Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Be lehet menni valahogy egy...

Be lehet menni valahogy egy hullaházba és megnézni egy boncolásT?

Figyelt kérdés

2012. márc. 9. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsolat kérdése. Ha van ismerős valamelyik kórházban, elintézheti, hogy a prosecturán kapj egy időpontot. Orvosi egyetemista (és más egyetemi-főiskolai) kapcsolat is megteszi, ha van eü-i oktatás, amelynek keretében fogadnak "nézőket". Be lehet kéredzkedni egy ilyen csoportba, csak normálisan kell viselkedni: érdeklődést mutatni az anatómia iránt, nem ájuldozni és főleg nem poénkodni.
2012. márc. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen tuti hogy nem engedik, kizárólag medikusoknak és egyéb EÜ hallgatóknak. A kórház patológia osztálya az más, ahogy az előző is írta, kapcsolat kérdése, de nagyon nehéz kívülállónak bejutni.
2012. márc. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
aha, szóval minimum össze kellene haverkodnom egy patológussal...
2012. márc. 10. 13:43
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk a gyakorlati helyen lehetett lemenni boncolásra.Szóval ha van eü.ben tanuló ismerősöd,egy csoporttal lemehetsz,a kutya sem kérdezi oda tartozol-e.

Amúgy érdekes,de én nem bírtam túl oskáig:D

2012. márc. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de nem is értem mért ennyire komplikált bemenni, nem fogok szerveket lopni meg ilyenek :D
2012. márc. 10. 14:12
 6/8 bensdorp ***** válasza:
79%
De azon túl, hogy nem fogsz szervet- és eszközöket lopkodni, illetve akármihez hozzányúlni, bármibe beavatkozni (amit persze semmivel nem tudsz bizonyítani, hiszen csak egy idegen vagy, a szavad nem biztosított), nem mutattál be oltási könyvet vagy igazolást hepatitis B elleni védőoltásról (amit az összes egészségügyben dolgozó/tanuló megtett, és csak azután engedik oda), valamint roppant etikátlan kívülállóként tetemeket, boncolásokat nézegetned. Ha egy ismerősöd tartja a hátát ezekért, úgy bejuthatsz.
2012. márc. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

hát ha ez kell, akkor én viszek orvosi papírt, meg motozzon meg a biztonsági őr, ha kell

az etikai része nem érthető, mert akkor az egészségügyisek mért nézegethetik, ők is tanulni akarnak belőle, én is, nem valami perverzió lenne ez :) nekik szakma, nekem egyenlőre hobbi...(mármint a biológia)

2012. márc. 10. 15:30
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem hullaház, hanem halottasház, boncterem,kórbonctan, pathológia, prosectura!

Hát a haverság itt nem lesz elég,ahhoz hogy bejuss.

Az etikai részét nem érted, akkor még nem is vagy elég érett és tájékozott hozzá, hisz az Egészségügyi Törvényről és az Etikai kódexről, és a kegyeletről,végtisztességről gondolom hallottál már.

2012. márc. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!