Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet ezt bírni...

Szerintetek lehet ezt bírni fizikailag?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A véleményetekre, vagy esetleg pozitív példákra lenne szükségem. Van egy 4 és egy 1 éves gyerekem. A férjem fizetéséből lassan egyre kevesebb mindenre jut, nő a hitel, stb. Már ezer éve gondolkozok azon, hogy el kellene mennem dolgozni, mert nem nyomorgunk, de azért kicsivel több pénz kellene a létbiztonsághoz. Igen ám, de semmilyen segítségünk nincs, a bölcsibe pedig nem veszik fel az 1 éves kislányom. Hosszas keresgélés után megpályáztam egy gyártósori vezető állást, állandó éjszakában 12 órás műszakban egy gyárban. Nem ez álmaim netovábbja, de csak az éjszakai meló jöhetett szóba. Elsején kezdek és eddig teljesen optimista voltam, de most kicsit félek. 6-ra érek haza kb, a férjem 8-ra dolgozni. Ott lesz 1,5órám aludni, utána csak ha a kicsi alszik napközben. Lehet ezt így bírni fizikailag? Mindenképp kezdek 1-én csak kellene egy kis biztatás, hogy meg lehet csinálni. Szombaton is van munka, tehát csak a vasárnap szabad. Mondjuk szombaton otthon van a férjem, akkor tudok napközben aludni. Mi a véleményetek?
2012. márc. 26. 12:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Ne. Széttrenyálod magad, és hosszútávon a gyerekeidet is. Ne. Nem mindegy, milyen kép marad meg bennük rólad. Ne. Sajnos itthon a távmunka még nem túl elfogadott, de valami ilyesmi kellene neked. Még ha feleannyi pénzért is.
2012. márc. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
ilyen szar gazdasági helyzetben tudom hogy nem illik ilyet mondani és sokan összetennék a két kezüket, ha dolgozhatnának, de szerintem felejtsd el, ez egy rabszolgamunkának hangzik.
2012. márc. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Én is tudom, hogy nagyon húzós, és nem is tervezem évekig csinálni. Csak mondjuk egy kis vésztartalékig. Még éppen fizetünk mindent és van a többi kiadásra is, de már nagyon vékony jégen állunk.. :( Tényleg kényszerpálya.
2012. márc. 26. 12:29
 4/27 anonim ***** válasza:
38%
Én mindenképpen kipróbálnám. Ha nem bírod, felmondasz.
2012. márc. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
28%
A férjed elenged? Az enyém hamarabb adná el a veséjét.
2012. márc. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
56%
Igy van, elmesz aztan amig birod nyomod neki, h ha mas nem legalabb egy kis penzetek legyen felrerakva.
2012. márc. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Nem örül neki, mondja, hogy nem kell, megoldjuk valahogy. Ez szépen is hangzik, de ő is tudja, hogy reálisan másképp nem igazán tudjuk megoldani ...
2012. márc. 26. 12:34
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
Hát, nem tudom. Aki biztat a válaszolók közül, szerintem még nem dolgozott éjszakai műszakban...Főleg két kicsi gyerek mellett... Ha ők nem lennének azt mondanám, hogy fogd föl kalandnak...de így, az első hét után ki fogsz készülni, de totál. Én a végére frankón hallucináltam, és mivel nem tudtam nappal rendesen pihenni, teljesen bepörögtem, nem tudtam aludni, állandóan csinálnom kellett valamit, a végén doki szedált le gyógyszerrel, akkor 3 napig aludtam. Durva volt.
2012. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
35%
(én másfél hónapig bírtam, ráadásul nem is fizikai munka volt.)
2012. márc. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
80%

Hát, én biztos nem bírnám, ez így sok. :(

Az, hogy 1,5 óra alvás egyben, aztán meg elvétve akár percek... Egy hét után kidőlnék.

Az, hogy dolgozz, jó ötlet, de tényleg nem lehet máshogy megoldani? Nagyszülők nem tudnak vigyázni a gyerekekre?

2012. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!