Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kevésnek érzem magam egy új...

Kevésnek érzem magam egy új életre? Sorsfordítónak tűnő ajánlat?

Figyelt kérdés

Most gyeden vagyok, van egy párom s szüleimnél élünk.

Lehetőségem lenne egy nagyon jó állásra a pénzügyi világban amivel végre önbecsülést, pénzt, külön lakást, jobb óvodát tudnék biztosítani a fiamnak és magamnak.

Viszont most is tanulok felsőoktatásban hasonló szinvonalon s folyton kevésnek, butának érzem magam, nem hiszem, hogy önbizalommal, mahabiztosan tudnák hozzáfogni vagy csinálni.

Nagy az elvárás s begyulattam. Sok pénz és lehetőség. Amolyan vissza nem térülő ajánlat amibe mindenképp belevágnék ha nem félnék a csalódástól. De nem tudom reálisan látom-e magam s a képességeim. 87es IQ + lustaság ami ahoz elég, hogy felismerjem a korlátolt ismereteim, képességeim s próbálok rajtuk művelődéssel, sok rétegű olvasással, inteligens emberekkel töltött társalgással változtatni.

De sosem érezem elégnek magam. Többször megcsaltak, átvágtak, össszetörték a női mivoltom, büszkeségem, érzéseim, külsőre túlsulyos vagyok így lehet csak ez szól belőlem? Mindenképp szeretnék a saját erőmre támaszkodni, megélni akár egymagam a gyerekemmel de jó vagyok ehez?

Volt valaki hasonló helyzetben? Volt, hogy ott a csábító lehetőség sok sok továbbképzés, mindig napra készség, profizmus kéne de nem tudtátok jók vagytok-e hozzá?

Van akinek sikerült túllépnie magán? Jobbá tennie az életét?

Köszönöm, hogy elolvastátok és a válaszokat!


2012. márc. 31. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem vágj bele, próbáld meg, de ne ilyen hozzáállással! Tegyél meg minden tőled telhetőt, hogy megálld a helyed, nem szabad egy jó lehetőséget csak azért elutasítani, mert félsz - lehet nem lesz több... :)
2012. márc. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

minél nagyobb feladattal birkózik meg valaki, annál nagyobb lesz az önbecsülése.


ha magadnak kis célokat tűzöl csak ki, kis feladatokban érzed magad jónak, soha nem leszel büszke magadra és mindig úgy fogod jellemezni magad, ahogy most.

2012. márc. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag az élet sohasem hoz elébünk olyan feladatokat, amelyet nem vagyunk képesek megoldani. Amit viszont elébünk hoz, az nem "sétagalopp". Vagyis, képesek vagyunk megcsinálni, amit lehetőségként elénk tár, de kell adnunk hozzá egy kis plusz erőkifejtést, egy kis plusz energiát, befektetést, mint amit eddig teljesítettünk.


Győzd le az önbizalom-hiányodat. Képes leszel kibányászni magadból azt a pluszt, aminek birtokában már pár hónap múlva profin is tudod végezni a munkádat. Eleinte lehet, hogy úgy fogod érezni, nehéz, de szorítsd össze a fogadat, és mondd azt, hogy "csakazértsem" adom fel, "csakazértis" megmutatom!!

Sikerülni fog, ne szalaszd el az élet által elédhozott lehetőséget!

2012. márc. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a sok bíztatást! Azért is megpróbálom csak valahogy hiányzott a kezdő lökés. :)
2012. márc. 31. 15:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem még olvass többet, mert ha értelmes ember elolvassa, ahogy írsz (gyulattam, inteligens, vissza nem térülő, stb), az egyből levág mindent. Ne haragudj, de ez baromi gáz. Viszont politikus még lehetsz...
2012. márc. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha ez ad némi önbizalmat, jóval fölötte van az IQ-d a 87-nek, már fogalmazás alapján is (jó, a helyesírásod nem tökéletes, de vannak diplomások is rossz helyesírással, és most nem arra az egy személyre gondolok, aki mindannyiótoknak eszébe jut...)
2012. ápr. 1. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!