Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Osztályos egyezség alapján"....

"Osztályos egyezség alapján". Ez mit jelent örökléskor?

Figyelt kérdés
A tesómmal örököltünk egy telket. Nincs rajta semmi, de elég nagy terület. Eltervezték a férjével hogy majd oda építenek házat. A hagyatéki tárgyaláson, hogy később ne kelljen átíratni meg ilyesmi, úgy írták be hogy osztályos egyezség alapján XY-é lett. Most ez akkor olyan hogy én ingyen lemondtam róla az ő javára? Jár nekem így pénz érte? Köteles kifizetni a részemet, vagy nem?
2012. ápr. 1. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:

"Az örököstársaknak a hagyatéki osztályra, vagyis a hagyaték felosztásának módjára vonatkozó megállapodást osztályos egyezségnek nevezzük."


Igen, ez azt jelenti, hogy neked már nincs közöd a telekhez.

2012. ápr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ez remek. Buktam pár milliót...Mondjuk ő nagyon hangoztatta hogy ki fogja fizetni, de csak szóban mondta ezt, a szó meg elszáll...
2012. ápr. 1. 14:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért nézd meg, mert annak nem sima ajándékozási szerződés, lehet van valami hiba benne. Próbálj szerződést kötni velük, hogy tartoznak x pénzzel neked.
2012. ápr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Te egyébként kiskorú vagy? Mert ha ketten örököltétek a telket, akkor csak úgy nem vehetik el tőled a beleegyezésed nélkül.


Tehát vagy te írtál alá valamit, vagy a törvényes képviselőd.

2012. ápr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem, nagykorú voltam akkor, 19 éves. Csak azóta eltelt 4 év, és azóta sem fizet. Ugye elkezdtek építkezni, akkor nem volt pénzük kifizetni. Megértettem. Csak közben megromlott a viszony közöttünk (nem a pénz miatt, de ez hosszú történet) és kb 2 éve nem beszélünk egymással. Gondoltam hogy érdemes lenne-e ügyvédhez fordulni, mert azért én sem állok olyan jól anyagilag hogy milliókat csak úgy odaadjak neki.


De amúgy ez olyan dolog, hogy ő is nagyon jól tudja hogy nem adott nekem érte semmi pénzt, és azt is tudja hogy megígérte hogy kifizeti majd. Csak hát ugye nincs róla papír...


De köszi a válaszokat.

2012. ápr. 1. 14:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Így esélytelen sajnos. Te aláírtad, hogy lemondasz róla az ő javára, és elkövetted azt a hibát, hogy nem foglaltátok írásba, hogy ő ezt neked kifizeti.


Tényleg csak a nővéred jóindulatában bízhatsz így.

2012. ápr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon butus voltam velem is eljátszottak hasonlót én is az voltam...mivel 5 év még nem telet el most üsd a vasat amíg lehet!ügyvéd és mondjátok azt hogy erre kényszerített a tesód nem saját akaratodból írtad alá.és igényt tartasz a kötelesrészedre
2012. ápr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De miért írtad alá?
2012. ápr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mert buta voltam. Illetve 19 évesen fogalmam sem volt hogy ez mit jelent, és ő ezt ki is használta, mivel 15 évvel idősebb tőlem. Ráadásul akkor rosszul is álltak anyagilag, ahol akkor laktak onnan el kellett menniük stb. és így meggyőzött hogy az övé lehessen és majd fizet. Meg akkor még jóban is voltunk. Megkérdezte a közjegyző hogy hogyan legyen az öröklés, örököltünk még egy vidéki házat is, az 50-50%-ban ment, mondtuk a közj-nek, a telekkel kapcsolatban meg annyit mondott hogy amikor tudja kifizeti majd....
2012. ápr. 1. 20:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt kellett volna akkor hogy te kapd a videki házat teljesen
2012. ápr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!