Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit mondjak erre a...

Mégis mit mondjak erre a páromnak?

Figyelt kérdés
Felhívott munkából: interjúra vitték többekkel együtt, hogy a cég másik gyárába átkerülhessen, egy utcával van odébb. Leépítések vannak régóta, így mentik át a saját dolgozókat (engem pl. kirúgtak 1 hónapja). Ki van akadva, hogy ott is csak abban a besorolási bérben lenne, mint most meg állómunka és 4 műszak lenne. Ahol van, csak 2 műszak van, nemrég az volt a baja, hogy 2 műszakban semmit sem keres, mikor anno 3-ra álltunk 4-ről, akkor meg az volt a baja, hogy miért nem 4 műszak... Mindig az aktuálissal van baja, de tényleg. Most ebben nem a lehetőséget látja, hanem a rosszat. Annyiból nem jó, hogy eddig kocsival tudott menni (kolléganő itt lakik mellettünk, vele járt), mivel ott már más műszakrendben dolgozna, busszal kéne járnia. A telefonban is panaszkodott, képzelem, mi lesz, ha hazaér... És nem tudom, mit mondjak neki. Ha támogatom, hogy menjen át és rossz lesz: én leszek a bűnbak. Ha azt mondom, maradjon és onnan meg elküldik, megint én leszek a rossz. Mindig kikéri a véleményem, aszerint dönt, hogy aztán rám hivatkozzon: "Ezt is te akartad..." Így legyek okos... :(
2012. márc. 29. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
"felnőtt férfi vagy drágám,döntésképes,döntsd te,a te életed,én támogatlak"
2012. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nagyon jó az első válasz. "bárhogy döntesz, támogatlak". De én azért megvilágítanám a jó oldalt is. És mivel neked nincs munkád, nem lenne jó, ha ő is kilépne, hacsak nincs pár milla a takarékban.
2012. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én a következőt mondanám neki

-"Drágám! Ha támogatlak,hogy menj át,és rossz lesz akkor engem fogsz hibáztatni.Ha azt mondom maradj,és ne adj isten kirúgnak,akkor szintén engem fogsz hibáztatni.Most az egyszer mosom kezeimet,és nem döntök helyetted.Döntsd el te,hogy mi a jó neked.Ez a te dolgod.Akárhogy döntesz,nekem jó lesz"-

(és ebből nem engednék)

2012. márc. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a Lina..rnál dolgozik véletlenül? Ott is ez a helyzet most. Egyik helyről a másikra rángatják az embert.
2012. márc. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát az lesz, hogy nem foglalok állást. Bár már valamennyire telefonban is adtam tippet. Mondtam neki, próbálja kipuhatolni, mi van, ha nem fogadja el ott a munkát, kérdezze meg a többieket, ők mit lépnek.

A hozzáállása is érdekes, egyszer kijelenti, lesz*rja, ő felmond, máskor meg retteg, hogy mikor rúgják ki. Erről mondjuk nem csak ő tehet. Olyan mocskos ez a cég, már hónapok óta rettegésben tartja az embereket, műszak végén mondják meg, kinek nem kell jönni többé... Mindig ha hazaér, az első szavam hozzá nem köszönés, hanem: Minden rendben? - sajnos egy hónapja is ő hozta meg a hírt, hogy ki fognak engem rúgni. :( (táppénzen voltam)

2012. márc. 29. 20:57
 6/8 anonim ***** válasza:
nem a flextronicsról van szó?
2012. márc. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És te normálisnak tartod ezt az "anyja-fia" kapcsolatot? Nekem hiányozna egy igazi férfi az életemből. Olyan aki irányít, döntéseket hoz és vállalja a felelősséget, és persze aki segíti, támogatja, védelmezi, tanácsokkal látja el a gyengébb nőt.
2012. márc. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nálunk ez a harci felállás, sajna... Párom minden döntést rám hagy, bevallottan ő még gyereknek tartja magát. Élvezi és kikényszeríti, hogy én legyek a főnök, néha meg siránkozik, hogy irányítva van, le kell adnia a golyóit az ajtóban, stb.

Próbáltam én már nyúzni, hogy foglaljon állást a dolgokban, mondja meg ő, letudja annyival, hogy neki mindegy, vagy ő nem tudja.

2012. márc. 29. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!