Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi miért van? Mit tehetek?...

Mi miért van? Mit tehetek? Elváljak? Türjek? Tegyek? Anyós - férj probléma

Figyelt kérdés

Régen jóban voltunk anyósommal, tisztelem is mert erre neveltek.Soha nem szóltam semmiért, vagy vissza ha szívem szerint meg is tettem volna.Egyszer aztán nézeteltérésbe kerültünk, mindent rámszórt ami eddíg nem tetszett neki, én viszont.Persze az én problémáimat a férjem tudta, mert azért vele megbeszéltem, de soha nem tett semmit.Na az eset után kedves férjem el akart válni, mert nem tudta hova álljon. Na szerintem itt már vlasztott.Ezek után úgy döntöttem , hogy nem szólok többet, nkább nyelek.Nem adom meg az örömöt neki hogy szétturjon minket,mert rájött közben 12 év után, hogy nem illünk össze a férjemme.

Azt mondta, az ő fia nem való hozzám.

A legnagyobb probléma, hogy nem viselem jól, hogy a gyerekem a többi unoka miatt háttérbe szorul a mamánál. Mindez azért mert én hülye arra neveltem, hogy bizonyos mértékig megértő és szófogadó legyen. Nem hisztis, mindent meg lehet beszélni vele, de így a nagyobb és kisebb unokatesókkal szemben is okosabbnak kell lennie.Ezt jól elrontottam. A férjem egy kicsit se tesz ez ellen vagy szól, még ő is rászól a mienkre még ha ők vannak itt akkor is.Persze soha nem emlékszik ilyenekre.

Néha szívem szerint hátatfordítanék az egésznek. El vagyok kesereve, hogy nem áll a férjem ott meellettünk.

Egyébként ezen kívül jobb férjet nem is kívánhatnék.Ezek után nehéz ezt elhinni, de így van. Ki mit tenne?


2012. márc. 27. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Utoljára megpróbálnám megbeszélni vele,ha nem menne sajnos válnék.:(
2012. márc. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
felvenném a kesztyűt, és szemükbe mondanám, hogy mi a bajom. A férjemnek megmondanám, hogy ne legyen ilyen anyámasszony katonája, anyja majma.
2012. márc. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A férjedet jó férjnek irtad le.

Tehát beszéld meg vele újra, úgy látszik ezen a hibán lehet korrigálni.

2012. márc. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyira megértelek,hasonló cipőben járok.Nálunk anyósom teljesen lenézi az édesanyámat.Tavaly decemberben egy napra elkísértem férjemet munkahelyi útjára,ekkor felváltva vigyáztak anyu és anyósom a lányainkra.Mire hazaértünk,anyósom lenézően kisztotta anyámat,anyu a gyerekek miatt nem veszekedett,nem akart előttük kiabálást,bár anyósom ezt tette.Azóta édesanyám nem jön hozzánk,a férjem nem állt egyik oldalra sem,hiszen nem voltunk itthon,ebben igaza is van,azonban azt mondta,hogy ha anyu nem jön át hozzánk,akkor többet ő sem jön anyámhoz.Itt a húsvét,jön a gyerekek szülinapja,anyák napja.Miféle viselkedés ez,miért kell ezt csinálni?Én is azon gondolkodok,hogy kilépek a kapcsolatból,csak a gyerekek miatt nem teszem,hiszen akkor őket szednék szét,ide-oda lennének dobálva.De már nem vagyok boldog,nagyon nem.Így nem megy,választásra vagyok kényszerítve a szeretteim között.Magamat hibáztatom egyedül,mert jobban kellett volna a családi oldalt is megnéznem,mielőtt gyerekvállalásra adtam a fejemet,igaz,hogy akkor még nem jöttek ki ezek a különbségek,bár voltak előjelek dögivel.Két totál ellentétes család modell és ez sosem jó,most már tudom.Ezen kívül minden jó köztünk,de ha ez nem,akkor már nem tudsz önfeledt lenni,nem tudsz a másikkal mindent megbsezélni,titkolódzol,áhh...megértelek,nagyon rossz helyzet.
2012. márc. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első férjem sosem állt mellém amikor az anyjával összekaptam.Én is megkaptam azt,hogy nem ilyen feleséget szántak a fiúknak,semmire sem vagyok jó,sőt egyszer anyósom azt is mondta,hogy a fia inkább a nővéremet kellett volna hogy elvegye,nem engem.Itt volt az utolsó csepp.Addig csendben tűrtem,és nyeltem jó nagyokat.De itt én is berágtam.Meg is mondtam az én sérelmeimet is.A férjem sosem állt mellém.Mindig azzal jött,hogy "Ő az anyám!" Igen,az anyja.Mondtam neki,hogy nem azt kértem,hogy nyírja ki vagy szakítsa meg a kapcsolatot vele,csak annyit kértem,hogy beszéljen az anyjával,hogy ne sértegessen,ne bántson állandóan,hiszen már én és a fiúnk a kis családja.De nem tette meg.Így én egy idő után meguntam,és elváltam.A második házasságomnál a férjem apja nem kedvelt.Nem bírta elviselni,hogy kicsivel idősebb vagyok a fiánál,és van egy gyerekem.Már az első nap ott rakott keresztbe ahogy tudott.De a férjem mellém állt.Megmondta az apjának,hogy szeret,és a felesége leszek(akkor még nem voltam),ha elfogadja akkor rendben,szívesen látogatjuk,és örömmel fogadjuk otthonunkban.Ha nem fogadja el,akkor is megérti,de akkor nem lesznek családi összejövetelek.Nem fogadott el soha.Én haláláig többé nem találkoztam vele.A férjem rendszeresen elment hozzá.Ez így volt jó.
2012. márc. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a probléma amiről írsz,csak akkor probléma,ha együttéltek anyóssal.Ha nem,akkor nem kötelező vele találkoznod és ennyi.
2012. márc. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!