Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne rávenni őket,...

Hogyan lehetne rávenni őket, hogy ne legyen boncolás, se üvegkoporsó?

Figyelt kérdés

A túl fiatal nővéremet és 3 hónapos kisfiát pénteken halálos baleset érte, azonnal meghaltak mindketten.

A nővérem felismerhetetlen lett (kisfián nem látszik semmi, mintha aludna), ezért nem akarom az üvegkoporsót, nagyon nem. Így is nehéz egymás mellett, mozdulatlanul tudnom őket, nem még ha földbe eresztéskor ténylegesen látom egymásba kapaszkodni élettelen testüket...

A másik téma a boncolás. Könyörgöm, miért? Miért kell megtudni, hogy pontosan miben haltak meg??? Könnyebb lesz attól, vagy csak perverz hajlamúak elégítik ki vágyaikat ezáltal?

Így sem fogom tudni soha feldolgozni az elvesztésüket... A rokonok viszont ragaszkodnak mindkettőhöz. A boncolást nem értem, de a koporsó valószínűleg nagyzolásból. Miért kell még így is ezt csinálni? Mintha csak a nővérem párját és engem kínoznának még ezzel is, vagy nem tudom...

19/L


2012. márc. 25. 23:15
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
57%

miért nem a férj intézi a temetést? akkor ő szabná meg, mit hogyan... amúgy teljesen megértelek :S

először is részvétem, nagyon sajnálom


ki az, aki ennyire ragaszkodik hozzá?

Amúgy a kisfiú esetében mindenképp az apjának van joga dönteni a boncolásról, és szerintem a felesége ügyében is.


Az üvegkoporsót meg próbáld meg megmagyarázni nekik, hogy nővéred sem szeretné, ha így látnák őt mások, és ne az legyen az utolsó emlék róla, hogy leeresztik a sírba...


Esetleg mondhatod, hogy nem biztonságos, elrepedhet, betörhet...

2012. márc. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
80%

üvegkomporsóról még nem is hallottam, max nyitottról...

a férjnekkelldönteni,nem a nagy családnak

A boncolás nem a családom múlik,az kötelező balesetnél.

2012. márc. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Nem férj, nem házasodtak össze.
2012. márc. 25. 23:24
 4/40 A kérdező kommentje:
Úgy értve üveg, hogy az alja fa, a teteje pedig üveg, tehát lehet őket látni, nem csak a ravatalozóban.
2012. márc. 25. 23:25
 5/40 anonim ***** válasza:
54%
Oszinte reszvetem! A ferjnek lehetosege van, hogy a koporsot kivalasztja, gondolom, hogy most teljesen kivan borulva, ezert talan te tudnal a neveben intezkedni!
2012. márc. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
67%
A boncolás gondolom nem csak azért van, hogy megállapítsák.Elképzelni sem tudom milyen fájdalmas lehet most neked és a családodnak,de az élet területein ad valamit a boncolás,az orvostanhallgatók tanulnak ebből, hogy aztán tudjanak életeket menteni.Nagyon nyersen hangzik :/
2012. márc. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
86%
mindegy, hogy férj vagy nem. Ő gyerek apja, a nőpárja, ő dönt
2012. márc. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

De egyszerűen nem hagyják őt szóhoz jutni, sem a saját szülei, sem az enyémek!

Meg amúgy is, egy pohár vizet nem tud egyedül felemelni.


Köszönöm a részvétnyilvánításokat! A legnagyobb ellenségemnek sem kívánnám ezt.

2012. márc. 25. 23:29
 9/40 anonim ***** válasza:
83%

A temetést mindig a legközelebbi hozzátartozó intézi.Ebben az esetben a gyermek édesapja,és nővéred férje.

Üvegkoporsó van Magyarországon is,de ezt csakis kriptákba,épületekbe tanácsolják.A ránehezedő föld,könnyen és hamar összetörné.Ez az első amit szinte azonnal lebeszélnék a temetkezési vállalatnál-

Boncolásról meg annyit,hogy ez nem kívánságműsor.Ha nem tudni miben hunyt el az illető akkor kötelező a boncolás.Nem perverz hajlamúak szórakoznak,hanem tanult orvosok,akik esetleg rájöhetnek egy betegségre vagy bármire.De a temetésen senki nem látja hogy az elhunyt boncolva van.

(őszinte részvétem)

2012. márc. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
95%

ezek szerint a Te szüleidet kellene meggyőzni

próbáljátok meg.

2012. márc. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!