Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt az au pair munkát elvállal...

Ezt az au pair munkát elvállalnátok? Korrekt ajánlat?

Figyelt kérdés

Franciaország, Párizstól 25 percre. 3 gyerek, 7, 5, és 3 évesek. Hetente 4x (szerda kivételével) reggel kb. 1 óra munka (suliba készítés, kísérés), utána 4-re kell értük menni, addig szabad vagyok. A szülők fél 7 - fél 8 között jönnek haza. Szerdán a két nagyobb egész nap otthon van, így reggeltől kell velük lennem estig :S


Emellett házimunka, amit szabad délelőttjeimen kell beosztanom, naponta kb. 1 órát. Hát elég nagynak tűnik a házuk, nem tudom, hogy tudom heti 4x1 órában megcsinálni, mert ugye szerdán egész nap gyerekezni kéne.


Ehhez 300 eurót fizetnek havonta. Nem sok, de au pair fizunak átlagos. Nem tudom viszont, hogy milyenek arra az árak + még nem kérdeztem rá, hogy mit fizetnek ezen felül (nyelvsuli, repjegy, bérlet..), ez sem mindegy.


Ha nem lenne tök szimpi a család akkor már dobtam volna őket, de nagyon édesek a gyerekek, a család is nagyon kedves, már előre felajánlották, hogy fogadhatok majd látogatókat ha akarok, és elég rugalmasak akár szabadnapok tekintetében is, viszont ezeket sem fizetnék.


Ti mit tennétek?


2011. aug. 28. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát valóban nem a legjobb a fizetés... A repjegyet, ha jól tudom nem szokták fizetni, viszont nagyon sok helyen beszállnak a nyelvsuli költségeibe! Ezt velük kell megbeszélni, kérdezd meg, miket vállalnak!
2011. aug. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez komoly, hogy ez az átlag fizu, gyerekekre vigyázol + háztartást vezetni, ráadásul 3 gyerek. Ez nagyon kevés, még ha ott eszel, alszol is.
2011. aug. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha belegondolsz, hogy lesz hol laknod(tehát szállásra nem kell költened),és ehetsz,ihatsz,fürödhetsz,moshatsz náluk-akkor nagyon is jó pénz a 300 euró:-)

És ezen felül megismersz egy idegen kultúrát,a francia nyelvet(esetleg másik nyelvet is ha a család nem francia eredetű!)Szerintem a bérlet,vagy utazási jegy ebből simán kijön. Ha haza akarsz repülni nagy ünnepekkor,akkor takarékoskodj!

Én mennék mint a pinty!

2011. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 ausonia ***** válasza:
a fizu nagyon kevés...én is voltan au-pair, csal Olaszországban, barátnőm most Angliában.csak nagyon jó tűrőképességgel és türelemmel ajánlom,mert nem olyan könnyű meló,mint amilyennek elsőre tűnik.és sajnos nagyon sok család jóformán a szolgájának tekint és nem érdekli őket, hogy mi volt lefixálva,többet dolgoztatnak, és nem lesz időd nyelsuliba se járni...persze vannak rendes családok is...
2011. aug. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az au pair fizetések tényleg általában nem a legjobbak. Engem az zavarna, hogy ha sokat kell takarítanod mikor jársz majd nyelvsuliba?

És a nyelvsulit fizetik-e, mert az azért szerintem a minimum...(repjegy árát ált állják a családok)

2011. aug. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Haaat, ez gyenge fizetes. En harom eve 350 eurot kaptam 2gyerekert es joval kevesebb munkaert Hollandiaban. Egy oda- vissza ut fizetve volt, ket nyelviskola, egy holland es egy kifejezetten au paireknek, ket db egyhetes vakacio. Heti 3 napot dolgoztam, gyerekek+fozes, kisebb hazimunkak a takaritast leszamitva, mert volt takaritono. Azert ez a te eseted joval huzosabbnak tunik, de ettol fuggetlenul nincs kizarva, hogy elfogadnam, ha nem lenne jobb ajanlat, vagy nem lenne mas munkam. Ez vegulis nem arra van, hogy ebbol gazdagodj meg, hanem hogy tapasztalatot meg baratokat szerezz, ismerkedj, bulizz, nyelvet tanulj, stb. A fizetest Hollandiaban ugy neveztek, hogy zsebpenz, tehat az csak arra valo, hogy magadat fenntartsd vele.
2011. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Ennyiert en nem vallalnam. Egy aupairnek haztartast vezetnie nem kell. Plane nem a szabad delelottjein. En is voltam aupair, a gyerekek ruhajanak mosasan (es igy mivel mar csinaltam azt, megcsinaltam mindenkiet) es utanuk elramolason kivul mast nem kellett csinalnom. A szobajukat is veluk ramoltattam el. Ugyan ilyrn volt a napitendem mint neked, kiveve h ok minden nap mentek. Sajat kocsim volt, amivel szabadidomben oda mentem ahova akartam. Az usaban heti 150 dolcsit kapsz hetente, lehet hogy mar tobb is, nemtom. Es iskolaba is kell jarnod mellette. Megegyszer, az aupair az ne elo, nem hazvezetono!
2011. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 ausonia ***** válasza:
előző, hát ez az, annak kéne lennie, de majdnem mindenhol takarít is sajna...kivéve ahol még van külön házvezetőnő is. :) de a britek pl sóherek kettőnek fizetni, mert a szerencsétlen bevándorló/tanuló úgyis megcsinálja ennyiért is :S
2011. aug. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igazából mire végére értem a kérdésem megírásának, már éreztem is a választ. Sajnálom, mert nagyon szimpik, jó helyen laknak (Párizshoz közel), és nem kell hozzájuk franciatudás. De ez a szerdai egész napozás a gyerekekkel betett.


Azt hiszem, keresgélek tovább.

2011. aug. 28. 21:33
 10/12 anonim válasza:

"mert a szerencsétlen bevándorló/tanuló úgyis megcsinálja ennyiért is :S"


Exert kell hivatalos irodaval menni, nem feketen. Ugy viszonylag verve vagy. Egyebkent nekem az egesz semmibe nem kerult, mindent fizettek (kiutazas, sulu, jogsi - nekem kellett sokat

2011. aug. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!