg mindenféle kitalációt, aminek semmi valóságalapja nincs.


És akkor te most is ugyan úgy kommunikálsz vele mint eddig? Hogy tudod megcsinálni hogy nem akadsz ki és ordibálsz vele? Mert én félek, hogy ha átmegyek, akkor csúnya vége lesz :(


6.!


Szüleimnél is hasolnó a helyzet, nagymamám (apum anyukája) teljesen másképp bánik velünk, mint a többi unokájával.

És nem pozitív értelemben. Anyukám iránt érzett utálata rénk is kihat, szóval számíts rá, kívánom h nálatok ne legyen!

2012. márc. 13. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!