Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férj-anyós probléma. Nemsoká...

Férj-anyós probléma. Nemsoká szülök, de a férjem nem szeretné, ha 1-2 hétig itt lenne anyukám. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyukám mindenbe beleszól, mindent jobban tud, igaz, hogy segíteni szeretne, de néha már nekem is idegesítő. A tesóm 3 éve szült, 3 hétig volt náluk anya segíteni a háztartásban (teljesen náluk is lakott addig). A tesóm férje is "kikészült" a 3 hét alatt. Én májusban szülök, anya már mondta, hogy "na, akkor majd hozzánk is jön segíteni", a férjem meg már ki van akadva. Azt mondja, majd ő segít mindenben (főzni is tud).

Hogy mondjam meg anyukámnak, hogy ne költözzön hozzánk pár hétre?! Megbántani nem szeretném, egyébként jó a kapcsolatunk, én vagyok a "pici lánya", de a férjemet idegesíti (sokszor engem is).

Nem lesz nehéz "csak" ketten ellátni a babát és a háztartást is? 1-2 hétig a párom itthon tud lenni szabin, utána egyedül leszek. Szerintetek mit csináljak???!!!


2011. ápr. 2. 12:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Ne haragudj, hogy ezt írom, de egy pasi sem ér annyit, hogy a saját édesanyádat megbántsd miatta. Ő mindig az anyád marad, a férjed nem biztos. Nem tudhatod, mi lesz 15-20-30 év múlva. Mindenki úgy megy férjhez, és szül gyereket, hogy azt élete végéig tervezi együtt, aztán ha nincsen szerencséjük, akkor sok-sok év múlva külön úton folytatják... Becsüld meg édesanyádat, most, amíg még van, mert nagyon sok ember szeretné ha még lenne anyukája és azt sem bánná, ha mindenbe belekotyogna.... A férjed részéről tolerancia kellene. (Engem is sokszor kiakaszt az anyám, de nagyon jó, hogy van nekem, inkább menjen az agyamra néha... Sajnos apukám már meghalt.)
2011. ápr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Én megmondanám, hogy eleinte szeretném egyedül a férjemmel megpróbálni, hátha megy az ketten is. Tanácsokat persze elfogadunk, tisztes távolból :)

Nem írtad milyen messze lakik anyukád. Ha esetleg a férjed szabadsága után nehéznek érzed egyedül ellátni a picit, akkor délelőttönként átugorhat, de oda ne költözzön. Délután/este már a párod is tud segíteni.

Sok boldogságot a picihez! :)

2011. ápr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Én az első pár hétben nem főztem, Gastroyalos kaját rendeltem, így ez kimaradhatott. Anyukám nem lakott nálunk, de majd' minden nap jött, ő takarított. Ez egy jó kompromisszum volt, ő akkor jött, amikor akart, de nem költözött ide. Őt se bántottam meg, és nekem is volt egy kis szabad terem és a páromnak sem ment az agyára.

Mennyire lakik messze tőletek? Mert ha közel, akkor ez kivitelezhető, de ha messze, akkor más megoldást kell kitalálni.

2011. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Anyu, kérlek, mi Sanyival most leszünk igazán egy család. Szeretnénk ketten megoldani a felmerülő problémákat. Aranyos vagy, hogy segíteni akarsz, de először megpróbáljuk csak mi ketten, a férjemmel. De köszönöm, hogy mellettem állsz és segíteni akarsz, így tudom, hogy bármikor fordulhatok hozzád.
2011. ápr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

40 km-re lakik, kb 1 óra busszal. Otthon dolgozik, nem kötött a munkája, így tudna bármikor jönni. Szerencsére még apukám is él, de ő nem akar ideköltözni :D!

A tesómékkal más volt a helyzet, ők 350 km-re laknak anyáéktól, úgyhogy "muszáj" volt odaköltöznie.

Lehet veszünk neki egy bérletet, és megkérem, hogy akkor jöjjön (mondjuk eleinte heti 3-4x) amikor a párom dolgozik, mert utána hármasban szeretnénk lenni. Csak ugye neki is könnyebb itt lakni, mint buszozgatni...de én se akarok "megőrülni" az idegtől, anyukámat is imádom, de a párom is fontos... és ugye nem úgy állok hozzá, hogy mi lesz 10 év múlva velünk. Mivel elég jó a kapcsolatunk, szerintem megértené, de ugye megbántani se akarom.

2011. ápr. 2. 12:58
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Se anyám,se anyósom ne költözzön hozzánk,még egy hétre sem,nemhogy 3-ra.Nekem sem tetszene,ha a férjem azt mondaná,hogy ide költözik az anyja 3 hétre.Mondjuk anyósom egy kegyetlen természet,egyetlen fiát kiskorától terrorizálja lelkileg,de ez most nem ide való.Szerintem kerek-perec mondd meg anyukádnak,hogy ne költözzön hozzátok,eljöhet,de ne lakjon ott.Mindenki el tudja látni a babát,sokaknak nagyon messze laknak a szüleik,és megoldják mégis.Én nem szeretném,ha bármelyikük is odaköltözne,és okoskodna.Férjemmel és a babával szeretnék lenni hármasban.
2011. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádat imádod,de a párod is fontos.Inkább fordítva kellene hogy legyen most már.Főleg nem sokára igazi család lesztek!
2011. ápr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól el lehet látni egy kisbabát egyedül is, de ha a férjed ilyen segítőkész, akkor anyukádra már tényleg nem sok szükséged lesz. Én is azt javaslom, hogy inkább abba az irányba tereld anyukádat, hogy néhány naponta napközben legyen a segítségedre, aztán meg szépen menjen haza a busszal.
2011. ápr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

ne haragudj, de inkább anyukádat paterold le, mint a férjedet. Én kerek-perec megmondanám, hogy ne jöjjön, de én amúgy is elég szókimondó vagyok anyámmal.

Amúgy meg nem kell betojni a gyerekvállalástól, szerintem az első 1-2-3 hónap a legkönnyebb, te sem halsz bele. A kicsi egész nap csak alszik. Mi lesz, ha jön a második? Anyád évekre odaköltözik? :S

2011. ápr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Semmi pénzért nem engedném ideköltözni anyámat. Kerek perec megmondanám, hogy 1) magamnak szültem gyereket, nem neki. Ha nem tudom ellátni, már régen rossz.

2) Majd a férjem segít, azért a férjem.

3) szeretnénk hármasban lenni, és szokni az új helyzetet.

Nagyon aranyos, jöhet látogatni, de ne költözzön ide!!

Utálom az olyanokat, akinél anyuka fürdet hetekig, mert a kismama nem meri- jó , te nem ez a kategória vagy, de ha a férjed segít, oldjátok meg, a ti családotok, nem kell, hogy más beleszóljon. Mások is megoldják, akár egyedül is.

2011. ápr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!