Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostanában miért nem tudom...

Mostanában miért nem tudom azt mondani másra, hogy csúnya?

Figyelt kérdés

Régebben sokszor láttam "csúnya" embereket és simán tudtam rá mondani. Mostanában meg azt vettem észre, hogy szinte minden emberben látok valami szépet. Például megyünk a barátnőmmel az úton, látunk valakit és mondja, hogy "fúj de csúnya" én meg mondom, hogy nem is. Mert van benne valami ami miatt szépnek látom. Például akire régen mindig azt mondtam, hogy milyen ronda, nekem már az is szép. Miért? Azt hozzáteszem, hogy én sem vagyok túl szép, átlagosnak mondanám magam.

15/L


2012. márc. 24. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért mert normális vagy? :)

tuti az van a dolgok mögött, hogy komolyabb lány vagy, mint a barátnőd :)

2012. márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezdesz kinőni a "álompasi" korszakból. Nekem is volt olyan, hogy csúnya, meg kövér, meg csak az izmos kockahas, meg szőke haj kék szem. Aztán olyan 16 éves koromra ezt a dolgot kinőttem. Elmúlt a felszínesség. Feltételezem, veled is ez történt. És ehhez szerintem semmi köze annak, hogy te hogy nézel ki.
2012. márc. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem csak férfiakkal van így, hanem lányokkal/nőkkel is. Persze van olyan, hogy én is mondom, hogy szegény de csúnya, de ha tovább nézem akkor már nem is olyan csúnya.
2012. márc. 24. 15:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert ilyen típusú ember vagy.


Ehhez semmi köze annak, hogy "kinőttél" vagy ilyesmi. Igenis tény, vannak szebb és kissé csúnyácskább arcok vagy alkatok is, ez nem gonoszság, ez egy szimpla tény. Persze, mindenkinek más a szép, de attól még mindenkinek van véleménye, hogy neki mi a szép.

Akármilyen felnőtt vagy érett valaki, attól még lehet neki egy adott arc épp nemtetsző vagy tetsző. Ízlés és egyéni véleményformálás. Nem éretlenség kérdése.

Te egy ilyen személyiség vagy, hogy most ilyen korszakod éled, hogy mindenkiben látsz szépet, vagy legalábbis erre gondolsz. De talán 5 hónap múlva vagy felnőtt korodban megint nem így lesz.

A tinilányok sokszor elmélkednek, nagy tettekről és tökéletes személyiségükről, hogy ők milyen komolyak és menyire mindenkiben csak jót látnak, de ez a kamaszkorral jár talán. Vagy nem. Lehet, hogy te ilyen leszel 10 év múlva is, de lehet hogy már 2 év múlva sem.

2012. márc. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kezdesz felnőttesebben látni dolgokat. Hadd mondjam el,hogy az a bizonyos rózsaszín köd,amiben a hihetetlenül szerelmesek látják egymást,annak kb ugyan ez az alapja. Lehet h mindkettő csúnya szegény,de megláttak valamit egymásban,amitől már nem is olyan csúnya,sőt,vonzó lett a másik. Ezért hangzanak el egy-egy szakítás után azok a mondatok,h pl "el sem hiszem h én ezzel a rondasággal jártam" Ez egy normális dolog amúgy,sőt,illetlen dolog megjegyzéseket tenni a másik emberre.
2012. márc. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Talán empatikus lettél, és kezdesz rájönni, hogy nem minden a külső. :) Ez nem baj. Engem is zavar, ha valakit elocsmányoznak, lerondáznak. Nem azért, mert nem az. Hanem azért, mert ezt kicsit kulturáltabban is meg lehet fogalmazni. Na meg biztos van mindenkiben valami érték. Példa erre a gyönyörű lányok, akik belül sík buták...Mire megy vele az ember, ha szép, de amúgy meg hülye?
2012. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!